Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypienie przy zaciągniętym recznym


Gość grabula

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grabula

Witam

 

Czy moze ktos mial problem ze przy zaciagnietym hamulcu recznym w czasie gdy wsiadam lub wysiadam do auta to slychac jakies dziwne skrzypienie w tylniej czesci samochodu. 

Bede wdzieczny za jakies wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki?No raczej się nie przejmować .Jeżeli ręczny masz wyregulowany i trzyma dobrze to wine za skrzypienie ponoszą naprężenia w tylnym zawieszeniu powstałe po zaciągnięciu hebla.Jeżeli skrzypi bo ręczny słaby to skrzypia klocki na tarczach trzeba podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię denerwuje to podjedzie do serwisu i zgłoś usterkę.ialem podobny objaw w innym aucie i wina była zle poprowadzona linka od ręcznego. Nowe auto wiec jak uzbierałoby sie pare rzeczy to wszystko bym zgłaszał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw .

Kiedyś też się tym martwiłem (z 20 lat temu) ale zaobserwowałem to w prawie wszystkich autach które miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Zgłosiłem w aso przy okazji przeglądu. Coś przesmarowali i przestało skrzypieć, a też mnie to denerwowało :) Do tego podciągnęli mi tak ręczny, że w końcu dobrze trzyma (regulację przy lewarku miałem naciągniętą). W Qashqaiu jak się nie mylę są tarczobębny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Już podpowiadam, zerknij i daj namiastkę smaru.

Tylny zacisk ma łapkę na której jest zaczepiona linka i tam przesmaruj. Takie rozwiązania są w większości samochodów. Tarcie metal o metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...