Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeci punkt mocowania (top tether) fotelika iso - QQ 2012


Krez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Interesuje mnie kwestia 3 pkt kotwiczenia (pasem) dla fotelikow majacych iso (w wersji bez podporki a zamiast niej dodatkowy pas - tzw. top tether)

 

Czy ktos z forumowiczow korzystal z tego mocowanie w 5os. wersji qq ? Zg z instrukcja te pkt sa na tylnej scianie kanapy... ale pod tapicerka i zeby sie do nich dostac to trzeba ja rozciac....

 

Udalo sie to komus estetycznie zrobic, ew, zamontowac jakas zaslepke pod ktora wchodzilaby tapicerka (cos jak w QQ+2 jest) ? Wiem ze jest mozliwosc zamowienia takich zaslepek jak w QQ+2 (56 pln/szt) ale czy pasuja do kanapy w QQ (czy sa to dokladnie takie same kanapy) ? Ewentualnie czy byc moze te zaslepki (w co jednak watpie) sa pod tapicerka kanapy i ukaza sie moim oczom dopiero po jej rozcieciu... ?

 

Moze ktos z Was np. sciagal tapicerke (jej tylna czesc) z kanapy ? albo z tej jej wezzszej czesci bo w sumie ta mnie interesuje

 

Przerabial ktos temat ?


Pokusilem sie o odwiedzenie 2 aso w Krk i napisanie w temacie do Nissan Polska - efekt oczywiscie zerowy

 

W ASO dowiedzialem sie tylko tyle ze ich zdaniem jak samodzielnie rozetne tapicerke (podkreslmy zgodnie z instrukcja pojazdu) to strace gwarancje na element. Po  dluzszej dyskusji dzial akcesoriow wspanialomyslnie zgodzil sie to wykonac (i respektowac nastepnie w gwarancje) jedynie w cenie 110 pln za oba mocowania. Oczywiscie na pytanie jak to 'technologicznie' bedzie wygladalo - odp brak (przypuszczam zatem ze tylko przeciecie materialu, bez zadnych zaslepek plastikowych trzymajacych krawedzie przecietego materialu albo obszycia ich - slowem efekt estetyczny gwarantowany). Oczywiscie nie dowiedzialem sie czy pod obiciem jest szansa na to ze sa tam takie zaslepki jak w QQ+2 FL, albo czy zakupione zaslepki na akcesorach od QQ+2 FL beda w takiej syt. pasowac...

 

W Nissan Polska z kolei dowiedzialem sie tylko tyle ze... powinienem skontaktowac sie z ASO a tam juz wszystko w najdrobniejszym szczegole zostanie mi przedstawione :D

 

Kontynuujac korespondencje z zaznaczeniem ze juz przerobilem aso x 2 i... nic, Nissan Polska odpowiedzial ze chetnie by pomogl dzial techniczny z Wegier... ale niestety nie maja fizycznej mozliwosci zobaczenia auta :D:D:D

 

Na kolejnego maila z, opisem modelu, VIN-em, podaniem storny i grafiki w instrukcji pojazdu oraz zapytaniem czy dzial techniczny ma dostep do instrukcji (bo jak nie to sie poswiece i wysle w pdf) nie odpisali juz nic...

 

Przyznam ze patent w zaslonieciu uchwytow top tether w QQ FL to dla mnie w tej chwili niedoroba nr 1 na przestrzeni 2 lat uzytkowania pojazdu.

 

Zaczynam sie sklaniac ku opcji odwiedzenia jakiegos pkt zajmujacego sie tapicerkami samochodowymi i wyciecia tam otworkow z ich obszyciem zeby to jakos wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, chciałem nieco odświerzyć ten temat.

Mam zamiar kupic fotelik 9-18 kg, i te fajniejsze maja właśnie isofix + top tether.

Mam qq z 2009, z tyłu za kanapą mam odpowiednią naklejkę, ale jakos mocowania nie widzę, albo nie wiem jak ma wyglądać. Ono naprawdę jest pod tapicerką? Trzeba ciąć? w którym miejscu dokładnie? Jakieś rady?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...