Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Jak wstawić nową szybę


mmdelphi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety ostatniej nocy jakiś debil postanowił dostać się do mojego Nissanka i wybrał drogę na skróty - wybił nieruchomą szybę (trókącik) w tylnych prawych drzwiach. Stąd moje, może trochę prymitywne pytanie ale jak wstawić nową szybę. Pytam, bo nie chcę w warunkach garażowych poprzecinać uszczelek.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi i wskazówki.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam że wystarczy zdemontowac rynienkę w której przesuwa się większa szyba co ułatwi dostęp do małej szybki. Taka sugestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety ostatniej nocy jakiś debil postanowił dostać się do mojego Nissanka i wybrał drogę na skróty - wybił nieruchomą szybę (trókącik) w tylnych prawych drzwiach. Stąd moje, może trochę prymitywne pytanie ale jak wstawić nową szybę. Pytam, bo nie chcę w warunkach garażowych poprzecinać uszczelek.

 

Robiłem to co prawda w P11, ale pewnie jest podobnie, a więc po koleji:

1. Zdejmujesz tapicerkę z drzwi (ściągasz korbkę do szyb - uważaj na drucik-zawleczkę, zdejmujesz osłonę uchwytu, odkręcasz śrubę, tapicerkę zdejmujesz od spodu, wymaga to wyczucia i delikatności, żeby nie pourywać spinek. Potem tapicerka powoli przesuwasz do góry wzdłuż drzwi, sama wyskakuje z reszty uchwytów).

 

2. Całkowicie opuszczasz szybą, odkręcasz na dole śruby mocujące szybę (metalowa rynienka) do elementu ruchomego na lince.

 

3. Wyciągasz uszczelkę z rynienki przy wybitym trójkącie, cała wzdłuż pionowej prowadnicy od dołu do góry.

 

4. Szybę możesz wyjąć z drzwi, też wymaga cierpliwości i prób. U mnie wychodziła na zewnątrz drzwi. Możesz spróbować ją zostawić w drzwiach, ale osłon ja sobi jakimiś szmatami, tekturą przed porysowaniem.

Do wyjęcia szyby możesz też odczepić zewnętrzna uszczelkę na drzwiach, tę u dołu, plastikowo-gumową, to ta z zewnetrznej strony drzwi.

 

5. Po odczepieniu uszczelki, przy tylnym trójkąciku masz pionową prowadnicę. Ona jest przykręcona do drzwi trzema śrubami: dwie większe na dole i jedna mała na górze, pod samą uszczelką, którą odłączyłeś. Odkręcasz wszystkie. Nawet nie musisz tej prowadnicy wyjmować, bo zdaje się, że możesz ją tez opuścić. Jednak prowadnica na płaskowniki (z otworami na wcześniej wykręcone śruby), które nie są płaskie a są powyginane.

 

6. I wyjmujesz tylny trójkąt. Uszczelki nie są przyklejone.

 

Montaż w odwrotnej kolejności.

 

Jedna UWAGA! Zwróć uwagę, jak jest przykręcona pionowa prowadnica, tę którą odkręcasz. Chodzi o górną śrubkę. Ja się pomyliłem, mało nie urwałem drzwi od naciągania tej prowadnicy. Poprostu źle przełożyłem ten języczek od prowadnicy. Może w weekend to poprawię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...