Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

Plastik na szybie z boku


Godul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie tylko nie wiem jak to nazwać. Na bocznej szybie od strony kierowcy odpadł mi taki czarny plastik który jest u góry nie wiem co to jest. Po stronie pasażera też on się znajduje. Za co to odpowiada ? i czy można coś takiego kupić ? Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o szybę w drzwiach? Bo jakoś nie mogę skojarzyć a nie chce mi się iść do samochodu zobaczyć? Najlepiej  daj zdjęcie tego "plastiku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie na końcu, lecz w połowie między lusterkiem a górną częścią szyby i uszczelki.

Te plastiki praktycznie ma każdy samochód i nawet owiewki w danym miejscu są na nie wyprofilowane.

Moim zdaniem jest to jakieś zabezpieczenie i wzmocnienie aby np. szyba nie wypadła w jakiś dziwnych okolicznościach-lecz szczerze mówiąc, też nie wiem za co to odpowiada i do tego nie dochodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym wypustem się zupełnie nie przejmuj.Japońce mają taki wypust uszczelki.Ciekawostka że Ci odpadł,pewnie od słońca sparciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poprawić ten post który napisałem wyżej.

Jednak nie wszystkie, lub większość samochodów mają takie wypusty-plastiki.

Teraz byłem z pieskiem i to stwierdziłem.

Niektóre Japończyki,  np. Mazda6 - ma, widziałem jedną, która miała a inna nie. To samo tyczy się Skoda Fabia. Model I ma a II nie ma.

Fiaty również, jeden ma inny nie ma, Subaru ma.

Dalej nie będę wymieniał, ale jak widać wszystko zależy od rocznika w danej marce i modelu.

Ale podsumowując, to chyba nie jest Ci aż tak potrzebne - jeśli już odpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wypust ma chyba za zadnanie sprawić, że podnoszona do góry (zamykana) szyba zawsze "trafi" w uszczelkę. Rozmawialiśmy kiedyś na ten temat w kąciku NOTE i nie znaleźliśmy innego zastosowania ;)

 

Prawidłowość jest taka, że to "coś" przeważnie jest w samochodach japońskich i azjatyckich lub starszych europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...