Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony - gwarancja


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opony Continental od nowości zakupione na samochodzie. Na 3 mam wybrzuszenia, czyli przerwana osnowa.

Jest jeszcze gwarancja do końca tego roku.

Opony były zakladane w Nissanach w okresie zakupu przezemnie samochodu i tu mam pytanie?

Czy może ktoś miał podobny problem z takimi oponami ?

Zrozumiałbym gdyby jedna miała problem, ale 3 ? Opony nie zajeżdzone, sezonowo zmieniane, 25 000 przebiegu, żadnych obtarć - coś tu nie tak.

Jako że to 17, to koszt wymiany spory i według mnie o wiele za wczesny.

Chcę spróbować zawalczyć z producentem, wiem że to walka z wiatrkami ale nie mam nic do stracenia :)

Gdyby ktoś miał podobny problem prosze o informację.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo czyli guzy na oponach Michelin przebieg 15000 km,Pirelli 2000, Continentala kupiłem już z guzami przebieg 7000km !!!!!!!.

4 opony Conti miały guzy nawet po dwa syf jakich mało.

To jest pękniecie osnowy i zawsze na reklamacji mówią- ze musiał pan uderzyć w krawężnik -tylko ja nie jeżdżę po krawężnikach.

Opony zdejmowałem i zawsze wysyłałem do Producenta na reklamacje .

Michelin się wypiął opony wywaliłem .

Pirelli się wypiął opony wywaliłem.

Continental się wypiął opony wywaliłem.

Co do Continentala to jest przereklamowany tyfus przez ADAC testuje rożne opony a zawsze conti wygrywa ta ............................

Nigdzie nie uznano reklamacji 5, 10 letniej, nawet sprzedać ich nie mogłem, bo od razu guzy wyłaziły po napompowywaniu u wulkanizatorów .

Nawet oni wiedzą i nie chcą ich skupować

I tak już nigdy nie kupie tych firm opon , też się wypiąłem na nich,teraz testuje Nexena jestem bardzo zadowolony jak i rodacy bo jest wiele dobrych opinii. 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie uznano bo to była Polska siedziba.
W Holandii od razu by Ci uznano bo dobre imię jest wazniejsze niż 2-3 opony.
Ale cóż. Walczyć możesz ale watpię czy cokolwiek zrobisz.
Ja nie kupuję takich opon bo po pierwsze cena sporo przesadzona,po drugie firma która wcale jakościowo ni jest lepsza od np Daytona czy Firestona a cena 2 razy większa.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Continentala i Pirelli :)
W moich warunkach jazdy nie ma znaczenia jaka to będzie opona.
Przy 140km/h Dayton nie huczy na autostradzie,ładnie odprowadza wodę więc dla mnie jest opona dobrą.
A dodatkowo cenowo jest 100 tańsza. Ja osobiście nie widzę sensu przepłacać po to aby mieć inny napis producenta.
Ale mówie- to sa moje warunki jazdy. KAżdy ma inne i każdy ma inne wymagania co  do opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem dwa continentale contipremiumcontact 2E - przebieg ok. 30 tys, wiek: niecałe 2 lata. Były założone przez Nissana. Jedna niestety dostała "bąbla" więc do wymiany dwie... bo po 30 tys. to one są tak wytarte, że wymiana jednej nie wchodziła w grę. Dla mnie tzw. dno i warstwa mułu. Gwarancja Nissana nie obejmuje z tego co pamiętam ogumienia a gwarancja Conti..to jak już wcześniej pisano - szansa na uznanie bliska zeru --> "wjechał Pan/Pani na krawężnik".

Tylko że to 18-tki były więc tym bardziej bolało. Jak widzę specyfikację nowego QQ na 19-tkach to ... dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś rozważał zakup  Uniroyal Rainexpert to mogę polecić , przez prawie dwa lata minimalne ślady zużycia,żadnych bąbli no i świetnie odprowadzają wodę. Jedyną wadą jest to że są trochę głośne

 

przy zakupie warto przemyśleć opcje indywidualnego ubezpieczenia opon , mnie w pierwszym roku ta przyjemność kosztował 38zł ...wiec chyba warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widze ze kazdy ma jakies doswiadczenia. najgorsze jest to że człowiek kupuje samochód za niemałe pieniądze, a firma Nissan wpycha najgorsze badziewie pośledniego gatunku z markową nazwa żeby omamic klienta markową firmą. Jak może taki autoryzowany serwis opon wmawiać że bąble powstały od dziurawych dróg czy krawężników ! Przecież samochód z oponami Continental jest sprzedawany na Polskę własnie z takimi drogami a nie do Niemiec na autostrady.

Edytowane przez wojciechu11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadliwe opony to nie wina Nissana ani innych sprzedawców rożnych marek samochodów!

Czy dokładnie przeczytałeś??

Producenci  opon nie uznał wady fabrycznej opon! a nie serwis ASO Nissan.

Co poradzić że człowiek kupuje za ciężkie kasiore opony lub samochód a okazuje się bublem z ładną nazwą!

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle sformułowalem zdanie, sorry, chodzilo mi o autoryzowany seris Continentala a nie Nissana :)

Reklamacje składam do autoryzowanego serwisu Continentala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

WIesz co musisz zrobić?
Powołac niezależnego rzeczoznawce najlepiej z dekry,TUV, czy innej izby dozoru( zapłacić)
z tym iśc do sądu,4 lata jeździć na rozprawy a i tak na koniec by sprawe umorzono :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy w życiu reklamowalem opony, Pierwszy raz kormoran (fiesta 92r pękanie kordu) uznano i wymieniono wszystkie 4! Drugi raz ,bridgestone  i też uznano wymiana 2 szt.(honda 06r ząbkowanie boczne)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

 Ja cały czas myśle firestone w sensie nazwy,zaspany juz jestem :)

Racja,bridgestone produkuje firestone.
Ok manix zgadzam się :)

To można powiedziec ze miałes szczęście albo bridgestone to porządna firma skierowana dla klienta i nastawiona na porozumienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub czynnik ludzki....facet nie kombinował jak koń pod górę ,tylko przyznał na starcie , że w danej serii było wiele takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgodzę się czynnik losowy w fabryce podczas produkcji .

A raczej kontrola jakości kiepska.

To tak jak w fabryce nissana w Meksyku  składali najlepsze Tiidy jak byli trzeźwi do sjesty  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...