Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.2 dci nie wkręca się na obroty więcej niż 3000


drops
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja sprawdzałem w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli VNT działa poprawnie to problem jest gdzieś głębiej. Regeneracja turbo nie pomaga. Mi została wymiana czujnika ciśnienia doładowania, wszystko inne odpowiadające za sterowanie geometrią turbo zostało u mnie wymienione/sprawdzone. Jak to nie pomoże to chyba tylko remap ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór SCV to typowy problem dla tego silnika, choć ja miałem objawy trochę inne - silnik okresowo nie reagował na przyspieszenie (wchodził w tzw. tryb serwisowy), dopiero po ponownym odpaleniu sytuacja się poprawiała do następnej "zawieszki".

Edytowane przez Geodeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie SCV, kod błędu 0234 mówi sam za siebie. U mnie tak jak u kolegi @nysska, problem się sam rozwiązał. Od 3000 km już nic się nie dzieje. Wcześniej auto jeździło w koło komina, dopiero od połowy roku ganiam go na Niemcy. Podobnie było w Passacie TDI, którym jeździliśmy wcześniej ale tam auto wchodziło w tryb serwisowy i trzeba było zgasić silnik by wrócił do normalności. Z czasem ten problem też sam się rozwiązał. Jeszcze raz dzięki koledze @Datex, który naprowadził mnie na odpowiedni trop, bo pewnie wymieniłbym pół silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest  po naprawie, wymieniony został zawór podciśnienia turbiny - dokładnie nie wiem jak się nazywa - na zdjęciu.

post-80075-0-18202000-1419633834_thumb.jpg

 

Niestety naprawa jest połowiczna. Auto już nie przerywa/zacina się na około 3000 obrotów, jednak stało się zauważalnie "mułowate", szczególnie poniżej tej wartości obrotów. Dokonałem kilku pomiarów i wyszło mi że przyspieszenie od 0 do 100 km/h przy wkręcaniu do około 3500 obr/min trwa około 16-17 sekund a to wydaje mi się o dobre kilka sekund więcej aniżeli przed naprawą. Po weekendzie auto wraca do mechanika.

Jakieś sugestie?

Czyżby potrzebny był reset pompy, opisany tutaj? http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/87965-how-to/

Edytowane przez mrafal21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wymianie sprawdziłeś czy działa VNT? Bo wszystko wskazuje na to że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wymianie sprawdziłeś czy działa VNT? Bo wszystko wskazuje na to że nie.

Muszę namierzyć turbinę i poszukać. W których okolicach mam szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 26# w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi gdzie szukać turbiny i czy jest do niej dostęp od góry.

Edytowane przez mrafal21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz maskę, patrzysz w dół a tam turbina a do niej dopięty czarny wąż z intercoolera. Dostęp jest super. W innych samochodach musiałbyś wczołgać się pod auto. Zrobię fote i wrzucę.

post-68386-0-90142500-1419675717_thumb.jpg

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że winnym spadkowi mocy był wymieniony zawór podciśnienia turbiny. Po zamontowaniu, był sprawdzony dwukrotnie i było ok, jednak podczas odbioru auta już nie osiągał odpowiednich parametrów i auto było mułowate. Dziś zaraz po weekendzie świątecznym udałem się do warsztatu i mechanik wymienił go tym razem na produkowany przez GM w ramach gwarancji oczywiście. Nie wiem jakiego producenta był ten wadliwy. Nie są oryginalne, gdyż takowy kosztuje 500zł a zamienne 150zł. Wg mechanika równie dobrze spełniają swoją rolę, na razie jest ok, moc w pełni wróciła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...