Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria sprężarki klimatyzacji


shymo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Qashqaia 1.6 Acenta od października 2010 (przebieg 42 tyś km). Kupiłem go w salonie i przez cały okres użytkowania nic się z nim nie działo aż do teraz, tzn kilka dni temu usłyszałem nietypowe dzwięki, które związane były z pracą klimatyzacji. W szczególności:

1. We wnętrzu przy pracy silnika i zalączonej klimatyzacji samochodu słychać było głośne jakby buczenie-ustawało po wyłączeniu klimatyzacji,

2. Przy zwiększaniu obrotów silnika to buczenie stawało się bardziej intensywne, a przy spadku obrotów mniej

3. Klimatyzacja działa mniej wydajniej(słabiej chłodzi)

 

Z racji tego, że po 3-ch latach nie było zaglądane do klimatyzacji to postanowiłem właśnie na wiosnę tego roku dać ją do przeglądu i nie zdołałem,bo oto taki właśnie "kwiatek" wyrósł

Byłem u człowieka zajmującego się naprawą i serwisem klimatyzacji i stwierdził, że to właśnie sprężarka nawaliła, (według niego jest to typ tłoczkowy firma carsonic czy coś podobego), powiedział że spróbuje ją zdemontować i zalać bardziej lepki olej, który może pomóc zniwelować tzw ubytki. Jak to nie pomoże to tylko wymiana tego elementu a on kosztuje ok 1500zł

 

Umówiłem się z tym człowiekiem dopiero po długim wekendzie. Do serwisu nie chcę jechać, gdyż czuję że mocno mnie mogą oskubać-gwarancja skończyła się "kilka" miesięcy temu i no właśnie, zaczyna się qashqai sypać.

 

Czy ktoś miał podobną sytuację?

Edytowane przez shymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddać starą do regeneracji musisz podzwonić i powiedzą ile wyjdzie  naprawa .Możesz kupić użwyke ale to ryzyko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddać starą do regeneracji musisz podzwonić i powiedzą ile wyjdzie naprawa .Możesz kupić użwyke ale to ryzyko?

No właśnie, używana niesie za sobą duże ryzyko, że będzie to samo, chyba lepiej jest regenerować. Zobaczę, co stwierdzi ten spec od klimy Edytowane przez shymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie jakiś pech, bo zazwyczaj tak sie dzieje, jak ktoś odpala klimę tylko latem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam byla jakas akcja serwisowa, nie wiem moze cicha, na sprezarki :)

Sprawdz w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO jak sugerował "else" i dla mojego egzemplarza nie ma żadnej akcji serwisowej. Umówiłem się na 30 kwietnia w ASO Biała Podlaska i zobaczę co tam stwierdzą i ile będzie kosztować mnie taka impreza. W razie czegoś to mam jeszcze wtedy w zanadrzu mechanika od klimatyzacji.

Edytowane przez shymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO jak sugerował "else" i dla mojego egzemplarza nie ma żadnej akcji serwisowej

 

Nie wiem na czym to polega ale mój poprzedni Qashqai 1.6 benzyna 2009 miał taka "cichą" akcję i własnie po gwarancji wymieniono mi sprężarkę klimy.

Jak widać dotyczyło to aut przed liftem. Po lifcie dalej coś może być na rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shymo,prawda jest taka ,że niektórzy nic nie robią i jeżdżą,ale  jest pewne ale,z którego ja skorzystałem mając Note,po dwóch latach od kupna(od nowości)serwisowałem osobno klimę,raptem stówka niecała,a spokój pewny,bo serwisując klimę automat sprawdza  szczelność,podciśnienie,próżnię.a później nowy czynnik z olejem.Po dwóch latach użytkowania klimy też prawie na okrągło miałem tylko połowę czynnika,mimo braku objawów nieszczelności.To był naturalny ubytek.Tak więc u Ciebie po 3 latach strach myśleć ile było czynnika ,a tym bardziej oleju.Jak sprzedawałem Note,klient(upierdliwy dziadek) zażyczył sobie kontroli klimy,serwis nissana ,koszty(jego :D) a w serwisie stwierdzili ,że działa jak nowa,ot to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez był i będzie w nowym QQ full serwis klimy co 2 lata. ;)

Nie wiele kosztuje a śpisz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...tylko że w nowym mamy nowy ,kosztowny czynnikR1234...ponoć zamienny bez żadnych zmian ze starym R123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...tylko że w nowym mamy nowy ,kosztowny czynnikR1234...ponoć zamienny bez żadnych zmian ze starym R123

 

Hehe... Masz racje... :P W tym wypadku koszty wzrosną...

Zobaczymy z ta zamianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie teraz myślę, że mogłem wcześniej zrobić przegląd klimy, mimo tego co sugerowali w Białej, iż nie ma takiej potrzeby, gdyż na przegladach okresowych stwierdzali iż działa prawidłowo. Człowiek uczy się na błędach.

Edytowane przez shymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz...sugerowanie co innego ,a co innego kontrola.W serwisie nie widzisz co robią i polegasz na ich zdaniu.W serwisie klimy widzisz wszystko,jesteś przy tym,przez całą akcję .Nie pamiętam już teraz ,czy w fakturę jest wpisany przegląd klimy,ew.można chyba dogrzebać się w systemie wykonanych czynności obsługowych na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podsumuję wątek, w serwisie Szeptycki w Białej stwierdzili awarię sprężarki - koszt wymiany 3500zł więc sobie to odpuściłem. Po oddaniu samochodu w ręce specjalisty od klimatyzacji koszt zmiejszył się do 200 zł - wymienił i uzupełnił odpowiedni poziom oleju w sprężarce (nie było go wystarczająco dużo i dlatego się tam wszystko mieliło) oraz odgrzybił i uzupełnił czynnik chłodzący.

Zastrzeżenia mam do serwisu takie, że przy przegladach, które nie kosztują mało, wcale nie sprawdzają fabrycznego układu klimatyzacji. Jak by był też sprawdzany układ klimatyzacji - olej, czynnik chłodzący, to takiej sytuacji by nie było. Dobrze, że po pojawieniu się tych dziwnych odgłosów nie używałem klimatyzacji, bo sprężarka na pewno by się wtedy rozleciała.

Edytowane przez shymo
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...