Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne zachowanie prędkościomierza i obrotomierza


Arky69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę i pomoc.

Po przekręceniu kluczyka w Qashqai 2,0 benzyna zaczęły drgać wskaźniki prędkościomierza i obrotomierza- na samym dole przy 0. Po odpaleniu jest OK, zdarza się to rzadko, ale denerwuje.

Druga sprawa - w tym samym momencie znika zegar nad prędkościomierzem i obrotomierzem. Ustawię go z powrotem, to działa.

W kwietniu założyłem instalację LPG, może tu coś nie współgra.

Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne zachowanie prędkościomierza i obrotomierza jest jak nie ma bezpiecznika (nie pamiętam którego) czyli tzw tryb transportowym - sprawdż bezpieczniki - pamiętam ,że to 10A był ale który za chiny sobie nie przypomne :(

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz kabiny, czy w komorze silnika?

A ten tryb transportowy, to można bliżej o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kabinie :)

 

tryb transportowy - czyli nie zainstalowany bezpiecznik który odpowiadał za działanie niektórych funkcji w samochodzie w tym między innymi właśnie w ten sposób drgały wsakzówki prędkościomierza i obrotomierza po odpaleniu silnika już było OK -tak poprostu samochody wyjeżdzały z fabryki bez zainstalowanego bezpiecznika który to zabezpieczał lub też ograniczał możliwość wyładowania akumulatora zanim dojechał samochód do dealera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dzieje się to po dłuższym postoju? Może napięcie akumulatora spada i stąd takie coś się dzieje? Po odpaleniu wszystko wraca do normy, bo napięcie w instalacji wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko dziwne tylko ,że silnik odpala ? Miałem taki "miszmasz" jak rozładował się akumulator . Tylko już w tym stanie rozrusznik nie kręcił.

Arky 69 spróbuj naładować akumulator a jeszcze lepiej byłoby sprawdzić  jego stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko dziwne tylko ,że silnik odpala ? Miałem taki "miszmasz" jak rozładował się akumulator . Tylko już w tym stanie rozrusznik nie kręcił.

Arky 69 spróbuj naładować akumulator a jeszcze lepiej byłoby sprawdzić  jego stan.

 

To, że odpala nie oznacza, że napięcie akumulatora jest na wystarczającym poziomie. Przy rozruchu spada na tyle, że elektronika szaleje. W dodatku, jeżeli Arky69 ma fabryczny akumulator to może mieć wadliwy, tak samo jak ja (i z tego co pamiętam nie tylko ja miałem problem z fabrycznym aku w QQ). Mój był wymieniony w rocznym samochodzie przez poprzedniego właściciela (sprawdzane w aso).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalmiko

...słusznie ! Tak też może być .

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak na razie po podładowaniu jest ok. ale zobaczę po tygodniu.Jutro jadę sprawdzić aku- to będę 100 % pewien czy jest w porządku.


Okazało się,że akumulator jest niesprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...