Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Czujnik płynu chł. - jaka rezystencja?


pawel332

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mam od jakiegoś czasu problem z wskazaniem na desce temperatury płynu chłodzącego ,więc szukam przyczyn .WSKAZÓWKA ZYJE WŁASNYM ŻYCIEM(Co dziura w jezdni to albo pokazuje max albo normę)

Termostat sprawny, wentylator i jego czujnik sprawny, pompa sprawna.

Dziś wymieniłem czujnik od deski ten 1 pinowy i ZONK ( ten u sasmej góry -by mnie szlak trafił za moja chytrość,ale filtr pokazał ze bedzie dobrze http://www.4cars.pl/samochodowe/NISSAN,MICRA,MICRA_K11,all,5831,Silnik,Czujniki,Czujnik_temperatury_plynu_chlodzacego,0.php )

Na zimnym silniku pokazuje odrazu prawie połowe skali tak jak by stan roboczy , po rozgrzaniu skali brakuje ,

mam wrazenie ze kupiłem zły czujnik ale....

Pytanie właściwe jakie wyniki pomiarów rezystencji ma mieć na zimnym i ciepłym silniku i tak pewnie musze kupic inny to który mi polecicie?

 

szukałem tu na forum i w necie i nie znalazłem zmarnowałe ponad godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ mam od jakiegoś czasu problem z wskazaniem na desce temperatury płynu chłodzącego ,więc szukam przyczyn .WSKAZÓWKA ZYJE WŁASNYM ŻYCIEM(Co dziura w jezdni to albo pokazuje max albo normę)

Termostat sprawny, wentylator i jego czujnik sprawny, pompa sprawna.

Dziś wymieniłem czujnik od deski ten 1 pinowy i ZONK ( ten u sasmej góry -by mnie szlak trafił za moja chytrość,ale filtr pokazał ze bedzie dobrze http://www.4cars.pl/samochodowe/NISSAN,MICRA,MICRA_K11,all,5831,Silnik,Czujniki,Czujnik_temperatury_plynu_chlodzacego,0.php )

Na zimnym silniku pokazuje odrazu prawie połowe skali tak jak by stan roboczy , po rozgrzaniu skali brakuje ,

mam wrazenie ze kupiłem zły czujnik ale....

Pytanie właściwe jakie wyniki pomiarów rezystencji ma mieć na zimnym i ciepłym silniku i tak pewnie musze kupic inny to który mi polecicie?

 

szukałem tu na forum i w necie i nie znalazłem zmarnowałe ponad godz.

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie czy rozwiązał Pan ten problem bo u mnie jest identycznie .

 

Jeśli tak to będe wdzieczny za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem założyć jeszcze inny czujnik ,teraz pokazuje dobrze ale problem z nagłymi wzrostami na zegarze nadal pozostaje,

ale gdy walnę reką w deskę przy zegarze to wskazówka opada i jest dobrze (podobnie jak wjadę w dziurę w jezdni)

myśle ze przyczyna tkwi w zegarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...