Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Potencjalny nabywca


Drakul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam 11 letnią Hondę HRV, 1.6 124KM (benzyna).

 

Juke zawsze mi się podobał, planuję kupno 3-4 letniego samochodziku. Mam do Was właściciele żuczków kilka pytań:

 

1. Jaki silnik polecacie? w mojej HRV wkurza mnie potrzeba wkręcania na obroty, jeżdżę głównie miasto 1000 - 1500 km/msc. Dodam, że mocno zależy mi na ekonomicznej jeździe, myślałem ewentualnie o lpg ale silnik DIG nie ma sensu gazować...

2. Czy podwozie juke'a posiada zabezpieczenie antykorozyjne? czy od razu po zakupie je konserwować?

3. Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy zakupie używanego autka?

4. Czy te górne światła do jazdy dziennej da się wyłączyć w nocy (włączając światła mijania), żeby mnie nie oślepiały za kierownicą?

5. Czy pasażerowie na tylnej kanapie (o przeciętnym wzroście <180cm) dadzą radę wygodnie podróżować?

6 .Mam 178 cm, czy z przodu siedzi się wygodnie?

7. Czy podczas wypalania DPF zaświeci się kontrolka podczas jazdy?

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Drakul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIG - spalanie 8 - 10 litrów to norma a jak pociśniesz w trybie sport to i 14 l zobaczysz.

Diesel - spalanie 4 - 5 litrów norma ale same diesle są dość niepewnymi jednostkami (bardzo czułe wtryskiwacze zalejesz słabsze paliwo i kotwica z tobą) + problemy z smarowaniem panewek korbowodu.

Z tego co wiem posiada ocynk tak jak większość aut, ale nawet to może mu nie pomóc - wiele ocynkowanych VW czy Fordów, Meroli rdzewieje. Konserwacja jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła.

Na co zwrócić uwagę - na wszystko, miernik lakieru i dopiero kupować.

Pierwsza wersja juke nie ma na górze świateł dziennych tylko postoje i kierunki. Dopiero Juke 2 ma na górze dzienne.

Mam 178 cm wzrostu i z tyłu śmigam bez problemu

Mam 178 cm wzrostu, zrobiłem żukiem jakieś 1400 km i bez zastrzeżeń

Co do DPF ci nie powiem bo o ile wiem (a mogę się mylić) DPF ma chyba tylko diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, DPF ma tylko diesel, to oczywiste, czekam więc dalej.

Juke 1 (czyli wersja 2010-2014) tak? Czy postojowe zawsze się muszą świecić podczas jazdy czy się je wyłącza?

 

i kolejne pytanie o najsłabszą benzynę (którą mogę zagazować), jak to chodzi? jaka dynamika? autko jest ospałe?

Edytowane przez Drakul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło spojrzeć w przepisy żeby wiedzieć że postoje muszą świecić w trakcie jazdy i tak samo jest w juke - świecą zawsze z światłami mijania, Nie ma aut w europie w którycha gasną postoje po włączeniu mijania itp.

 

Najsłabsza benzyna ma 94 konie, gazować można ale przez to stracisz już i tak mały bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszkadzają w jeździe, zwłaszcza nocą?

Nic nie przeszkadza,przynajmniej mnie :P

bardzo fajnie wygląda takie podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie przeszkadza i fajnie to wygląda nawet z pozycji kierowcy, ja mam 190 cm wzrostu i jeździ mi się wygodnie wiadomo za mna to tylko dziecko może się zmieści co do silnika 1,6 ma 117 kucy i fajnie się zbiera polecam wersje z opcja sport natomiast silnik 94 konny widziałem w katalogu bo nie spotkałem nikogo kto by taki posiadał .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Mnie cieszy możliwość sprawdzania działania kierunkowskazów przednich

bezpośrednio z miejsca siedzenia kierowcy.

Zgadzam się z Zoja61 w sprawie podświetlenia. Jest świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...