Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomóż w zakupach forumowemu koledze!


kajusDE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat założony z myślą właśnie o zakupach części, akcesoriów i innych rzeczy do naszych zabawek. Czasem widzimy na różnych portalach aukcyjnych czy społecznościowych lub wiemy ze ktoś ma coś do sprzedania/oddania a nam to nie jest potrzebne lub już to posiadany to warto myślę podzielić się taka informacją.

 

Zaczynamy.

 

Przeglądając dziś małego ebay natrafiłem na rolete do QQ +2 w cenie 15€. Może po negocjacji będzie za 10€ ;)

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/qashqai-kofferraumabdeckung/213106546-223-10491?ref=search

Mógłbym ją komuś kupić i wysłać z DE do PL, lub też żeby taniej było wysłać z polski pod koniec lipca lub nawet dowieźć na miejsce jeśli będzie to na trasie Świnoujści-Opole.

 

P.S. A może będziemy dodawać tu także linki do aukcji z absurdalnymi cenami np. lampa tylna za 1000zł. Tak żeby ciekawiej i śmieszniej było.

Zapraszam do pomocy i zabawy jednocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co myślicie o tych kołach?

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/radsatz-4x-lm-felgen-9jx20-nissan-qashqai-x-trail-murano/217784155-223-2812

Okazja czy nie?

Jak prezentowała by się na nich Kaszanka waszym zdaniem?

A może ma ktoś Photoshopa i chciałby się pobawić i wsadzić je do czarnej J 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na tydzień nad morze właśnie do Świnoujścia i potem na tydzień do rodzinnego miasta. Stąd taka trasa ;)

 

Ale temat nie o trasie ;)

Nikt nie ma zdania na temat tych kół? Czyli mam rozumieć ze nie warto/fajne/okazja.

Czy jak japończycy przez milczenie wyrażacie szacunek? :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę jakoś tych kół w aucie takim jak qashqai . Znajomy ma X3 na takich felgach , opona również niski profil i wygląda nie dobrze , do tego stopnia że chce wymienić . Osobiście jestem na NIE , ale to moje tylko zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio MLa na 22" kołach z tak małym profilem ze wyglądało jakby na samych felgach jechał i to nie wyglądało ciekawie ale tez widziałem GLK na 20" i obniżonego i ten wyglądał super. Szkoda ze nie ma kogoś kto photoshopa lubi to byłby jakiś pogląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KajusDE, wrzuć na forum zdjęcie Twojego auta z profilu "bocznego" to może uda mi się "założyć" mu te kapcie.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wstyd się przyznać ale nie mam zdjęć auta ;) Po pracy zrobię i wrzucę.

 

Edit 1

Zadzwoniłem z ciekawości dziś z pracy z myślą ze zapytam za ile je odda. Niestety felgi juz sprzedane i ogłoszenie tez wycofał. Ja zdjęcia tych felg nie pobrałem ale jak ktoś je ma to zrobię zdjęcie auta i Miralon by nam coś pomodził w photoshopie tak dla zaspokojenia ciekawości jakby to wyglądało.

Myśle ze temat odpowiedni.

 

Edit 07.09.2014

 

Po niemiłej przygodzie jaka wydarzyła się w poniedziałek, (żony Smart idzie na żyletki a sama sprawa zapewne otrze sie o sąd a do tego skarga na policjantów ich zachowanie i stronniczość została już złożona) stanołem przed wyborem kamery/rejestratora do auta i tu do was prośba. Czy ta kamera będzie jakaś w miarę? Nie celuje w górną półkę ale nie chce też badziewia. Widziałem kilka filmików na YT jakie wykonane były tą kamerą i uważam je za przyzwoite a może mi sie tak tylko zdaje? Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?

Tu ta kamera na naszym alledrogim portalu

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-jazdy-trasy-full-hd-i4552761717.html

A w Chinach widziałem ze może być z darmową wysyłką za ok 20$.

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajusDE  rejestrator za 20$ odpuść sobie ,to zabawka , kupiłem takie badziewie właśnie niby HD i koszmar , auta widać , ale nr. rejestracyjnego z więcej jak 4 metry już nie , do tego mocowanie cały czas brzęczy i audio na nagraniu to wyłapuje !

Jeżeli już chcesz jako taki obraz w średniej jakości to tak około 50€ , górna półka zaczyna się powyżej 100€ 

http://www.aliexpress.com/wholesale?site=glo&SortType=price_desc&SearchText=car+dvr+full+hd&page=19&initiative_id=AS_20140907135003&shipCountry=ie&filterCat=100006171,200000580

Ps; nie sugeruj się podobieństwem obudowy , one różnią się softem i szerokością kąta obiektywu od 120* do 170*,dobrze jest mieć dwa  na tył i przód auta  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku jaki podałeś Fergul11 są kamerki po ok 400 baksów a ja chce 2 kupić, jedną do Kaszanki a drugą do nowego Smarka a wydawać 800$ to jakoś nie bardzo mi sie uśmiecha ;) może podajcie jakiś link do kamerki której sami używacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku jaki podałeś Fergul11 są kamerki po ok 400 baksów a ja chce 2 kupić, jedną do Kaszanki a drugą do nowego Smarka a wydawać 800$ to jakoś nie bardzo mi sie uśmiecha ;) może podajcie jakiś link do kamerki której sami używacie.

 Podaję Ci linka do kamerki PrestigioRunner 520 - jaką ja mam zamontowaną i jestem z niej bardzo zadowolony. Możesz sobie o nej wiecej poczytać w necie - tym bardziej że teraz kosztuje połowę ceny niż kiedy ja kupowałem.Możesz jej też używać jako aparatu do robienia zdjęć.

Kabelek idzie pod podsufitką i pod słupkiem. Co do sposobu i miejsca zaslania , to już kazdy robi w.g. swojego gustu.

 

 

 

 

 

Edytowane przez castoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajusDE ,No to sorry chciałem pomóc , myślałem że ustawisz sobie parametry wyszukiwania ,cena od do , jedna szt , itd .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszukać to ja sobie potrafię. Stronę znam i korzystam czasem i stad tez podałem cenę tej kamerki na tym portalu. Mi chodzi raczej o to na co zwrócić uwagę przy zakupie jakie parametry są istotne a jakie to marketingowy chwyt a najlepiej to tak jak podał kolega castoro konkretny model ze ma i używa i jest zadowolony :) czytam po rożnych stronach ale ile ludzi tyle opini i cieżko coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszukać to ja sobie potrafię. Stronę znam i korzystam czasem i stad tez podałem cenę tej kamerki na tym portalu. Mi chodzi raczej o to na co zwrócić uwagę przy zakupie jakie parametry są istotne a jakie to marketingowy chwyt a najlepiej to tak jak podał kolega castoro konkretny model ze ma i używa i jest zadowolony :) czytam po rożnych stronach ale ile ludzi tyle opini i cieżko coś wybrać.

Ja posiadam kamerkę Fx301P 2CH producent Flexiti już prawie dwa lata śmiga i spokój  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz już 3 opinie 

moją że 20$ to za mało na jako taki sprzęt

kolegi Suszary i Castoro ,tylko tak jak mówisz , każdy swój model chwali  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Temat z podpietych umarł śmiercią naturalną! Jak to w PL. Nikt nikomu nie za bardzo chce pomagać :P

Jako ze strony mam zawsze otwarte takie coś mi w oko wpadło. Alu za cenę stalówek. Opony szrot. http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/qashqai-winteralufelgen-enzo/246411989-223-878?ref=search

Coś dla J11. Nie mam pojęcia ile kosztują w salonie ale zapewne 2(?), 3(?) x wiecej

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/velours-fuss-matten-nissan-qashqai-j-11-nur-20-km-genutzt-/278296922-223-437?ref=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest temat, to ja się zapytam - jakie tarcze i klocki hamulcowe do J10 rocznik 2009 (zaraz sprzed liftingu)? Wytaptalkowane na notatniku
Silnik 1.6 benzyna, felgi standard (17-ki letnie, 16-ki zimowe). Wytaptalkowane na notatniku Wytaptalkowane na notatniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuje pomocy przy kupnie lusterka zewnętrznego i tu nasuwają się pytania .

Mam wersje acenta 1.6 rocznik 2012 czyli lusterko podgrzewane i elektrycznie składane może jeszcze czujnik temp. zewnętrznej (prawe lusterko)

Ile pinów ma mieć wtyczka elektryczna lusterka tego modelu?

Mam ubitą ramkę zewnętrzną obudowy lustra (część nielakierowana na którą przychodzi polakierowana nakładka)

Mechanizm ustawiania i składania sprawny i teraz czy mógłbym kupić lusterko z niesprawnym mechanizmem i przełożyć bebechy z mojego?

I czy to wiązałoby się z odklejeniem samego lustra i jak z mechaniką ?

Na aukcjach są lustra typu Anglik ,orginalne, wersja europejska i modele do 2012 r.

Może ktoś kto wymieniał lusterko lub ma taką wiedze podpowie?

Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby była jakaś różnica w tej części. Najpewniej to podejdź do motoryzacyjnego i powiedz co cię interesuje i pan sprawdzi w książce i porówna. Potem podziękuję i kupisz na alledrogo ;) Sprawdź też po numerze części czy taki plastik nie będzie osobno dostępny w nissanie, czasem takie pierdołki potrafią cenowo pozytywnie zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozebraniem nie będzie problemu. Uważać trzeba na samo lustro bo jest przyklejone ale jak widać na rysunku mozna je delikatnie odkleić tylko nie śrubokretem jak pokazano w instrukcji :)

 

1.pdf

 

2.pdf

 

3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko z kamerą 11 kabelków, bez kamery 7, kupując na allegro można dostać sam szkielet ale nie masz gwarancji prawidłowego działania ustawień/kamery/podgrzewania. Można próbować naprawić - np.  szukaj na facebooku lusterka pila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktos potrzebował to tu są Alu do J10 oryginały 17" za cenę stalówek

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/original-nissan-qashqai-alufegen/306760316-223-9518?ref=search

 

Znowu powraca temat kamer samochodowych.

Potrzebuje 2 szt. (Najlepiej rożne). Te poniżej sie bedą nadawały?

http://www.aliexpress.com/item/HD-1080P-Dual-Lens-Camcorder-i1000-Car-DVR-Dual-Camera-Car-Black-Box-Dash-Cam-With/1985190092.html

 

http://www.aliexpress.com/item/2014-hot-A1-170-degree-ultra-wide-angle-car-camera-HD1920-1080P-Dual-lens-GPS-track/2032429429.html

Update:

 

Kupiłem taką jak w ostatnim linku. Specem nie jestem i nie wiem jak sprawdzić czy to rzeczywiście w HD nagrywa ale w porównaniu z poprzednią kamerą jest o niebo lepiej; tu tylna kamera myślę nagrywa na poziomie tej starej przedniej. Wszystko OK tylko kabli mam teraz u Czarownicy w aucie za dużo. Musze dać to do elektryka i niech zrobi z tym porządek. GPS działa ale po namyśle przyniosłem go do domu i schowałem do pudełka. Sprawdzanie mapy to tylko bajer a w razie "W" myślę że więcej mi może zaszkodzić jak pożytku z tego będzie ;) no i jeden kabel mniej :) co dziwne ładowarka ma 2A i ja mam tam wyjście USB na 2.0 i 2.1A ale mi nie ładuje tej kamery (jak odłączenie tylną to wtedy ładuje czyli stawiam na za mały prad) pod ładowarką dedykowaną wsio OK, myślę że znowu oszusty co innego na tej przejściówce USB napisali a co innego jest w srodku a taniej nie kupiłem.

 

Jak pisałem wcześniej chce kupić dwie kamery. Teraz coś dla mnie. Z tej z pierwszego linka zrezygnowałem bo wgłębiając się w opisy i opinie stwierdziłem że ma słabe parametry a biorąc pod uwagę ze producenci lubią "podrasować" swoje sprzęty na papierze to efekt mógł być jak w poprzednich kamerach lub nie wiele lepszy.

Teraz zastanawiam się nad modelem mivue 568.

Plusy każdy może przeczytać w w jakimkolwiek teście, ja chcę się skupić na minusach.

- cena, trochę zaporowa ~600

- wbudowany GPS który podobno zapisuje na stałe prędkość i nie można tego wyłączyć jak we wcześniejszych modelach (ale tu mam tez sprzeczne opinie i nie wiem czy to nie pomyłka co do modelu opiniujacych; do zweryfikowania jeszcze)

- brak tylnej kamery (do ogarnięcia ale znowu koszta; myślałem tez o podłączeniu na tył starej kamery przedniej ale zasilanie trzeba by doprowadzić wiec znowu wizyta u elektryka)

Myślicie że warto?

post-81184-0-93498100-1429084690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...