Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mapa connect 2012/2013


Arkady773
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanko odnośnie map do NC. Posiadam NC z mapami 2010r. i pytanie brzmi czy warto kupić te z 2012/2013r.? Aktualizował ktoś? Jest jakaś porażająca różnica w pokryciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz którą wersję karty masz teraz. Bo mapy 2012/2013 to mają stan dróg zapewne z końca roku 2010. W tej chwili używam własnie karty 2012/2013 i na pewno jest lepiej niż w poprzedniej. O ile lepiej.... no lepiej. Trudno to określić. Jeśli chcesz to podaj jakieś drogi - sprawdzę Ci czy już są.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej już pyta którą navi masz?

Jak płyta to mogę ci kopie swojej zrobić.

Różnica w porównaniu z 2007 jest duża. W tamtej nawet autostrad przy berlinie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pyta o kartę a nie o płytę bo pisze o NC. Karta chyba jest nadal "niekopiowalna". Po drugie nie chcę wywoływać burzy, ale to co proponujesz, czyli rozpowszechnianie materiału objętego ochroną praw autorskich jest przestępstwem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję E 2010. Trudno mi podać jakieś konkretne drogi. Ostatnio np. jeździłem po stolicy w rejonie dzielnicy "Ursus" i widziałem się na zielonym polu. Najbardziej zalezy mi na okolicach m.in. Karpacza, trasy gierkowskiej czy tamtejszych autostrad oraz czeskiej Pragi (wybieram się na wakacje w tamte rejony) i nie wiem czy ewentualnie bazować na NC czy odpalić jeśli będzie trzeba przenośną navi z aktualnymi mapami.Pozatym zastanawiam się czy warto zakupić nowszą kartę z mapami do NC (widziałem na allegro-koszt 200-250 zł) majątek nie aż taki, a skoro piszesz "Miralon", że 2012/2013 to prawdopodobnie pokrycie z 2010r to moja mapy 2010 mogą być z 2008r. Trochę się pobudowało od tego czasu więc....chyba warto tą kartę podmienić na nowszą. Dzięki serdeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz wersji "E" bo wersja "E" to własnie przedostatnia wersja. Ja z autem w 2012 dostałem "D" (oznaczenie kodowe to ostatnia literka w numerze naniesionym na karcie). Karta "E" ma numer 8 928 800 132 25920 BH00E

I między wersją BH00D a tą BH00E ja widzę całkiem sporo różnic. Np. nowy odcinek S-5 i obwodnice miast na Dolnym Śląsku. No ale mostu w Toruniu to jednak nie ma :D (otwarty w grudniu 2013 bodajże) - odcinka S8 najnowszego też nie.

Moje zdanie jest takie: 200-250 można dać. Ja jeżdżę w 99% po PL i dla mnie problemem NC nie jest pokrycie (bo atlas mam w samochodzie i znaki czytać umiem jak mam na "zapupie" pojechać, a w pozostałych sytuacjach NC daje radę), lecz algorytmy wyznaczania tras. Ogólnie rzecz biorąc przy dłuższych trasach nigdy trasa z NC nie pokrywa się z moim pomysłem i dlatego planuję trasę wcześniej a potem "odtwarzam" ją w NC pkt po pkt. Z drugiej strony w miastach NC daje komfortową możliwość wklepania adresu z marszu - w trakcie jazdy nawet, bez konieczności szukania w schowku innej navi.

Mam wrażenie, że okolice o których piszesz są całkiem porządnie już w NC zrobione. BTW - w 2012 i 2013 byłem z NC w Chorwacji i naprawdę dawała radę nawet na moich "specjalnych" skrótach w Słowenii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale źle odczytałem tą wersję karty. Idąc za twoją radą na karcie mam B....00C. Czyli wersja C. Wychodzi zatem, że faktycznie warto kupić 2012 bo różnicę będzie widać. Generalnie jeżdżę bez navi (uważam, że navi "ogłupia") ale czasem się przydaje hi,hi. Jeszcze raz dzięki "Miralon" przekonałeś mnie, że warto wrzucić nowszą kartę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz z pewnością widział dużą różnicę. Wydaje mi się, że akurat ta zmiana C na E to wiele nowych dróg w Polsce (akurat je budowano :) ))) )

A teraz łyżka dziegciu - nie mówię, że tak jest zawsze, ale mój NC na karcie z A..o od czasu do czasu się wiesza, czego nie robi nigdy na karcie którą dostałem z autem. Od czasu do czasu to znaczy rzadko (zdarzyło się do tej pory 2-3 razy czyli wyjdzie statystycznie raz na 100 użyć). Może przypadek może nie - na wszelki wypadek starą kartę mam zawsze w schowku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą nową kartę brałeś z salonu czy kupowałeś np. z allegro?. Ja NC kupiłem w tamtym roku zamieniając oryginalne radyjko Clariona właśnie na NC. Odpukać NC nie wiesza się, a czytałem już cuda na jego temat: od wieszania się, aż po resetowanie, nie czytanie USB itp. Kartę miałem oryginalną (odczytałem na tyle radia datę prod. jednej z kostek-2010r.) więc zakładam, że i karta SD jest z tego roku i z tego radia. W salonie żadają potężnych monet za aktualizację więc zacząłem szukać na allegro choć słyszałem również, że może ta karta nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na Mazowszu ale na Pomorzu w ostatnich latach sporo sie budowalo i nawet na mapie ktora mam w swoim NC z karta z konca 2012 nie ma drog ktore byly oddawane pod koniec 2011. Gdybym musial zaplacic za NC jako wyposażenie dodatkowe wybrane z listy to bylbym mega wku...ny. Generalnie bieda z nedza.

Edytowane przez Emeren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta jest oryginał ale z Alle...drogo. Ta która od czasu do czasu wiesza NC.  To jest oryginał, ale mam swoje "podejrzenia" dlaczego od czasu do czasu szwankuje. Swoja drogą moje NC niektórych pendrive'ów też nie czyta. 

Emeren - po prostu my mamy ten problem ze się u nas sporo buduje..a HERE (Navteq) ma to gdzieś i robi aktualizacje swoim rytmem czyli średnio rok do tyłu. Mieszkańcowi tej lepszej części Europy to pewnie takiego problemu nie robi jak nam.

Ogólnie NC jest kiepskie, ale skoro je mam wraz z kamerami to już nie zmienię (a modecoma z AM mam w razie czego w schowku). Tak naprawdę to w schowku mam modecoma a na podsufitce Parrota bo ten zestaw który jest wbudowany w NC to też o pomstę do nieba woła. Wiem, wiem, jest ok. :) Dla mnie nie - może dlatego, że w mojej pracy muszę odbierać i wybierać naprawdę dużo telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...