Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan GY61 2.8 TDI problem z odpalaniem


radek696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Koledzy mam problem z odpalaniem Patrola. 
Mianowicie auto ma spory problem z odpaleniem po postoju.
Jeśli postoi od pół godziny do dwóch godzin trzeba je odpalać dobre 3 minuty po czym ukazuję się ,,piękna" smuga szarego dymu z wydechu.
Auto w miarę dobrze odpala jak jest zimne (czasem i tutaj pojawiają się problemu) , lub zaraz po zgaszeniu.
Na czym powinienem się skupić w sprawdzaniu usterki i czy ktoś z was miał podobny problem ?

Dane techniczne
Nissan Patrol GR y61 2,8 tdi 1999 r.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były podobne objawy... po wymianie pompy i naprawy rozrusznika wszystko wróciło do dobrej kondychy xD Ale szukaj może się uda taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były podobne objawy... po wymianie pompy i naprawy rozrusznika wszystko wróciło do dobrej kondychy xD Ale szukaj może się uda taniej 

Nie trzeba ponosić aż takich nakładów. Wystarczy zakupić np. na znanym portalu aukcyjnym zmodyfikowaną przez Nissana cześć pompy wtryskowej, wymienić (15 min. roboty) i Patrol odpala jak nowy - na ciepło i zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ponosić aż takich nakładów. Wystarczy zakupić np. na znanym portalu aukcyjnym zmodyfikowaną przez Nissana cześć pompy wtryskowej, wymienić (15 min. roboty) i Patrol odpala jak nowy - na ciepło i zimno.

Woyt, mógłbyś podać co to za część ? Ewentualnie jakiś link ? Przypadłość jest powszechna, temat wielokrotnie poruszany i na pewno wiele osób będzie Ci wdzięcznych za rozwiązanie problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woyt, mógłbyś podać co to za część ? Ewentualnie jakiś link ? Przypadłość jest powszechna, temat wielokrotnie poruszany i na pewno wiele osób będzie Ci wdzięcznych za rozwiązanie problemu. 

Na popularnym portalu aukcyjnym wpisz - Patrol nie odpala na gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno ta magiczna część to podkładka montowana między tłoczek przestawiacza wtrysku a pokrywkę,przez co zapłon przy rozruchu jest przyśpieszony,ułatwiając odpał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ogarniesz pompy proponuję ją schładzać przy rozruchu ciepłego silnika. Prze pewien czas woziłem z 5 litów wody do odpalania na ciepło :)

Szkoda go męczyć tak długim kręceniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...