Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbo - bzyczenie, wyrkoczenie, świszczenie, pomruk


dbdariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam pytanie odnośnie turbo, bo chyba to mi tak dziwnie bzyczy, świszczy lub cichutko wyrkocze, pomrucza. Jest to dość przyjemny dźwięk, ale wcześniej go nie było i zastanawiam się czy to normalne? Nie chodzi o mocne przyśpieszanie, ale momet kiedy turbo wtedy wydobywa się dość charakterystyczny mruk, którego jak wspomniałem nie było wcześniej. Macie tak? A może coś się po prostu zaczyna dziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie odnośnie turbo, bo chyba to mi tak dziwnie bzyczy, świszczy lub cichutko wyrkocze, pomrucza. Jest to dość przyjemny dźwięk, ale wcześniej go nie było i zastanawiam się czy to normalne? Nie chodzi o mocne przyśpieszanie, ale momet kiedy turbo wtedy wydobywa się dość charakterystyczny mruk, którego jak wspomniałem nie było wcześniej. Macie tak? A może coś się po prostu zaczyna dziać?

Zauważyłem też u mnie,czasami po dłuższej jeździe.Turbo odpada bo nie mam.Raczej coś z wydechem,albo rezonans jakieś osłony.Nie jest to uciążliwe i nie zawsze,dlatego bagatelizuję na razie,kiedyś wjadę na kanał i sprawdzę,albo zgłoszę na pierwszym przeglądzie.Opisałem swój przypadek,niekoniecznie musi pokrywać się z Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniejsza praca silnika może być spowodowana też złym kątem wtrysku spowodowana. Co do świszczenia to może to być turbo, ale niekoniecznie. zdarza się , że kółko napinacza paska wielorowkowego gdy ma wyrobione łożysko wydaje podobne dźwięki. trzeba zdiagnozować skąd dobiega dźwięk. Świszczenie daje się słyszeć czasem przy nieszczelności turbiny, ale wówczas taką nieszczelność powinno odczuć się na pracy silnika. Poza tym może to być, jak przedmówca napisał, osłona wydechu lub inny luźny blaszany element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyczenie, wyrkoczenie, świszczenie, pomruk. Dodałbym jeszcze chrobotanie i rzegotanie, albo nie bardziej świękolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jazda tyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jazda tyłem...

Możesz żartować,jak sie jaj pozbyłeś.

Bez urazy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wystepuje takie jakby dzwonienie , ale jest to raczej coś pod podłogą , tam są bardzo słabej jakości osłony tłumika

tak cienkie że to może ta blaszka wpadać w rezonans pod wpływem prędkości .Samochód jest nowy więc nic nie jest jeszcze wyrobione , w silniku to też nie występuje , odglos pojawia się przy większej  prędkości.Wtedy i tylko wtedy , nie wystepuje kiedy jadę wolno , nawet po nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osłony pod podwoziem(osłony termiczne wydechu) mocowane są za pomocą specjalnych blaszek sprężynowych.Było już tak w starszych modelach,że dzwoniły pod spodem.Wystarczyło docisnąć  te blaszki tak ,aby trzymały sztywniej osłony.Ale ,żeby to zrobić trzeba wjechać na kanał,nie polecam tego robić na "lewarku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...