Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatycze swiatla w K10?? Nic trudnego!!!


Gość Matimon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Post ten zdecydowalem sie napisac dzisiaj(1.10.05r) po przykrym spotkaniu z policja, i ledwie juz widocznym mandatem, ktory jednak udalo mi sie LEDWO wyperswadowac funkcjonariuszom. Postanowilem zrobic automacik do samoczynnego wlaczania swiatel po przekreceniu stacyjkiw moim K10. Dzisiaj zostal sprawdzony i dziala na 100%. Niewatpiwa cecha jest koszt zamykajacy sie w kwocie niecalych 20zl!! Nizej zamieszczam narysowany schemat do pobrania, i krotki opis:

 

Automacik jest chyba najprostrzym tego typu urzadzeniem, ktore ma kilka przydatnych funkcji:

*wlacza swiatla od razu po przekreceniu stacyjki;

*na czas uruchamiania silnika swiatla zostaja wylaczone;

*nie ingeruje bezposrednio w elektryke oryginalna swiatel;

*przy wylaczonym silniku, na postoju mozna bez problemu wlaczyc same postojowki.

 

Materialy potrzebne do jego zrobienia, to: kilka przwodow roznego koloru, dwie diody prostownicze, przekaznik ze stykami 87,87a , wsówki zenskie, osada przekaznika, izolacja.

 

W poniedzialek(tzn. 3.10.05r) urzadzenie bedzie juz zamontowane w mojej K10 i dla zainteresowanych moge nawet podac kolory i umiejscowienie przewodow, do ktorych trzeba sie wlutowac w samochodzie.

Pozdrawiam

 

Schemat mozna pobrac tu:http://www.republika.pl/matimon/aut_swiatla.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla mijania to swiatla mijania, jeszcze przez diode trzeba wrzucic obwod swiatel pozycyjnych aby tyl sie tez swiecil ;)

Chyba ze te oznaczenie na gorze to pozycja, a dol oznaczyles jako dwie zarowki mijania 8)

 

Do minusow tego obwodu, jest to ze w zime potrzeba wiecej pradu na rozruch, a marnujemy go juz podczas przelaczenia na zaplon ;)

 

Aha.

Mozna zamontowac mini przelaczniczek na przewodzie ACC i mamy wtedy regulacje ukladu "lato-zima".

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam automacik co zapala swiatla dopiero po zapaleniu silnika jak alternator zacznie ladowac pelną mocą. automacik jest zbudowany z 2 przekazników. mam go juz kilka lat i jeszcze mnie nie zawiódł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze to nie kontroluje pracy alternatora, a odlicza "pewny" czas po uruchomieniu rozrusznika.

No chyba ze ktos pokusil sie sterowac to kontrolka ladowanie akumulatora...

Musze pomyslec nad takim patentem i cos nabazgrac na kartce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie urzdzeniem zalaczanym dopiero po rozruchu sprowadza sie tylko do podBczenia do jego cewki(zamiast + startera) + od kontrolki Badowania. Tez mozna takie cos zrobic - wystarczy zamiast przewodu startera podpic + od lampki kontrolnej ladowania i wszystko bedzie ok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla mijania to swiatla mijania, jeszcze przez diode trzeba wrzucic obwod swiatel pozycyjnych aby tyl sie tez swiecil ;)

Chyba ze te oznaczenie na gorze to pozycja, a dol oznaczyles jako dwie zarowki mijania 8)

 

Do minusow tego obwodu, jest to ze w zime potrzeba wiecej pradu na rozruch, a marnujemy go juz podczas przelaczenia na zaplon ;)

 

Aha.

Mozna zamontowac mini przelaczniczek na przewodzie ACC i mamy wtedy regulacje ukladu "lato-zima".

 

Sławek

 

No staralem sie....Te oznaczenia moze nie sa za dokladne, ale ten obrazek na gorze mial symbolizowac swiatla postojowe. A odseparowane sa dioda, zeby przy wlaczeniu postojowek na postoju:) nie wlaczaly sie rowniez swiatla mijania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie muszą bawić się w takie rzeczy. Mój staruszek ma K11 wersję na Danię i światła mijania palą się cały czas po zapaleniu silnika. Nie da się ich wyłączyć, można jedynie zmniejszyć na postojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegos tam schematu kiedys wyczytalem ze ssanie w micrze jest grzane tylko wtedy jak alternator daje prad - mozna sprawdzic i jak co to chyba latwiej sie wpiac jak do lampki ladowania.

 

Jeszcze z tym podlaczeniem taka sprawa - trza by sie wpiac przed bezpieczniki - bo swiatla mijania lewe i prawe to chyba osobne obwody sa. A bezpieczniki to sa na lampe (drogowe + mijania ten sam). Wiec troche z tym gimnastyki moze byc.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegos tam schematu kiedys wyczytalem ze ssanie w micrze jest grzane tylko wtedy jak alternator daje prad - mozna sprawdzic i jak co to chyba latwiej sie wpiac jak do lampki ladowania.

 

Jeszcze z tym podlaczeniem taka sprawa - trza by sie wpiac przed bezpieczniki - bo swiatla mijania lewe i prawe to chyba osobne obwody sa. A bezpieczniki to sa na lampe (drogowe + mijania ten sam). Wiec troche z tym gimnastyki moze byc.

Pozdro

 

Nalezy wpiac sie w przewody wychodzace od przelacznika swiatel(postojowki i mijania). Sposobem tym nie ingerujemy specjalnie w elektryke samochodu, a i swiatla drogowe(dlugie) beda dzialac poprawnie. Swiatla dalej beda zabezpieczone bezpiecznikami, poniewaz automacik podaje prad na przekaxnik glowny swiatel(czyli tylko tyle jak bysmy wlaczyli swiatla przelacznikiem oryginalnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Wszystkich.

 

Wracam po dłógiej nieobecności spowodowanej wojskiem. :D

 

Ja bym chciał takie coś zrobić tylko bym potrzebował wiedziec pod jakie kabelki sie podłączyć

 

Postrawiam

 

[ Dodano: Wto 31 Paź, 2006 16:21 ]

Zna ktoś kolory do który trzeba podlączyć cały schemacik.

 

 

Pozdrawiam

 

:D

 

[ Dodano: Sob 04 Lis, 2006 02:03 ]

Witam

 

 

Powiedzcie mi jakiego są koloru te przewodu.

 

Bardzo bym prosił :D

 

Pozdrawiam i dzięki wielkie

 

[ Dodano: Sro 08 Lis, 2006 22:56 ]

Proszę powiedzcie mi pod jakie mam kabelki podłączyć te urządzenie

 

:D

 

:grin:

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 03 Gru, 2006 13:30 ]

Wie może ktoś pod jakie kolory kabla podłąnzca sie to. :/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...