Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak naprawić podparcie lędźwiowe fotela kierowcy


kajot04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Taki drobny problem - ale upierdliwy bo mi niewygodnie :).

Jakos mocno "naparłem" na fotel :) coś przeskoczyło, wskoczyło czy może sie złamało, zapadło - nie wiem... tak czy owak podparcie lędźwiowe niejako "zapadło" się - coś wewnatrz fotela, kręcenie gałą z boku nie ma wpływu na położenie podparcia.

Jak tam sie można dostać ? -  jak to naprawić bo mi niewygodnie bez :).

Będę wdzieczny za wskazówki - dodam iż fotele "skórzane" wersja 2007/2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki fotela nie rozbierzesz to nie zobaczysz co się urwało .

Trzeba fotel odłączyć ,odkręcić , zdjąć pokrycie z oparcia ,rozebrać gąbki i stelaż masz jak na dłoni .

Skóra może być na listwę z zaczepami ,albo na ekspres , pod spodem na styku oparcie siedzisko .

Jak ma poduszki bezp. to przed odłączeniem kostek dobrze jest zdjąć klemę z aku i nie przekręcać kluczyka przed ponownym montażem bo komp może błędy złapać .

Jeśli grzane plecy , to ostrożnie z matami ,bo wygrzane lubią się kruszyć .

No to owocnej zabawy ,patrz tylko jak jest założone i rozbieraj , strach ma duże oczy , najtrudniej jest naciągnąć  spowrotem skórę 

Pewnie bez spawania się nie obejdzie  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, no to niezła zabawa sie szykuje, tak czułem, że to lekko nie będzie... :)
czeba poczekac na weekend z większym zasobenm wolnego czasu, albo - zapytam co na to serwis, może stosunek ceny fachowców do czasu i "trudów" przedsięwzięcia działań amatorskich, nie będzie porażający.
I niby drobiazg... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem faktycznie zapał i chęci nie wystarczą , może spawarka nie będzie potrzebna ,ale lepiej mieć ją w zanadrzu .

Ten mechanizm  lędźwiowy  pracuje na zasadzie (w większości ) wygiętych profili ,może wyskoczyło coś ,może puściło nitowanie może....no co tu gdybać trzeba zobaczyć .

Potrzebne szczypce tapicerskie żeby skórę dociągnąć ,można kombinerkami przez szmatkę itd.

Budowa prosta ale wszystko trzeba robić z głową i do tego uważać na słabsze szwy po stronie poduchy ,czyli myślenie i przewidywanie .

Ale jaka później satysfakcja ,ale nie namawiam jeśli się obawiasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...