Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju/filtrów po 20 000 km


Westbam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kończy się drugi rok użytkowania QQ i chcę sam juz wymienić wszystkie potrzebne komponenty (gwarancje straciłem instalując LPG).

 

Na forach jest sporo rozbierzności więc do Was pytanie:

 

Czy dobre części / oleje dobrałem?

 

Filtr oleju: OP 595 - FILTRON (15 zł) ewentualnie MANN (20 zł) W67/1

Filtr Powietrza AP 185/5 - JapanParts (28 zł)  ew. FILTRON (49 zł) lub MANN C2433/2 (58 zł)

Filtr Kabiny K-1255 - Sakura (34 zł) lub MANN CUK 1936 (85 zł), FILTRON K1255 (53 zł)

Płyn do chłodzenia: - tu naprawdopodobniej wybiorę GlycoCool G48 (Shell) - cena około 28 zł / 1l (muszę dolać około 200 ml po wstawieniu LPG)  ew. Coolant L250 PREMIX

Olej: Shell Helix Ultra 5W40 (taką mam przywieszkę po pierwszym i ostatnim serwisie w Nissanie) 4 L (70 zł) + 1L (20 zł)  - ewentualnie jak na forum 5W30 (który lepszy?)

 

i ostatnie moje pytanie (może głupie ale...)

Zawsze w autach wymieniałem również filtr PALIWA. A w sklepie usłyszałem że w QQ sie tego nie wymienia... Jak to? Prawda to?

 

Pozdrawiam i proszę o komentarze do powyższej specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry kupuj Manna (często polecany jest tez Knecht ale mając oba w ręce i porównując jakość wykonania to wg mnie Mann > Knecht), jeśli chodzi o kabinowy to brałbym tani, bo i tak dla dobrego samopoczucia w aucie pasuje go zmienić 2x w roku (ja zmieniam kwiecień i październik). Do Primery osobiście zakładam kabinowy Filtrona, nie jest najtańszy ale dobrze pasuje, szczelnie wypełnia wnękę przy parowniku, ma sztywną, plastikową ramkę i nie zniekształca się po czasie.

Co do oleju - Shell, który podałeś nie jest dobrym wyborem, szczególnie jeśli zmieniasz olej co 20 tys. (tyle masz przejechane w ogóle czy co tyle zmieniasz?), chociaż przyznaję, powinien utrzymać silnik w czystości. Jak chcesz porządny olej, prawdziwy syntetyk to najtaniej kupisz Millers Trident - bańka 5l kosztuje ok. 150-160zł (w zal. czy 5W30 czy 5W40) -> http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/syntetyczne/trident-5w40-5l-detail  i zmiana rozsądna to jest max co 15 tys. km.

A filtr paliwa się zmienia, może nie tak często jak filtr oleju, ale zmienia się, przy czym od jakiegoś czasu jest tendencja producentów umieszczania filtra wewnątrz pompy paliwa - i jak są kłopoty, to trzeba wymienić pompę. Nie wiem czy tak jest QQ, ale to dość prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersjach z silnikami benzynowymi filtr paliwa jest bezobsługowy, znajduje się w baku

ja wymieniałem:

Filtr Oleju Knecht OC 195 - 13,39 zł

Filtr powietrza Knecht LX 1983 - 23,77 zł

Filtr kabiny KNECHT LA 396 - 43,76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie - czyli filtr paliwa sie nie wymienia, a jeśli chodzi o ilość km to mam 20 tys ale przejechane przez 2 lata (czyli 10 / rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...