Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak holowniczy


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie montażu haka do nowego auta, czy muszę go zamontować w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z gwarancją - tak - gdyż montaż i ingerencja w samochód poza ASO powoduje wykluczenie z gwarancji elementów/podzespołów które są zależne od ingerencji - czyli np. instalacja elektryczna po podłączezniu wiązki elektrycznej itd

 

jeżeli zapczep oryginalny jest zby drogi to najlepszą opcją jest montaż zamiennika z oryginalną wiązką haka kupina w ASO - tak wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się kolega może ile taka przyjemność mniej więcej bedzie mnie kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny hak :

stały 990 zł

demontowalny 1850 zł

 

wiązka haka

7 stykowa 401 zł

13 stykowa 602 zł

 

+montaż dealera

 

ja osobiście w zamienniki się nie bawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vendetti

Radziłbym Ci zakup haka i montaż we własnym zakresie a podłączenie elektryczne w serwisie . Sam tak zrobiłem ... zaoszczędzić można do 50% w porównaniu z ASO. Dla przykładu hak odkręcany Thule po upście zakupiłem za 400zł. montaż 150zł. Za podłączenie i moduł trzeba wydać w zależności od rodzaju modułu i cen serwisu .

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vendetti

Radziłbym Ci zakup haka i montaż we własnym zakresie a podłączenie elektryczne w serwisie . Sam tak zrobiłem ... zaoszczędzić można do 50% w porównaniu z ASO. Dla przykładu hak odkręcany Thule po upście zakupiłem za 400zł. montaż 150zł. Za podłączenie i moduł trzeba wydać w zależności od rodzaju modułu i cen serwisu .

 

tym bardziej ,że haki dla Nissana robi albo Thule albo Brink :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z serwisem, cena za hak odłączany 2300 brutto z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z serwisem, cena za hak odłączany 2300 brutto z montażem.

 

jak by zeszli na 2200 brutto z montażem to bym się nie zastanawiał nad zamiennikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by zeszli na 2200 brutto z montażem to bym się nie zastanawiał nad zamiennikiem :)

Zaczeli od 2600 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem samochód, to od razu wziąłem z hakiem. Mam oryginalny, odłączany, z wiązka i robocizną. Dałem 1500. Tyle, że przy zakupie auta.

 

Tapnięte HTC One

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem tak kupiłem wiązkę w ASO coś koło 400 ; hak thullego odczepiany automat 700-800 i montaż w aso mnie wyszedł 500 zł

Edytowane przez marcome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja rozmawiałem w ASO w Szczecinie w sprawie montażu haka samemu i nie widzą w tym większego problemu. Początkowo trochę się krzywili ale po krotkiej rozmowie czy różni się ich usługa od mojej wyrazili zgodę. Twierdzą tylko żebym nie przyjeżdzał do nich z jakimiś problemami odnośnie trzeszczenia elementów plastikowych w tylnej części auta.

Na dniach będę go montował sam. Koszt całości haka Thule i dedykowanej oryginalnej wiązki to ok.700zł.


Obecnie jestem już po samodzielnym montażu haka. Wszystko odbyło się bezproblemowo.

Edytowane przez Lesiu QQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak zamontuje w serwisie, to że się trochę krzywią to nie jest dla mnie problem, natomiast problem może być jak "siądzie" elektronika a tego akurat w tym aucie jest pod dostatkiem. Nie chciał bym później usłyszeć, że zamontowałem sobie hak poza ASO i gwarancji już nie mam. Nie sądzę również żeby ASO dało mi pozwolenie na papierku na montaż haka w inny warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak zamontuje w serwisie, to że się trochę krzywią to nie jest dla mnie problem, natomiast problem może być jak "siądzie" elektronika a tego akurat w tym aucie jest pod dostatkiem. Nie chciał bym później usłyszeć, że zamontowałem sobie hak poza ASO i gwarancji już nie mam. Nie sądzę również żeby ASO dało mi pozwolenie na papierku na montaż haka w inny warsztacie.

Nie wiem dlaczego zakładałeś ten temat (podobny już istnieje) .... chyba nie zrozumiałem ?

Dziwi mnie też Twoja decyzja bo  mogłeś ja podjąć  bez zbędnej dyskusji .

ASO nie musi dawać "pozwoleń" bo samochód można dostosować do holowania a odbioru dokonuje Stacja Diagnostyczna a Wydział Komunikacji stosownego wpisu w dowód rej. Odnośnie podłączenia elektrycznego pisałem już w poście wyżej .

Ale jak postanowiłeś tak też zrobisz ! 

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

temat trochę stary ale chciałby odświeżyć - mam QQ po gwarancji z 2012 roku. Chciałbym zamontować hak do niego co poradzicie - samemu, jakaś stacja lub gdzie polecacie (mieszkam w Gliwicach) ? Chciałbym ponieważ potrzebuję kupić uchwyt rowerowy na 3 rowery - co polecacie ? Mam relingi i uchwyty na dach - ale tyle z nimi zachodu, że chciałbym coś bardziej ergonomicznego w eksploatacji (problem z montowaniem rowerów - ze względu na wysokość ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...