Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie bagażnika


Domiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że nie działa mi oświetlenie w bagażniku. Żarówka jest OK, sprawdziłem nawet, że problem tkwi najprawdopodobniej we włączaniu (lub raczej braku włączania) oświetlenia przy otwieraniu bagażnika. Jak zdejmę gumę po lewej stronie drzwi tylnej klapy (u góry), tam gdzie idą przewody do tylnej klapy, to mam (między innymi :P) dwa kabelki wolne, jak je zewrę, to żarówka w bagażniku świeci (oczywiście non stop...), nie ma natomiast niczego, do czego można by było te kabelki podłączyć.

Wyczytałem już tutaj http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4657, że w primerkach kable te zwierane są przez styki w zamku tylnej klapy, wyciągałem zamek, ale nie widzę, gdzie można by podpiąć przewody (tym bardziej, że prawie cały jest metalowy i i tak byłyby zwarte).

Ciekaw jestem, jak powinno to być rozwiązane fabrycznie w micrach oraz jakie macie ewentualnie inne pomysły na naprawienie tej usterki.

 

PS. To oświetlenie mi oczywiście nigdy nie działało, micrę kupiłem używaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tegfo co pamietam to ucmnie chyba dziala ale sam sprawdze. w starym aucie zrobilem to tak ze w elektonicznym kupilm przycisk (taki jak masz w masce do alarmu) i wmotowalem go w prog klapy bagaznika tak ze jak bagaznik sie zamyka to lamka sie wylacza ..

sprawdze jak to w micrusach wyglada i dam repost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam micre k11 z 97roku i ja chyba oswietlenia bagaznika nie mam bynajmniej nigdzie nie widziałem i jestem zdziwiony ze takie cos jest a czy wszystkie modele takie oswietlenie posiadaja a wogole w ktorym miejscu oswietlenie montowali.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło jest (w bagażniku) po prawej stronie, na ściance bocznej, raczej z przodu tej ścianki (tzn. przodu auta). Powinien tam być prostokątny biały klosz (ewentualnie prostokątna dziura :lol:

Nie mam pojęcia, czy jest we wszystkich modelach, choć myślę, że powinno być we wszystkich K11 (w końcu to żaden luksus... chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w K11, ale w K10 bywał taki wyłącznik lampki jak w drzwiach bocznych, a z kolei w innych wersjach (np. u mnie) tylko ręczny wyłącznik przy samej lampce. Może załóż sobie taki zwykły wyłącznik na te przewody i kłopot z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko jak zrobić oświetlenie do K10?I czy czasem ktoś z użytkowników K10 nie ma tych tylnich osłon co przychodzą do bagażnika?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem do Ciebie gray5 na gg ale nie wiem czy doszło? Jak bedziesz na necia to odezwij sie mam cie juz na liscie kontaktow wiec wiadomosc powinna dojsc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja miałem tak skorodowany wyłącznik w zamku, że nie dało się już go uruchomić bez wymiany zamka, ale poradziłem sobie w inny sposób:

Zakupiłem taki wyłącznik rtęciowy (w szklanej bańce z kropelką rtęci zatopione dwa styki), podłączyłem pod te dwa przewody co uprzednio szły do zamka i przełącznik przymocowałem wewnątrz klapy w takiej pozycji że przy otwieraniu klapy kropelka rtęci przelewa się na styki zwierając je, co w rezultacie skutkuje zapaleniem się oświetlenia bagażnika :idea:

W Citroenie Berlingo z klapą podnoszoną do góry jest podobne rozwiązanie, tylko że zamiast bańki z rtęcią jest tam plastikowa rurka z metalową kulką, działa na tej samej zasadzie.

Takie wyłączniki rtęciowe można wymontować z różnych urządzeń, np. farelki, w której spełnia taką rolę że jak farelka się przewróci twarzą do ziemi to rtęć się rozłącza i wyłącza zasilanie aby zapobiec tragedii :shock:

Rozwiązanie ma swoje wady i zalety:

- wady oświetlenie zapala się dopiero w pewnym położeniu klapy (w zależności od ustawienia wyłącznika), może to być dość istotne jeśli klapę bagażnika mamy pod kontrolą alarmu

- zalety niski koszt, łatwość wykonania, nie trzeba wiercić dziur pod zastępcze wyłączniki w karoserii które z czasem mogą także skorodować, ani wymieniać całego zamka, wyłącznik rtęciowy nie skoroduje już nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holera .. sory zapomnialem zrknac od tygodnia siedze w garazu i remontuje micre po stluczce i nawet nie mialem okazji tam zerknac jedynie co zauwraytzlem to fakt ze po zatrzasnieciu zamka w klapie lampka sie wylacza czyli "włacznik" jest w zamku. w pon zerkne jak to wyglada i ci powiem. ps jesli stwierdzacie ze macie zaglsno w aucie polecam "poroso" (mata do wyglusznia urzadzen AGD) władowalem w dzwi i w nadkola w bagarzniku i pod podloge bgarznika.

zauwarzalne nepsze brzmienie w gl;osnikach w dzwiach i jest ciszej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kabelka to nie ma wcale... :D. Zresztą cała elektryka tylnej klapy pozostawiała wiele do życzenia - kable połączone "na skrętkę", ogrzewanie tylnej szyby połączone razem ze światłem stopu (już poprawiłem). Poza tym wygląda, jakbym tylną klapę miał z modelu po liftingu, czy w nowszych modelach oświetlenie bagażnika jest zrobione tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak to jest w K12?

Chce zamontować lampę.

1. Czy jest gotowe wycięcie lub miejsce do montażu,

2. gdzie jest kostka do podłaczenia?

3. Gdzie jest wyłącznik (w zamku, czy osobno)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w K12?

Chce zamontować lampę.

1. Czy jest gotowe wycięcie lub miejsce do montażu,

Jest. W wykładzinie bagażnika po prawej stronie wystarczy wypchnąć.

2. gdzie jest kostka do podłaczenia?

Nie ma. Tzn szukałem i nie znalazłem. Podłączyli w serwisie. Podobno musieli dodać jakiś kabel.

3. Gdzie jest wyłącznik (w zamku, czy osobno)?

Lampka działa w połaczeniu z elektrycznym zamkiem bagażnika.

Oprawa kosztuje ok 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem tak jak SŁAWO pisze oswietlenie bagaznika jest nie w kazdej micrze( jak np. u mnie nie ma :/) ani swiatełka ani dziury na swiatełko :/

moze jakies porady co i jak wstawic aby było! krok po kroku ?? nawet z fotami :) do czego podłaczyc? co zakupic do tego niecnego planu ? :)

Pozdrawiam

Benet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest taki zamek jak w tym temacie:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=27427

oraz oryginalna lampka do bagażnika (też można ją zobaczyć w powyższym temacie). Poza tym tylko ewentualnie kawałek kabla i żarówka. Jakieś inne szczegóły i zdjęcia też tam można znaleźć, tylko trzeba to sobie zebrać w całość ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...