Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spryskiwacz tylnej szyby w k11...


Gość ryba!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w temacie mam problem ze spryskiwaczem tylnej szybki,a mianowicie zatkał sie... :? ,jesli włanczam spryskiwacz,płyn nie leci,a jesli pare razy go załacze,to leje sie po szybie ze spryskiwacza "gęsty biały płyn"jesli ktos ma patent na odetkanie tego,to był bym wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to typowy kamien (od wody) to w sklepach mozna kupic odkaminiacz w plynie.. jesli skolei to jest "kamyk" to ja to zrobilem w ten sposob: zdemontowalem dysze, i kawalkiem drutu od szczotki rucinaj przczyscilem go po czym musisz woda za pomoca ust przdmuchac to w odwrotnym kierunku aby cokolwiek co zostanie znow nie wrucilo na nieporzadane miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak w temacie mam problem ze spryskiwaczem tylnej szybki,a mianowicie zatkał sie... :? ,jesli włanczam spryskiwacz,płyn nie leci,a jesli pare razy go załacze,to leje sie po szybie ze spryskiwacza "gęsty biały płyn"jesli ktos ma patent na odetkanie tego,to był bym wdzieczny :)

dobrze oczyscic bo u mnie zaniedbanie skonczylo sie wymiana pompki spalila sie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarny Diabeł

Ja miałem ten sam problem!!

 

 

Uporałem się z nim dolewając do pełna płyn!!

 

 

Potem trochę musiałem pokatować pąpkę, ale po jakiejś minucie poleciał świerzy płyn!!!

 

 

Może to ci pomoże.

 

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ne stety,nie pomogło... :( ,nalałem do pełna płynu,pompuje pompuje,a tu nic...nie leci...,tylko przekaznik w prawym nadkolu stuka po właczeniu sptyskiwacza., rozkreciłem poł auta zeby sie dostac do wezyków,przedmuchałem je...i nadal nie leci...moze pompka mi padła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

A ja mam takie pytanie.Czy do tylniej szyby jest osobna pompka???

 

[ Dodano: Czw 17 Sie, 2006 ]

bo u mnie sytuacja jest tak przud dziala super,tyl tez dzialal ale przestal i dodam ze nie lecialo slabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akira tak :

zdemontuj przedni zderzak i za prawym kołem masz zbiornik z płynem i po zewnetrzenj sa 2 pompki - jedna do przednich i wydajnieszka do tylnej aby miala pare przecisnac plyn przez cale autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke odbiegne od tematu, jednak nie tak znowu daleko :razz: Orietnuje sie ktoś jak jest z wycieraczką tylnej szyby w K11? Jest taka jak przednie, czy też trzeba szukać jakiejś specjalnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi Ci o dlugosc?? nie pamietam dokladnie ale ja kupilem troche dluzsza niz standardowa - byla takiej samej dlugosci co przednia od kierowcy - ale niestety nie pamietam wymiaru...

 

mocowanie jest takie samo.

 

kupujac dluzsze najlepiej je przymeizyc albo dobrze zmierzyc bo sie ospryskiwacz zaczepia i lipa wychodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
jesli to typowy kamien (od wody) to w sklepach mozna kupic odkaminiacz w plynie.. jesli skolei to jest "kamyk" to ja to zrobilem w ten sposob: zdemontowalem dysze, i kawalkiem drutu od szczotki rucinaj przczyscilem go po czym musisz woda za pomoca ust przdmuchac to w odwrotnym kierunku aby cokolwiek co zostanie znow nie wrucilo na nieporzadane miejsce

 

Wszystko fajnie ale jak ja mam tą dyszę zdemontować ?? :zdziw: Czy wystarczy odkręcić tą śrubę którą jest przykręcony spryskiwacz do tylnej szyby? Pomóżcie proszę, bo u mnie też coś zaczyna się przytykać, płyn leci dopiero po kilku naciśnięciach i to tylko cieniutką strużką :/

 

edit: Odczepiłam wężyk doprowadzający i spróbowałam popompować płyn nie przez dysze a bezpośrednio przez ten wężyk no i niestety płyn z wężyka nie leci więc co jest nie tak ?? Co jeszcze sprawdzić i jak? Płyn w zasobniku jest i to sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy istnieją jakieś zamienniki "przednich spryskiwaczy"do micry K11. Moje się zapychają chociaż od czasu do czasu je odkamieniam. Proszę o odp, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej k11 żeby dostać się do pompki dostałem się odginając nadkole. Zamiennik dostałem w sklepie, poszedłem ze starą i udało się coś dobrać. Niektóre zamienniki mają uniwersalne wtyczki zasilania które można dowolnie modyfikować. Koszt nowej rok temu 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem ze spryskiwaczem tylnej szyby ...otóz jak wczesniej zostalo wspomniane, że jest jeden silniczek na przód i tył to u mnie jest tak, że jak włączam przednia wycieraczkę z spryskiwaczem to jest wszystko ok a jak wlaczam tylnią wycieraczkę z spryskiwaczem to nie słychać w ogóle silniczka i chodzi sama wycieraczka a plyn nie leci? :(: i o co tu moze chodzić? czy ktoś sie może orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila, Miałem ten sam problem :|

W moim przypadku pomogła wymiana zbiorniczka na dwu silnikowy.

Miałem okazje odkupić go od klubowicza i okazało sie że pasował.

Nawet nic nie musiałem kombinować z podłączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragomir, dzięki za podpowiedź ;) na szczęscie nie muszę wymieniać na dwu silnikowy bo taki dokładnie mam :) i po sprawdzeniu okazało się, że silniczek jest spalony to tylkoczeka mnie wymiana :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość przemkoski84

ale wy jesteście agenci... zderzak zdjąć, żeby się dostać do pompki... żeby zdjąć zderzak trzeba okręcić co najmniej dwa nadkola, a wystarczy zdjąć prawe koło i nadkole - dostęp do pompki jest całkowity... pasują pompki od innych aut... wystarczy w sklepie poprosić pompkę za ok. 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...