Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Fabryczny subwoofer - aktywny czy pasywny, możliwości podłączenia


pawelsalata

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko takie mam. Da się zaadaptować fabrycznego subwoofera od P12 do czegokolwiek innego w miarę łatwy sposób.

Kto wie na pewno, niech pisze czy:

- subwoofer ma wbudowany wzmacniacz

- subwoofer podłącza się pod wyjście poprzez przewody typu CHINCH (sygnał o niskim napięciu) czy pod zwykłe wyjście głośnikowe (pod klasyczną końcówkę mocy przy radiu)

 

Chciałbym wsadzić takie badziewie pod siedzenie do Micry K11. Radio ma wyjście na wzmacniacz, na CHINCH. Radio ma sterowanie zasilaniem wzmacniacza (niebieski przewód przy kostce ISO). Pytanie tylko, czy sub od P12 podłącza się jak inne urządzenia typu wzmacniacz+głośnik, czy nie.

 

Może ma ktoś schemat okablowania subwoofera, co jest na którym przewodzie.

Kupowałbym tylko sub + kostka z kawałkiem przewodów, aby mieć możliwość w normalny sposób to podłączyć. Tylko nie wiem właśnie czego się spodziewać.

 

Jeśli ktoś wie, czekam na informację.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie mam. Da się zaadaptować fabrycznego subwoofera od P12 do czegokolwiek innego w miarę łatwy sposób.

Kto wie na pewno, niech pisze czy:

- subwoofer ma wbudowany wzmacniacz

- subwoofer podłącza się pod wyjście poprzez przewody typu CHINCH (sygnał o niskim napięciu) czy pod zwykłe wyjście głośnikowe (pod klasyczną końcówkę mocy przy radiu)

 

Chciałbym wsadzić takie badziewie pod siedzenie do Micry K11. Radio ma wyjście na wzmacniacz, na CHINCH. Radio ma sterowanie zasilaniem wzmacniacza (niebieski przewód przy kostce ISO). Pytanie tylko, czy sub od P12 podłącza się jak inne urządzenia typu wzmacniacz+głośnik, czy nie.

 

Może ma ktoś schemat okablowania subwoofera, co jest na którym przewodzie.

Kupowałbym tylko sub + kostka z kawałkiem przewodów, aby mieć możliwość w normalny sposób to podłączyć. Tylko nie wiem właśnie czego się spodziewać.

 

Jeśli ktoś wie, czekam na informację.

Z góry dzięki.

Może to pomoże?

AV1.pdf

AV2.pdf

AV3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tego wynika, że subwoofer od P12 podłączymy pod każde samochodowe radio. Wejście sygnału bierzemy z końcówki mocy radia, czyli nie z gniazda chinch a bezpośrednio z przewodów głośnikowych (w P12 sygnał ten pochodzi od głośnika przedniego lewego i tylnego prawego).

 

Jedyne co trzeba zrobić, to dołożyć przekaźnik z kablem +12 volt prosto od akumulatora sterowany niebieskim przewodem pochodzącym z kostki ISO od radia.

 

Najpierw muszę się zabrać za porządne wygłuszenie wszystkich trzeszczących i brzęczących plastików. Później myślę podziałać w tej materii.

 

Bardzo dziękuję za schematy.


P.S. Jak czytać opis wtyczki subwoofera z pierwszego załącznika (od której strony jest to widok)? Jakie tam są kolory kabli odpowiedzialne za poszczególne elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten subwoofer wchodzi sygnał z wyjścia głośnikowego, ale chyba ma wbudowany konwerter i wzmacniacz, skoro dochodzi do niego zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tego wynika, że subwoofer od P12 podłączymy pod każde samochodowe radio. Wejście sygnału bierzemy z końcówki mocy radia, czyli nie z gniazda chinch a bezpośrednio z przewodów głośnikowych (w P12 sygnał ten pochodzi od głośnika przedniego lewego i tylnego prawego).

 

Jedyne co trzeba zrobić, to dołożyć przekaźnik z kablem +12 volt prosto od akumulatora sterowany niebieskim przewodem pochodzącym z kostki ISO od radia.

 

Najpierw muszę się zabrać za porządne wygłuszenie wszystkich trzeszczących i brzęczących plastików. Później myślę podziałać w tej materii.

 

Bardzo dziękuję za schematy.

P.S. Jak czytać opis wtyczki subwoofera z pierwszego załącznika (od której strony jest to widok)? Jakie tam są kolory kabli odpowiedzialne za poszczególne elementy?

Kolory na schematach:

B = Black
W = White
R = Red
G = Green
L = Blue
Y = Yellow
LG = Light Green
BR = Brown
OR or O = Orange
P = Pink
PU or V (Violet) = Purple
GY or GR = Gray
SB = Sky Blue
CH = Dark Brown
DG = Dark Green
 
Moim zdaniem- tak się potwierdziło jak sprawdzałem inne schematy, przedstawiony jest widok wtyczki od strony gniazda czyli tak jak patrzymy na nią po wyjęciu. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten subwoofer wchodzi sygnał z wyjścia głośnikowego, ale chyba ma wbudowany konwerter i wzmacniacz, skoro dochodzi do niego zasilanie

 

A dziękuję, ale teraz, jak już obejrzałem schemat, to sam doszedłem do takich wniosków.

W odróżnieniu od klasycznego sposobu podłączenia wzmacniacza kablami chinch, tutaj wejście to sygnał z przewodów głośnikowych. Rozwiązanie dające mniej możliwości regulacji na przykład, ale też oszczędzające sporo miejsca na dodatkowe przewody, które z reguły są dość grube.

 

Jak zrobi się ciepło, z Micry wyjeżdża wszystko oprócz siedzeń i będzie wygłuszana. Później poruszę temat subwoofera. Mam nadzieję, że chęci nie braknie na takie roboty na parkingu przed blokiem.

 

Kolory na schematach:

B = Black
W = White
R = Red
G = Green
L = Blue
Y = Yellow
LG = Light Green
BR = Brown
OR or O = Orange
P = Pink
PU or V (Violet) = Purple
GY or GR = Gray
SB = Sky Blue
CH = Dark Brown
DG = Dark Green
 
Moim zdaniem- tak się potwierdziło jak sprawdzałem inne schematy, przedstawiony jest widok wtyczki od strony gniazda czyli tak jak patrzymy na nią po wyjęciu. 

 

 

Bardzo dziękuję za ten opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...