Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Konserwacja dachu (TOPIC)


Gość stachups
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam co prawda nie nissana, ale mazde 121 z takim dachem. Cała konserwacja polega na tym, że prowadnice rolek dachu powinny być nasmarowane tak, zeby ne poprzymarzało na zimę. Najlepszy do tego jest silikon w sprayu, którym zakonserwujesz szyny. Można też smarem ale wtedy brzydko wyglada i się tego dotknąć nie dam bez pobrudzenia.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Pierwsze słysze żeby ktoś konserwował dach w micrze K10. Jezeli nie cieknie to nic nie trzeba robic.

 

bo ma wersje TOPIC i chyba nie zrozumiales

 

mrówa zapodaj mi te foty tutaj albo na maila i jak mam sie pozbyc tego smaru bo u mnie jest zakonserwowany smarem w dodatku potrzebuje jakies rysunki techniczne tego dachu. Moj sie nie domyka do konca nie cieknie bo jest owiewka ale przy sniegu moze byc gorzej jak zblizy sie odwilz na wiosne. Jesli nie maszto otworz go w swoim autku i zrob fote na rogu skory bo mam wrazenie ze ta pierwsza rolka ma isc w srodku szyny jak pozostale a u mnie idzie po szynie jak nie masz aparatu to daj znac jak to wyglada.. musze to zrobic juz na zime :cry:

 

DZIEKI I POZDRAWIAM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Niedawno kupiłem K10 i również mam problem z otwieranym elektrycznie dachem. Słychać, że silniczek pracuje z wielkim wysiłkiem i dach nie rozsuwa się do końca. Nie mogę w Szczecinie znaleźć nikogo, kto by się na tym znał i chciał się tego przeglądu podjąć.

Na szczęście nie cieknie, czy może mi ktoś pomóc w tej sprawie?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod odkopany temat :D Ja również mam rozsuwany dach typu "Topic", chodzi bez zastrzeżeń, ale zbliża się zima i tak sobie właśnie myślę czym ten materiał spryskać czy nasmarować przed zimą żeby nie popękał. Preparat podany w linku dwa posty wyżej, wydaje mi się do szyb a nie do dachów :| Czy ktoś ma dobre i sprawdzone sposoby na konserwację tego typu "wynalazków"?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat.jak ze moja micra zakonczyla swoj zywot dosc niespodziewanie musze kupic druga i pomyslalem o topicu.

jak wyglada ogolnie uzytkowanie takiego topica,czy ciekna te dachy,na co trezba zwrocic uwage kupuja micre z takim dachem itp.prosze o info od uzytkownikow takich micrusow.z gory wielkie dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powiem tak , ja konserwowalem dach w topicu taką wazelina do wypoczynków (znaczy mebli skórzanych) metoda prosta ale skuteczna zima snieg nie przywierał wcale bo sie slizhgał po powierzchni to samo z woda splywala i co najwazniejsze nie wsiakala . a tak pozatym jak by ktos potrzebowal cos do topica to dawac znac bo ja co potrzebaowalem to wycignelem, a ze niemam teraz topica tylko super s to dach zostal w calosci. silniczek dziala ale dach trzeba recznie otwierac i zamykac bo jak go kupilem to chcialem powalczyc z niedomykaniem i wpadlem na genialny pomysl ze pomoge mu sie domknac to srubka pod zaslepka w podsufitce :one: no i przestalo dzialac

:kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krem do tapicerki skórzanej, czy to też może być? Mam wątpliwości bo on nie jest taki tłusty jak wazelina. :|

 

P.S. Mam dwa takie specyfiki, jeden do impregnacji taki tłusty (kupiłam do butów) a drugi specjalny do pielęgnacji tapicerki skórzanej, chyba lepszy ten tłusty co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc tylko jak nasmarujesz to dokladnie miekka szmatka wypoleruj na blysk jak buty skuzane. apropos to to jest krem renowacyjny czy pielegnacyjny ?? bo jak do renowacji to nie polecam. chodzi poprostu o to zeby wilgoc niemogla przedostac sie do struktury materialu bo w zimie poprostu popeka. od biedy moze byc pasta do butów bezbarwna ale trzeba dokladnie wypolerowac ,pozdrawiam micro maniaków :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...