Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osłona maski ( owiewka )


krystiangl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krystlang tobie chodzi o ochronę szyby czołowej, a temat nazwałeś osłona maski!!

Było napisać ochrona szyby czołowej :)

 

A jaki to problem żaden  -http://www.youtube.com/watch?v=GCKj0zh6aJs

http://www.warsfoll.com.pl/kontakt

taaa..tylko jak z nakładaniem? Mając doświadczenie z folią na różnego rodzaju wyświetlacze, wiem że nie jest to takie proste jakby się wydawało (pęcherzyki powietrza, czasem paprochy)..A co dopiero na dużą szybę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściem z tego jest montaż w zakładzie.Majac w pamięci to co pisałeś o wyświetlaczach,nie podjął bym się samodzielnego zakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfi  jedziesz do firmy i ci oklejają :)

No tak..to jest wyjście, tylko czy dla wszystkich opłacalne. Chyba taniej mi wyjdzie ubezpieczenie szyby, niż podróż do Warszawy tam i z powrotem..ale dla tych co mieszkaja blisko, dobra sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wieści już mam :D

Koszt oklejenia 800-900 zł ,gwarancja na rok,po dwóch latach producent zaleca wymianę folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wieści już mam :D

Koszt oklejenia 800-900 zł ,gwarancja na rok,po dwóch latach producent zaleca wymianę folii.

 

 

a ubezpieczenie szyb rocznie niezalezne od AC 80 zł :-) 

 

i gdzie tu logika ?:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie w firmie AFS folia na przednią szybę do Qqki 600zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ubezpieczenie szyb rocznie niezalezne od AC 80 zł :-) 

 

i gdzie tu logika ?:-)

 

Otóż logika w tym miejscu, że gdybyś już kiedyś wymieniał szybę z "niezależnego ubezpieczenia" to byś wiedział, że najczęściej wymiana nie następuje na oryginał tylko na zamiennik montowany we wskazanym przez ubezpieczycila warsztacie - a nie w ASO. Podobnie uszczelki są nieoryginalne, a samo wykrawanie i wklejanie szyby zawsze wiąże się z jakimiś drobnymi zarysowaniami pod klejem - czego efektem późniejsze rdzewienie, początkowo niewidoczne bo znajdujące się pod szybą. Podobnie montowane 3 razy podszybie już nie leży tak jak to było po fabrycznym montażu, reszta plastików jest zapaprana klejem bo macherzy w warsztatach wszystko na tym kleju osadzają.

 

Przechodziłem to na własnym QQ - nieoryginalna szyba rysuje się bardziej i łatwiej niż oryginał. Uszczelka już po montażu nie leżała na dachu jak trzeba - konieczne było jej przyklejenie.

 

Poza tym ubezpieczenia za 80 zł pokrywa wymianę do 2000 zł, przy czym szyba do starego qq kosztowała w tym wskazanym warsztacie z montażem 1100 zł, a oryginał z montażem w ASO 2300 jeśli nie więcej. Sądzę, że wariant ubezpieczenia jest taki sam, ale już grzana szyba w nowym QQ nie. Stąd oklejenie takiej szyby za 900 zł ma duży sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma sens zamiennik był jest i będzie gówniany, przerabiałem szyby nordglasa super diamentowe  dziadostwo  !

 

Czekam teraz na te zabezpieczenie 3M

http://www.amazon.com/3M-90100-Paint-Defender-System/dp/B00CCOBOI4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1401551655&sr=8-1&keywords=3m+paint+defender

http://www.youtube.com/watch?v=fi3hJYmtKR4

http://www.youtube.com/watch?v=JnI_v3k975Q

 

Tutejsze patafiany krzyczą za oklejenie dwóch elementów zderzak maska 600zł z robocizną folią 3M

Za 600zł to ja cały samochód opitole 

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note miałem zamiennik Pilkingtona  i był super!Wcale nie rysował się więcej niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note miałem zamiennik Pilkingtona  i był super!Wcale nie rysował się więcej niż oryginał.

 

Pilkington to firma która robi fabryczne szyby do Nissana.

Wracając do tematu.

 

Założyłbym tylko i wyłącznie na wyjazd. Nie wiem czy ktoś z forumowiczów był w Chorwacji ? Jedzie się tam często drogami szutrowymi, jak i asfaltowymi biegnacymi wzdłuż gór.

 

Owiewka ( plastikowa ) lub bra mają odpowiednio wyprofilowane wykończenie które nadaje pęd powietrza obiegający maskę i szybę. Może to w jakiś sposób zamortyzować lub lekko zmienić trajektorię lotu kamienia.

 

Dla mnie też nie wygląda to za ciekawie, ale nie jadę ponad 1600 km w jedną stronę żeby się lansować.

 

Pisałem kiedyś o tych owiewkach w dziale Note. W realu wyglądają znacznie lepiej niż na zdjęciach. Mają bardzo przemyślany sytem mocowania. Ich konstrukcja też jest właściwa. Mają otwory odpływowe, nie zbiera się pod nimi woda. Jakość tworzywa też jest bardzo dobra.

 

Bardzo się swojego czasu nimi zainteresowałem i zasięgałem języka i opinii. Po piersze chronią czoło maski przed urazami i zabrudzeniami. Po drugie to swojego rodzaju spojler, który przy odpowiedniej prędkości odgina strugę powietrza w ten sposób, że chroni szybę przed zabrudzeniami, owadami, małymi kamykami i deszczem. Podczas jazdy w deszczu spora ilość opadu jest "wynoszona" ponad szybę i dach.

Ogólnie sprawa jest ciekawa i sprawdza się. Efekt wizualny jest dyskusyjny - to prawda. Spojler lepiej wygląda na ciemnych samochodach. Minusem jest wysoka cena. Mniejszy do NOTE w tamtym roku kosztował 370 PLN. To nie mało za w sumie kawałek poliwęglanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje "nówkę" z salonu, to pewnie na początku się nad ty zastanawia - jak wszystko i przed wszystkim uchronić.

Moja Tinka aktualnie weszła w 11 rok i ma tylko na masce 5  ---- słownie - pięć odprysków od kamieni na masce.

Lecz osobiście nie byłem nią jeszcze za granicą  /Rumunia, Bułgaria, Ukraina/, więc na temat ochrony szyby, maski, również się w 100% nie wypowiem.

Lecz wiem jedno, nawet kupiony samochód 5-cio letni, to dla tego nowego nabywcy jest coś- i czymś, a tym bardziej jeśli to nówka.

Każdy by chciał jak najlepiej zabezpieczyć-lecz sam też nie wie na jak długo i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku NOTE taka osłona sprawdziłaby się jecze w jednym zakresie. Na szczycie maski, który osłania mam zawsze pełno śladów "żywicznych", które bardzo ciężko usunać. Z osłoną miałbym spokój ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje "nówkę" z salonu, to pewnie na początku się nad ty zastanawia - jak wszystko i przed wszystkim uchronić.

Moja Tinka aktualnie weszła w 11 rok i ma tylko na masce 5  ---- słownie - pięć odprysków od kamieni na masce.

Lecz osobiście nie byłem nią jeszcze za granicą  /Rumunia, Bułgaria, Ukraina/, więc na temat ochrony szyby, maski, również się w 100% nie wypowiem.

Lecz wiem jedno, nawet kupiony samochód 5-cio letni, to dla tego nowego nabywcy jest coś- i czymś, a tym bardziej jeśli to nówka.

Każdy by chciał jak najlepiej zabezpieczyć-lecz sam też nie wie na jak długo i co?

Nie wiem jak wy myślicie dokładnie,ale...

Kupując auto z salonu nigdy nie zastanawiałem się nad ochroną typu brewki,klapa,czy chłodnica.Zawsze wychodziłem z założenia,że jak się coś ma stać to i tak się stanie ,niezależnie od tego co bym nie zastosował.Nawet,gdybym dostał jakąś szprycę po masce to koszt malowania jest porównywalny z kosztem osłony,która moim zdaniem nie upiększa.Poza tym w internecie jest zawsze sporo elementów nadwozia z których można wybrać nawet pod kolor bez malowania ,czasami nawet w niższej cenie niż sam koszt malowania(tak było z maską Note).Co do osłony chłodnicy to pomysl jest wart zastosowania i rozważam to przed wyjazdem na Bałkany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale malowany element obniża wartość pojazdu, przy odsprzedaży czlowiek musi się tłumaczyć że to byl tylko kamyk a nie dzwon. ale jak powszechnie wiadomo, każdy ma swoje zdanie i swoje racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona ,folia,spray na front mojej maski koszt 250zł  

Za 250zł nikt  nie pomaluje mi  maski, chyba że miętek emalią!

Powiem tak jak ktoś szanuje swój samochód to go zabezpiecza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... reasumując wszystkie kwintesencje, dochodzimy do wspólnej (chyba) konkluzji , iż dalsza konwersacja w danym aspekcie sprawy nie ma najmniej uzasadnionego sensu.... ;)

Każdy ma swój punkt widzenia.... i jedni drugich nie przekonają....

Można w nieskończoność "przepychać się" w uzasadnianiu swojej racji.... To chyba na tyle.... z mojej strony :)

Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników "oklejanek" .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! kobieta pogodziła temat. :D

100% racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie codziennie przejeżdżam koło salonu NISSANA. Swojego czasu sporo demówek było dozbrojonych w ten dodatek co sprawiło, że klienci to brali lub dostawali w "gratisie". Ci co mają założone raczej już tego nie zdejmują, bo to dość praktyczne. Co innego wydać na to nie małe pieniądze. Tu każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

 

Dla zainteresowanych zdjęcia w wersji dla NOTE:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/79950-tuning-modyfikacje-usprawnienia-ciekawe-lub-nietypowe-wyposa%C5%BCenie/page-9?do=findComment&comment=914669

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...