Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie odpala Qashqai 1.5 dCi 2007


yakuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z QQ 1.5 dCi z 2007r. Podczas jazdy autostradą na tempomacie, nagle stracił obroty i zauważyłem że zapaliła się kontrolka akumulatora i oleju, zjechałem na pas awaryjny i wyłączyłem samochód, po 15min dolałem oleju i próbowałem odpalić, po przekręceniu kluczyka zapaliły się wszystkie kontrolki (chyba ok bo wcześniej też tak się działo) i wyświetla sie napis Oil Good (czyli z olejem też wszystko ok), po przekręceniu kluczyka dalszym, silnik "kręci" ale nie dopala, próbowałem kilka razy, po nie udanym odpaleniu QQ laweta zabrała samochód do ASO, w ASO diagnosta powiedział że to katalizator i wymiana kosztuje 4200 zł (katalizator 3700zł i reset komputera i diagnoza 500zł), odmówiłem naprawy w ASO, zabrałem samochód. Raz sprawdziłem samochód odpala na jakieś 5 sekund i gaśnie. Następnie zawiozłem QQ do znajomego aby wycioł katalizator, po wymontowaniu katalizatora nadal nie odpala. Wymienił filtr paliwa, nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś jaki był stan oleju???

 

Podłącz OBD skaner i sprawdź czy są jakieś błędy w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś jaki był stan oleju???

 

Podłącz OBD skaner i sprawdź czy są jakieś błędy w komputerze.

 

Olej jest. Czy to może być turbina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka. Jakby odpalał a był zmulony przy przyspieszaniu to można podejrzewać turbinę. Musisz odczytać błędy z komputera korzystając z OBD skanera albo innego wynalazku. Inaczej to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tu będzie jak wróżenie z fusów. Popytaj o dobrego mechanika w okolicy od tego sprzętu. Z reguły początkowo wydaje się drożej ale często na koniec wychodzi taniej. Juz ci coś pocieli ehhhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,jak można wyciąć kata , bez wgrania programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Qashqai już naprawiony :)

Katalizator był sprawny i nie został wycięty. Tak jak pisałem wcześniej usterką była turbina. Koszt regeneracji 900zł. Teraz auto działa znakomicie :)

Temat moża zamknąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...