Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak świateł pozycyjnych


jęndrula
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestały palić sie światła pozycyjne z tyłu i z przodu,światła stopu  się palą, mijania, długie też.

Stało się to podczas wymiany żarówki od tylnego prawego pozycyjnego.

Edytowane przez jęndrula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdził mi kolega i niby ok a jakby można było w przyblizeniu określić jak jest on oznaczony na pokrywie byłbym wdzięczny i czy jest pod maską czy pod kierownicą  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bezpieczniki od świateł pozycyjnych to F9 i F10 

Witam

bezpieczniki od świateł pozycyjnych to F9 i F10 

Bezpiecznik to F10 bez opisu znajduje się w skrzynce pod maską,stojąc przodem to po prawej stronie druga skrzyneczka bliżej szyby dostęp do bezpiecznika fatalny.

Dzięki za pomoc

Edytowane przez jęndrula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik to F10 bez opisu znajduje się w skrzynce pod maską,stojąc przodem to po prawej stronie druga skrzyneczka bliżej szyby dostęp do bezpiecznika fatalny.

Dzięki za pomoc

Witam

F9 jest od pozycyjne lewe a F10 pozycyjne prawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

F9 jest od pozycyjne lewe a F10 pozycyjne prawe

 

Witam

F9 jest od pozycyjne lewe a F10 pozycyjne prawe

Robiłem to dziś o 20, nie miałem pozycyjnych ani z przodu (L i P ) i z tyłu (L i P). Tylko ten bezpiecznik był spalony, po wymianie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jak w temacie , qashqai 1,5 dci brak pozycyjnych i podswietlenia tablicy oraz radia . Po otwarciu skrzynki w przedziale silnika , ukazała mi sie plytka z lutowanymi sciezkami a nie bezpieczniki. Gdzie szukać przyczyny.

Wyjąłem skrzynkę z tej puszki , ale zastała mnie ciemność . Czy obracając ją do o 180 stopni (o ile wiązka przewodów pozwoli ) znajdę tam bezpieczniki ?

Pewnie ktoś juź wymieniał ten bezpiecznik, czy mogę liczyć na pomoc ???

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zapożyczone z internetu. Skrzynki znajdują się "za lampą" - obok akumulatora (w 2.0 dCi idzie nad nimi rura dolotowa, którą trzeba podnieść - siedzi na dwóch kołkach).

post-59114-0-84478900-1424035465_thumb.jpg

Czy przypadkiem bezpiecznik od tych świateł nie jest czasem pod klapką, powyżej otwierania maski / wlewu paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michalmiko , sam dokładnie nie wiem , nigdzie nie ma dokładnej rozpiski po polsku gdzie , jakie i od czego są bezpieczniki . Skrzynkę w kabinie przejrzałem, tę drugą w komorze silnika też , nie zdążyłem tej co wkleiłeś na zdjeciu . Bałem się aby nie urwać czegoś , bo obracanie do góry nogami aby wymienić bezpiecznik to CHORE , ale jutro zobaczę jak będzie jasno . Wymieniałem źarówkę , była chyba wadliwa ,wywaliło wiec bezpiecznik i stąd kłopot. Ale faktycznie trzeba mieć rozum w d*pie , aby tak komplikować wymianę bezpiecznika

Światła odzyskałem , bezpiecznik w tej skrzynce o której pisał jędrula .

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucka, ja mam u Ciebie dług wdzięczności :)

Nie wiem jak 1.5 dCi ale u mnie jeszcze trzeba zdemontować dolot :D W sumie nic takiego, ale gdzieś na trasie może być problem, bo trzeba mieć coś do podważenia kołków (najlepiej płaski śrubokręt). To jest tak po francusku (w Koleosie też tak jest i podejrzewam, że stamtąd jest wzięta inspiracja) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden dług :) Ja dziś wspomogłem się nagrzewnicą , aby plastik i wiązka przewodów była bardzie elastyczna , bo na polu był mały mróz , ale gdzieś w trasie to makabra jakaś , a przecież to tylko wymiana bezpiecznika . Dzisiejsza myśl techniczna :)...ehh

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś mi, ja tak łatwo nie zapominam, bo w dzisiejszych czasach większość ludzi myśli o własnych sprawach :)

Ta dxisiejsza myśl techniczna, to po to, żeby człowiek z każdym drobiazgiem do serwisu jechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko spoko , oscypka postawisz kiedyś ,jak będę w rodzinnych stronach:) A swoją drogą , nie byłeś kiedyś w Smereku w Bieszczadach ?

Edytowane przez mucka38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie :) Nie, nigdy nie byłem w Bieszczadach. Nie mów, że widziałeś takiego samego QQ jak mój?! Mój jest jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny :D Nie ma takiego drugiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...