Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai [LPG]


Westbam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co chodzilo mi o to by bagaznik pozostal jako tako w dobrym stanie miejsca.

Kolo zapasowe dojazdowka i wozek dla dziecka i jest problem a co dopiero jak by mi wieksza butle dali...to juz wogole problem...a tak to zaslone nad baganik nie musze demontowac...

cale 300 km robie a ze stacji paliwowych jest na miejscu duzo to ja  tak do tego nie przykladam roli...a zaznaczam w 3 lata 60 000 tys zrobione mam ;-)

Jest to intstalacja 4 generacji + a co to znaczy to juz nie mam zielonego pojecia...

Cos za cos a 5 lat gwarancji mam u nich badz 100 000 tys przebiegu... 

 

dokladnie 3 lata temu zalozona w sierpniu.

 

Zobacz tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68315-gaz-w-qq/page-12 post #239

 

Butla 58l wystaje ok 3-4cm powyżej styropianu. Jeżeli zdemontujesz styropian, to pod podnoszoną podłogą otrzymasz ok 9-10 cm wolnej przestrzeni w której spokojnie zmieścisz klucze i zastaw naprawczy na wypadek przebicia koła. Jak koś nie wie, że mam pojazd na lpg to nawet się nie domyśla, że pod podłogą jest tak duża butla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68315-gaz-w-qq/page-12 post #239

 

Butla 58l wystaje ok 3-4cm powyżej styropianu. Jeżeli zdemontujesz styropian, to pod podnoszoną podłogą otrzymasz ok 9-10 cm wolnej przestrzeni w której spokojnie zmieścisz klucze i zastaw naprawczy na wypadek przebicia koła. Jak koś nie wie, że mam pojazd na lpg to nawet się nie domyśla, że pod podłogą jest tak duża butla. :)

 

Czyli 58 litrow Ci wchodzi do pelna gazu tak... ??

Wiesz no napewno duzy plus;-)

Ja przynajmniej jak tankuje do pelna to 70-80-90 zl w zaleznosci od ceny...

Ale plus dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Qashqai +2 butla 34l . Tylko taka weszła bez wycinania żadnych blach czy podniesienia siedzeń z 3 rzędu. Wchodzi do 30 litrów  starcza na 230 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Qashqai +2 butla 34l . Tylko taka weszła bez wycinania żadnych blach czy podniesienia siedzeń z 3 rzędu. Wchodzi do 30 litrów  starcza na 230 km

 

230km to trochę kiszka! Na autostradzie, to może nawet na 200 nie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja  w mojim na początku miałem butle od sejczento najmniejsza jaka jest bez podnoszenia siedzien 3 żędu,

ale na autostradzie tankowanie co 150 to lipa wiec wymienilem na 58l I wchodzi 50L gazu co strarcza przy jezdzie z predkosciami 160-170 na ok 300 km i to jest ok siedzienia 3 żedu podniosłem o 10 cm. spokojnie jeżdzą tam dzieciaki w fotelikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butle 45 litrow wchodzi gazu ok 33 litry 350 do 380 km na butli.Ok 3cm podniesiona półka od strony zdezaka  w bagazniku.

Edytowane przez zaba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów ! Posiadam Nissan Qq 2.0 z 2011 r przebieg 80000 . Pytałem o instalację lpg w dość renomowanym zakładzie. Gazownik odradził instalcję do tego modelu ponieważ podobno "wybuchają" katalizatory. Konsultował się przymnie telefonicznie z technikami firmy BRC i ponoć problemy są w skali 50/50. Jakie są wasze opinie na ten temat, może słyszeliście o takich problemach przy Qq ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów ! Posiadam Nissan Qq 2.0 z 2011 r przebieg 80000 . Pytałem o instalację lpg w dość renomowanym zakładzie. Gazownik odradził instalcję do tego modelu ponieważ podobno "wybuchają" katalizatory. Konsultował się przymnie telefonicznie z technikami firmy BRC i ponoć problemy są w skali 50/50. Jakie są wasze opinie na ten temat, może słyszeliście o takich problemach przy Qq ?

 

Wybuchają tylko te z ISIS  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrka trza sie chować jak renomowani gazwonicy mówią o wybuchach w katalizatorach - a tak poważnie ja mam silnik MR20De I narazie mi nie wybuchł katalizator założyłem gaz jak miałem przejechane 40K teraz mam 175K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów ! Posiadam Nissan Qq 2.0 z 2011 r przebieg 80000 . Pytałem o instalację lpg w dość renomowanym zakładzie. Gazownik odradził instalcję do tego modelu ponieważ podobno "wybuchają" katalizatory. Konsultował się przymnie telefonicznie z technikami firmy BRC i ponoć problemy są w skali 50/50. Jakie są wasze opinie na ten temat, może słyszeliście o takich problemach przy Qq ?

60 000 przejechane na samym gazie i nawet tlumnika mnie wymienialem(oryginal przod i tyl) a ma juz najechane 160 000...

Powiem ile ludzi tyle wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W mojej opini, to trochę drogo.

może za luxus posiadania wlewu pod klapką :)

i zbiornik w zapasie

Edytowane przez dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wybuchaniem to mnie rozbawiłeś. Nie wiem co za machloj Ci to powiedział ale nie słuchaj go, może jeszcze usłyszysz hasło "że skoro samochód ma 8 wtryskiwaczy to trzeba założyć instalację od V8? :D" (śmieszne ale już takie coś słyszałem). BRC również odradza montowanie gazu do QQ (czemu? nie mam pojęcia). Ja cały czas się wożę na gazie i chodzi super.

 

Na początku spalało mi mało gazu około 8-9 L/100 przy normalnej jeździe do pracy połowa drogi to wsie i las druga połowa to miasto, po kolejnej konfiguracji spala mi 10 przy takiej jeździe ale może teraz lato, klimatyzacja i te sprawy...

 

Ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Panowie, czy ktoś może pomóc dobrać odpowiednie świece do Qashqai 2.0 4x4 2010r. Pb+LPB ? Gazownik przed montażem zalecił zakup świec koniecznie firmy Denso, bo któreś ponoć bardzo dobrze sprawują się na gazie. Modelu dokładnie nie podał(mówił, że są dosyć drogie ok 80zł)  Wyszukałem trzy modele FXE20HR11, VFXEH20 i IXEH20TT. Sprzedawca z allegro zaproponował właśnie IXEH20TT. Ponoć od VFXEH20 i IXEH20TT różnią się jedynie najnowszym rozwiązaniem firmy denso, czyli TwinTip. VFXEH20 są również dedykowane do podanego modelu i będą pasowały, ale nie będą dalej produkowane i są droższe.

Nie wiem które będą odpowiednie... Ktoś może coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik zalecił Tobie  ok . Mi nie zalecił i nie wymieniałem świec przed zakładaniem instalacji i blisko 20tyś na gazie przejechane i wszystko działa pięknie.

Edytowane przez areks343
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...