Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blokada silnik - jakie przyczyny ?


dziuby9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie, mianowicie jakie są przyczyny blokady silnika w Nissanie X-Trail . Dziś ( niestety w święta ) miałem nieprzyjemną sytuację. Samochód chodził bez zastrzeżeń, zgasiłem go i po 15 minutach chciałem kontynuować jazdę . Niestety nie chciał odpalić, nawet na pych nie ruszył. Zaholowałem do mechanika, jedynie co się dowiedziałem to to , że silnik został zablokowany i prawdopodobnie będzie trzeba kupić kolejny. Dlatego chciałbym Was prosić o porady, co mogło być przyczyną.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozrusznik chodzi?  u mnie było tak że rozrusznik chodził a silnik milczał jak zaklęty też mechanicy myśleli że sie silnik zjebutał ... a sie okazało że katalizator sie zapchał ... ale nie wiem jaki Ty masz samochód benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest silnik 2.2 dCi , 136 KM . Rozrusznik nie kręci, nawet jak mechanik próbował ruszyć wałem to nie było żadnej reakcji. Olej jest dobry, tzn nic nie pobrało. Wcześniej też nie pobierał jakiejś większej ilości. Huku żadnego nie było. Co do rozrządu to zapewne okaże się po świętach, teraz nic nie mówił mechanik chociaż też wspominał, że to mogło być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste założenie. Po co ma sie męczyć z diagnoza skoro można silnik wymienić i zarobić przy tym? Zawsze można zwalić na właściciela ze kupił zmęczony silnik bo nowego raczej nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nic na niego nie działało, tj. ani rozrusznik ani na pych. Również uważam ( pomimo tego , że w dziedzinie aut nie jestem znawcą) że mówiąc od razu bez sprawdzenia co jest z autem , mówić o nowym silniku jest trochę niedorzeczne. Na dniach ma się zabrać, także później poinformuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...