Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośnik w drzwiach - trzeszczy


wojciechu11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Muszę sie dostać jak najbardziej bezpiecznie do głośnika w lewych drzwiach żeby  sprawdzić co sie z nim dzieje.

Chodzi mi o informację gdzie są zatrzaski, żeby ich nie połamać ( oczywiście w miarę możliwości).

Pozrdawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ściągnąć tapicerkę drzwi musisz ściągnąć plastik na uchwycie do zamykania drzwi (podważyć od dołu płaskim śrubokrętem). Następnie wykręcić dwa wkręty znajdujące się pod nim. Teraz od dołu podważasz całą tapicerkę (jest na kołkach). Najlepiej użyć do tego specjalnych plastikowych narzędzi, ale możesz spróbować delikatnie przez szmatkę śrubokrętem (aby nie porysować lakieru). Trzeba zrobić to z wyczuciem, ale w miarę zdecydowanie. Jak już puszczą Ci wszystkie kołki, to wyciągasz obicie do góry z uszczelki przy szybie. Uważaj na klamkę - ona zostaje przykręcona do drzwi i trzeba ją wysunąć (srebrny element). Przy montażu z powrotem łatwiej sobie poradzisz wypinając ten plastik przy klamce z obicia drzwi (łatwiej później wsadzić klamkę, ale nie jest to konieczne).

Jak już będziesz miał cały element w rękach, to odłącz wtyk od sterowania szyb, bo będzie Ci "trzymał" tapicerkę. Głośnik jest przykręcony na trzy wkręty (jak dobrze pamiętam kluczem 10) do drzwi. Wtyk z przewodem jest na wierzchu i nie ma konieczności demontażu głośnika.

Mam nadzieję, że napisałem w miarę jasno, ale jak by co, to mnie poprawcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...