Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

x-trail t30- pytanie o alufelgi 18


Ekoludek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupić tanio alufelgi 18* i moje pytanie czy da rade je zamontować na traila:) Jaki musi być rozstaw śrub itd? Wiem na razie że na tych felgach sa opony 245/45 ZR18 100W. Niebawem bede znal jaki jest na nich rozstaw śrub wiec wtedy zeedytuje post. Proszę o opinie bo jesli chodzi o felgi i te wymiary wszystkie to jestem strasznie lewy a do tego "Iksa" mam od parunastu dni. :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupić tanio alufelgi 18* i moje pytanie czy da rade je zamontować na traila:) Jaki musi być rozstaw śrub itd? Wiem na razie że na tych felgach sa opony 245/45 ZR18 100W. Niebawem bede znal jaki jest na nich rozstaw śrub wiec wtedy zeedytuje post. Proszę o opinie bo jesli chodzi o felgi i te wymiary wszystkie to jestem strasznie lewy a do tego "Iksa" mam od parunastu dni. :hug:

 

Cześć

Do T30 rozstaw śrub 5x114,3, fabryczne ET 40, opony muszą być do napędu 4x4

Co do tego czy wejdzie to niech się wypowiedzą spece. Ja w T31 mam 225/55/18

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić zdjęcie w jakimś większym formacie jak to wygląda? I jak się jeździ na 18? Jakie masz odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych felgach są nowe opony. Obecnie mam nowe całosezonówki których mi trochę szkoda na lato no i strasznie wyją. 
Dziękuję za radę ale wolałbym sobie jeździć na tych 16 w zimę, a na lato miałbym 18.:)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważacie że profil poniżej 50 to już zabójstwo dla SUV'a?

 

Tutaj jest bardzo fajny kalkulator zamienników opon, można z niego odczytać jak będzie przekłamywał licznik: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu? jeżeli ktoś to auto wystawia na pokaz lub jeździ po Szwajcarii to czemu nie... Zresztą kto bogatemu zabroni?

 

pytanie w temacie było sformułowane jasno:

 

... alufelgi 18* i moje pytanie czy da rade je zamontować na traila:) .. opony 245/45 ZR18 ...

tak da rade...

 

Niech autor sam myśli o sensie (lub jego braku ;) ) montowania takich kół  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić zdjęcie w jakimś większym formacie jak to wygląda? I jak się jeździ na 18? Jakie masz odczucia?

 

Moje 225/55/18 masz w poście : http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/94977-ci%C5%9Bnienie-w-oponach-18-w-t-31-po-lifcie/?do=findComment&comment=980135

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze bo może ktoś ciekawy. Śruby mi się w nich zgadzają ale ten otwór centralny jest za mały. 
Wyglądałyby super ale cóż. :)  
 

Edytowane przez Ekoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć na tokarkę i powiększ otwór - jakieś 20 minut roboty z 4 felgami a koszt będzie podobny do 4paka browaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wygląda to tak, że zakładam tą felgę na otwór ale wchodzi tak, że śruby już nie przechodzą przez otwory, po prostu potem ten otwór robi się za wąski. 
Zrobię zdjęcia może jutro  i wrzucę to ocenicie bo wydaje mi się, że tam nie ma za bardzo "z czego" zrobić większego tego otworu.

Edytowane przez Ekoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari, miales mecz ogladac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak to wygladalo, samochod na lewarku wiec na zdjeciu troche lipnie ale na zywo bylo naprawde fajnie:)

 

Temat tych felg juz nieaktualny ale zdjecia obiecalem to wrzucam dla ciekawych:)

post-80769-0-05293100-1404947611_thumb.jpg

post-80769-0-44215900-1404947654_thumb.jpg

Edytowane przez Ekoludek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi się. Za chudo. ALe dziękuje za fotki wiadomo teraz jak to wygląda na niskim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...