Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 zapach ropy w kabinie


Mariusz_eS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

od kilku lat jestem użytkownikiem X-traila T30 dci 2.2. Nie miałem z nim nigdy poważnych problemów ale niedawno w kabinie pojawił się zapach ropy lub nafty. Sprawdziłem auto na tyle na ile umiałem. Nic z niego nie kapie, nie zostawia kałuż z paliwem, pod maską też nie czuć intensywnego zapachu paliwa (w zasadzie w ogóle go nie czuć). Na przeglądzie w AutoTW przy Puławskiej na Ursynowie też nic dziwnego nie wykryli a mimo to zapach ciągle się utrzymuje i mam wrażenie, że spalanie wzrosło. Czy ktoś w Was miał podobny przypadek i poleci dobry warsztat diagnostyczne w okolicach Piaseczna, Ursynowa lub Mokotowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może często otwierasz klapę bagażu przy odpalonym aucie? Wtedy wlatuje do auta i trudno to wywietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach spalin to nie zapach czystej ropy, to akurat potrafię odróżnić ;) I nie, nie często otwieram klapę przy zapalonym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jak miałem T-30 2.2 DCI to też miałem taki przypadek i zlokalizowałem miejsce z którego wydostaje się ON. Po zdjęciu intercoolera zauważyłem, że przy śrubach skręcających metalowe rureczki z listwą wtryskową jest wilgotno (ON). Podokręcałem każdą śrubę (a były spore luzy) i zapach, ani wydostający się ON już się nie pojawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także poluzowaa się rurka metalowa doprowadzająca paliwo,podokręcaj może się poluzowało.


U mnie też śmierdziało ropą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo, te rurki to szyna comon rail, tam jest duże ciśnienie wiec o wyciek łatwo, tylko ostrożnie z dokrecaniem bo to nie stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...