Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wibracje w desce rozdzielczej


jacjan46
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów QQ.

Od 1,5 roku mam Teknę Diesel 2,0 4WD automat. Od początku walczę z wibracjami w desce rozdzielczej. Od czasu do czasu brzęczy pozioma kratka nawiewu albo część nad zegarami. Momentami wibracje te są dość głośne i bardzo denerwujące. Występuje to tylko podczas jazdy przy ok 2 tys. obrotów, szczególnie przy przyspieszaniu. 3 razy zgłaszałem tę wadę w serwisie CM Toruńska w W-wie. Fachowcy są bezsilni. Chyba nie bardzo wiedzą jak to usunąć. Próbują mnie przekonać, że QQ diesel tak ma i jednym kierowcom to przeszkadza, a innym nie. Proszę uprzejmie o info, czy to tylko mnie trafiło ? Może ktoś wie jak z tym walczyć. Jak tego nie naprawię, to chyba tylko przyjdzie mi pozbyć się tego auta. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macieks2

tez mi brzeczy cos - iway z 360', diesel 1,6. - ale nie az tak, zebym sie samochodu chcial pozbyc...  Drazni.

 

Jak puknac lekko w oklicach nawiewow to czasami przestaje... a czasami nie.

 

W serwisie kolo koszalina nie byli w stanie znalezc przyczyny. Technik mi mowil, ze  zdemontowal plastiki i cos przesmarowal. Podziekowalem, niby wierze ze probowali, ale... brzeczy dalej kurde. Srednio-rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbujcie zdjąć środkowy panel i rozejrzeć się co tam może brzęczeć ?

Może jakaś niedokręcona śrubka ,może któraś z metalowych spinek trzymająca ten plastik lub jej brak?

Albo co gorsza jakiś przewód się telepie ?

Czasem też słyszę jak coś w środku chce "po brzęczeć" ale to na wyłączonym radio i trzeba się wsłuchać .Dobiega z okolic przez Was wymienionych .

Podejrzewałem że to przenosi się z innego miejsca ,Gdy zaczyna się brzęczenie (bardzo rzadko) u mnie pomaga dociśnięcie ręką daszku nad zegarami w kierunku szyby .

Jacjan46 to nie jest normalne zjawisko ! 

Może w Twoim przypadku poluzowały się śruby skręcające całą deskę ?

Po uprzednim zdjęciu dolnego plastiku wokół pokręteł klimy ,środkowy panel ciągniemy do siebie ,jest na 9 spinkach z blaszki .

Na początku trzymają solidnie ,ale gdy te dolne puszczą następne wychodzą łatwiej .

Może po czasie od słońca zdeformował się ten plastik w okolicach kratki ,czy masz tak od początku ?

Albo podklej pod plastik połowę szerokości takiej uszczelki z mikro gumy z klejem w rejonie kratki ,lepiej spróbować chałupniczymi metodami niż pozbyć się auta ?

.

Panel od tyłu wygląda tak ;) Ja te blaszki/spinki mam przełożone do innego panelu ,więc na zdjęciu ich nie ma .

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pochwalić musze bo dzis po dwóch latach walki udało sie Panom z serwisu w Szczecinie usunąć wibracje u mnie i jestem mega przeszczesliwy. Była to ta pozioma kratka nawiewu przy samej szybie. Pozatym chce polecić tem serwis bo naprawdę zadzwoniłem do serwisu zeby umówić sie na naprawę tego brzęczenie, z ciekawości zapytałem czy moge podjechać za pare minut bo bede przejazdem koło nich i ku mojemu zdziwieniu jak podjechalem panowie czekali na mnie praktycznie w drzwiach i usunęli po jeździe trwającej moze ze 2 minuty. Teraz dopiero moge cieszyć sie jazda:)

P.S Jacjan u mnie było to słychać w tych samych okolicznościach wiec obstawialbym te sama przyczynę.

Edytowane przez Dareq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. U mnie trochę pomagało, jak kładłem książkę na poziomej kratce nawiewu. Obecnie daję jeszcze szansę serwisowi CM Toruńska. Panowie serwisanci walczą z problemem.

Mają nadzieję, że za jakieś 4 dni robocze uporają się z tym.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze napisać ponownie. U mnie wróciły te dźwięki z deski, podjechalem do salonu i tak naprawili ze jest gorzej. Niestety rozumiem kolegę, który pisał o sprzedaży auta przez to bo u mnie jest ta sama opcja. Żadnej przyjemności z jazdy tylko słuchanie jak deska do mnie gada... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Jak pisałem wcześniej, dałem szansę serwisowi CM Toruńska. Naprawa trwała 2x po 3 dni. Podobno rozebrano całą deskę i przód auta. Wydaje się, że sukces został osiągnięty. Autko chodzi przyjemnie, chociaż sporadycznie zaczyna pomrukiwać, ale z innych elementów niż poprzednio. Na szczęście z takim pomrukiwaniem da się żyć, zwłaszcza że jest to nieczęsty objaw. Tylko 1 z doradców CM chyba wiedział, o co chodzi.

Pozdrawiam i chyba na razie nie pozbędę się mojego QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytam w serwisie. Jak się coś dowiem, to napiszę.


Niestety doradca, który prowadził temat w serwisie CM Toruńska jest obecnie na urlopie do 23.06. Spróbuj zadzwonić do niego po tym terminie - Michał Laszuk, tel. do serwisu 22 510 06 05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś pamiętał to slontaktuj sie jak wróci albo daj namiary jakies zeby przybliżyć mu sprawę bo moze mi nie powiedzieć. Jeszcze jedno czy u Ciebie narastały te dźwięki przy zmianach temperatury zewnętrznej? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. skontaktuję się i przypomnę temat. Rzeczywiście dźwięki były zależne od temperatury. Zimą praktycznie nie dawały znać. Problem narastał wraz z ociepleniem (tak mi się wydaje). Postaram się was skontaktować.


Z moich obserwacji wibracje powstawały nie tylko z płytki nawiewu przy szybie, ale też z kratki poziomej  nawiewu oraz pokrywy wskaźników. Zwróć na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie czy ktoś z Was odczepial osłonę nawiewu powietrza przedniej szyby (ta bezpośrednio) pod szyba na desce. Jeśli tak to bede wdzięczny za info jak sie za to zabrać zeby nic nie pourywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musisz odczepić panel przy sterowaniu nawiewem (one się ze sobą łączą). Podważasz po bokach delikanie niedużym płaskim śrubokrętem - są cztery zaczepy.

2. Gdy dolny panel już odejdzie łapiąc od dołu (jak byś chciał wyjąć radio) pociągasz 'do siebie' górny panel. Jak dobrze pamiętam jest sześć zaczepów.

3. Uważaj na przełącznik awaryjnych (trzeba wypiąć wtyczkę). Nie zapomnij jej później podłączyć z powrotem.

I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musisz odczepić panel przy sterowaniu nawiewem (one się ze sobą łączą). Podważasz po bokach delikanie niedużym płaskim śrubokrętem - są cztery zaczepy.

2. Gdy dolny panel już odejdzie łapiąc od dołu (jak byś chciał wyjąć radio) pociągasz 'do siebie' górny panel. Jak dobrze pamiętam jest sześć zaczepów.

3. Uważaj na przełącznik awaryjnych (trzeba wypiąć wtyczkę). Nie zapomnij jej później podłączyć z powrotem.

I tyle :)

dzięki ale mi chodziło o wyciagnięcie tylko tej kratki od nawiewu na szybę (taki prostopadloscian przy samej szybie na samej gorze deski). Chce to zdjąć bo na 99 procent przy zmianie temperatur ten element mi wibruje i musze jakos go wyciągnąć i cos tam podłożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie doczytałem :) (zmeczenie dało mi się we znaki). Odnośnie kratki to niestety nie pomogę,  bo jej nie demontowałem, ale pewnie też jest na "wcisk".

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś pamiętał to slontaktuj sie jak wróci albo daj namiary jakies zeby przybliżyć mu sprawę bo moze mi nie powiedzieć. Jeszcze jedno czy u Ciebie narastały te dźwięki przy zmianach temperatury zewnętrznej? Z góry dzięki

Witam. Jak obiecałem, skontaktowałem sie. P. Laszuk chętnie udzieli informacji. Powołaj się na przypadek "Qashqai - trzeszcząca deska". Będzie wiedział o co chodzi. Tel. 667 071 194. Daj znać, czy się udało. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Jutro zadzwonie i dam znac.

Jacjan zadzwoniłem. Dzieki, teraz tylko na przeglądzie bede musiał powalczyć zeby mi takie cos zrobili bo to kupa roboty. Pytanie do Michalmiko jak rozbierze sie ta cześć deski o której pisałeś to jest stamtąd dojście w kierunku szyby przedniej spod deski rozdzielczej (chodzi mi od tej dziury na radio do tego elementu o którym wcześniej pisałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...