Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr kabinowy w K11


Gość Szymex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Jako, że w moim Micrusie robi się dość duszno i jakoś tak nieświeżo, że trzeba wlaczać klime albo otwierać okna ...

 

Postanowiłem zabrać się za filtr p.pyłkowy.

Zdjąłem schowek. I lipa.

Pomijam fakt potrzeby wycięcia plastiku. Ale w czarnej obudowie nie widać żadnego miejsca w którym mógłby być mocowany filtr. A całej obudowy nawet po wycięciu plastiku zdjąć nie dam rady.

 

Przy okazji chciałem sobie odgrzybić klimkę bo czasem lekko zajedzie "pieczarkami" :?

 

A tu taki zonk.

 

Mrówa obiecywałeś czegoś się dowiedzieć :P

Dzisiaj mogę zrobić fotki i wrzucić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako, że w moim Micrusie robi się dość duszno i jakoś tak nieświeżo, że trzeba wlaczać klime albo otwierać okna ...

 

Postanowiłem zabrać się za filtr p.pyłkowy.

Zdjąłem schowek. I lipa.

Pomijam fakt potrzeby wycięcia plastiku. Ale w czarnej obudowie nie widać żadnego miejsca w którym mógłby być mocowany filtr. A całej obudowy nawet po wycięciu plastiku zdjąć nie dam rady.

 

Przy okazji chciałem sobie odgrzybić klimkę bo czasem lekko zajedzie "pieczarkami" :?

 

A tu taki zonk.

 

Mrówa obiecywałeś czegoś się dowiedzieć :P

Dzisiaj mogę zrobić fotki i wrzucić

 

Pozdrawiam

 

 

 

jak to nie widać? jest tam śrubka którą się odkręca i się wyciąga filterek, oczywiście poprzednio trza rozciąć plastik

 

ja mam troche inaczej niż na tych zdjęciach (rok `99)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, ja również nie mogę znaleźć, a klimy nie mam. Jest pudło, ale co tu ciąć? Sam gruby plastik. W Almerce rzeczywiście to pikuś, a tutaj :shock: :shock: :shock: Nie mam pojęcia nawet gdzie szukać. Jeśli ktoś już zmieniał to może zrobi fotkę i wrzuci to będzie łatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super, bo u żonki w aucie troche nieświeżo...A propos, skąd bierzecie wkłady? Jakaś wysyłka? Bo wydaje mi się że FILTRONY są drogie (do N16 prawie 9 dych).

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam, że powodem tego, iż niektórzy nie mogą znaleźć owego filtra kabinowego (zwanego też przeciwpyłkowym) jest to, że nie ma go w micrach z przed liftingu, czyli na oko 97 rocznik i wcześniej.

(ale mnie wyszło zdanie pokręcone :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Micrusa z 98. Ewidentnie po liftingu :P Niestety filtra brak. Jest za to klima :lol: chyba tylko pozostaje walczyc z "pieczarkami" bo filtra nie znajde 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 97, oczywiście z przed liftu, no i by się zgadzało. Mimo szczerych chęci nie mogę go znaleźć. Sprawa się wyjaśniła...A swoją drogą Deeno to niezły majsterkowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z serwisu nissana.

 

Micry K-11 z klimą nie mają filtra nawet po liftingu :shock:

 

Ja w takim razie zabieram sie za poszukiwanie taniego odgrzybiacza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytam bo nie miałem pojęcia sądząc po tym jak po włączeniu dmuchawy z nawiewów walą mi zdechłe muchy i liście...

Może mam micrę bez filtra (normalnie popularną jakąś :wink: )

Ma ktoś k11 bez filterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Micry K-11 z klimą nie mają filtra nawet po liftingu
Zgadza się, rocznik 2000 też nie posiada.
Ma ktoś k11 bez filterka?
aha, właśnie o takiej piszę :-). Efekt jest taki, że przed parownikiem (oraz w nim) jest sporo różnego badziewia

 

 

Inną sprawa jest fakt, że obudowa parownika klimy z Almery i Micry są bardzo podobne. Próbowal ktoś może wyciąć otwór pod filtr kabinowy w K11 i wstawić go tam gdzie powinien być? Może ktoś posiadający filtr mógłby podesłać zdjęcia z wnetrzą obudowy, przynajmniej tyle ile widać przez otwór. Podejrzewam (po rozkręceniu obudowy), że wewnątrz są prowadnice (wydaje mi się, że je tam widać), w których można umieścić filtr, chciałbym mieć jednak pewność zanim zaczne przecierać ta ścieżkę ;-)

 

Przy okazji chciałem sobie odgrzybić klimkę bo czasem lekko zajedzie "pieczarkami"

filipfm a jak poszło odgrzybianie? Zamówiłem już specyfik na allergo. Masz jakieś wskazówki co do przebiegu operacji w K11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam Micre K11 z 95 z klimą. Ostatnio byłem na serwisie klimatyzacji w celu jej przejrzenia. Nabicie klimy z 30 minutową dekompresją (chyba) kosztowało w Łodzi 160 zł. Klima działa pieknie. Gazu było 50 % więc na rok by starczyło jeszcze. Kolega pracujący w salonie Nissana twierdzi że w K11 filtr kabinowy jest, ale po 98 roku. Ja u siebie nie znalazłem. Zapach pieczarek to chyba standard. Dodam ze filtr do klimy to kilka 100. Pozdrawiam Juri z Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w K11 filtr kabinowy jest, ale po 98 roku.

Już wiemy, że to nieprawda. W niektórych z 2000r. nie ma.

Dodam ze filtr do klimy to kilka 100.

W Legionowie 54 pln, nie pamietam producenta (na pewno nie Filtron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Oweedom

Na allegro kupiłem filtr kabinowy i zwykły powietrza i jeszcze do tego oleju. Wszystko za ok 75 PLN z przesyłką. Filtry japońskie, firmy Nippon (kabinowy był za 39 PLN).

 

A co do tematu postu - może warto jeszcze dodać, że 1. czynnością przed wymianą filtra kabinowego jest wyjęcie klapy schowka. To zresztą już wiemy. A jak to zrobić?? Zaczynamy od wyjęcia 2 czarnych plastikowych elementów, które tworzą trzpienie w zawiasach, na któych klapka się otwiera. Są one do wymacania od wewnętrznej strony każdego z zawiasów. Mają od tej strony łapeczki, za które można złapać. Potem dopiero delikatnie ruszamy na boki klapą, żeby wyszły te boczne bolce, które hamują klapkę przy maxymalnym otwarciu schowka.

 

A co do wymiany filtra - po rozcięciu tego plastiku - wystarczy tylko jeden wkręt odkręcić. Mniej więcej w środku tej dużej czarnej skrzynki jest taki długi, pionowy plastik - maskownica, na dole jest jeden wkręcik. Jak go odkręcicie - wypadnie taka metalowa żabka, robiąca za nakrętkę dla tego wkrętu. I po zdjęciu maskownicy zobaczycie już wasz filtr. Jest on wsunięty pionowo w szczelinę, na której była ta maskownica - niczym teczka w przegródce w szafce:) Zapamietajcie, jak był wsadzony!!

 

Filtr kabinowy wymieniamy, jeśli wyraźnie szumi już nawiew w aucie. U mnie po wymianie znów nastała błoga cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkałeś się z filtrem nawiewu do Micry (ten najnowszy model mam na myśli) w wersji Z WĘGLEM?

Bo szukam do swojego Note: oryginalnych z węglem nie ma, Filtron też nie produkuje, a to fajna sprawa:)

Pasuje na 100% z Micry - własnoręcznie sprawdzałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...