Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka Check i gaśnie na wolnych obrotach! Dziura w bloku !!!


VASQUEZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Po awarii bloku silnika ( dziura w bloku) ,został wymieniony kompletny dół silnika -blok ! Wszystko złożone prawidłowo, punkty na łańcuszku rozrządu ,ustawione według schematu, czyli żółte i czarne ogniwa łańcucha zgrane z punktami na kółach zębatych !

Problem polega na tym , że po odpaleniu silnika zapala się kontrolka Check ,silnik pracuje na wolnych obrotach  normalnie,,lecz po dodaniu gazu i puszczeniu gazu silnik gaśnie! Podczas jazdy również jest wszystko w porządku, ma przyspieszenie ,ale gaśnie po wrzuceniu na luz !

Po podłączeniu komputera wyskakuje błąd "Brak synchronizacji wału korbowego z wałkami rozrządu"!

Czy możecie mi pomóc ,gdzie szukać problemu !

Dodam,że gdy włączę klimę ,silnik na wolnych obrotach pracuję normalnie, lecz jak wyłączę klimę od razu gaśnie !

Bardzo proszę o POMOC !!!  

 

Edytowane przez VASQUEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik położenia wału, położenia wałka rozrządu (jest przy vacum jrst w miarę dostęp więc wykręć, wyczyść wsadź ponownie i sprawdź wtyczkę), sprawdź szczelność dolotu. Miałem podobny problem na wolnych obr potrafił zgasnąć - u mnie przyczyną była nieszczelność na dolocie. Sprawdź czy nie masz urwanego króćca od odmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez nieszczelność  na dolocie lub przez urwany króciec od odmy może palić się kontrolka Check ?

Według mechanika czujnik wału jest dobry ,ponieważ przy próbie regulacji czujnikiem , silnik od razu gasł !

Zastanawia mnie jedna sprawa , przed awarią wszystko było w porządku ,gdy został wymieniony kompletny dół i zaczęły się takie problemy! Czy przez tą awarie mógł się zepsuć czujnik położenia wałków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie check się nie świecił ale gaśnięcie mnie mocno irytowało... zaczęło się od rozciągniętego łańcuszka vacum

rzuć okiem na temat: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/90979-ga%C5%9Bnie-na-wolnych-obrotach/?do=findComment&comment=934179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór SCV wymieniałem na nowy  3 miesiące temu! Co może być przyczyną świecenia kontrolki Check,  czy to problem elektroniki czy mechaniki?  Gdzie szukać problemu?


Chciałbym również dodać ,ze bardzo ciężko jest auto odpalić. Odpala dopiero  po paru razach kręcenia  ! Pracuje  na wolnych obrotach i sam gaśnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik twierdzi ,że wszystko jest ustawione według schematu ,punkty na zębatkach wałków rozrządu są równe z punktami na odlewie, żółte i czarne ogniwa są zgodne z punkami na zębatkach wału korbowego!

Zrobiłem " ręczne" odczytanie błędu i wyszło 10 długich, 4 krótkie, 10 długich,4 krótkie, 10 długich, 10 krótkich , 1 długi,,6 szybkich mrugnięć kontrolki Check !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik powinien palić ( z trudnościami i nie wkręcać się na obroty ) z odłączonym jednym z czujników położenia ( wału lub wałka rozrządu ) więc jeśli odłącza mechanik  czujnik i auto gaśnie to może ten drugi nie działa poprawnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wałka rozrządu jest dobry, bo swój przełożyłem  do takiego samego X-traila kolegi i w jego  aucie nie pokazuje błędu ! Próbowałem odpalić auto odłączając czujnik wału ,niestety nic ,bez zmian ,auto nie odpala! Jak już odpali za którymś razem kręcenia to chodzi, dam delikatnie gazu i puszczę gaz   od razu gaśnie ! Podczas jazdy jest wszystko ok, ma moc, nie muli, nie przerywa, ale cały czas pali się Check !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz OBD skaner. Możesz kupić zawsze się przyda. Podaj konkretny kod błędu i zaczniemy szukać w serwisówkach bo inaczej to jak wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem rozwiązał inny mechanik ! Powód gaśnięcia silnika - żle ustawiony rozrząd ! Teraz wszystko jest w porządku ! Dziękuję wszystkim za podpowiedzi !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...