Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podłączyć głośnik subwoofer do radia clarion


MiloStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy wiec pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

 

Potrzebuje pomocy w podłaczeniu orginalnego głośnika bose (subwoofer) do seryjnego radia clarion. Autko oryginalnie posiada 6 głośników.

Nissan qashqai 2008 wer Tekna

Zrobiłem wstepnie obudowe głośnika w kole zapasowym (in progres) teraz trza to połączyć.

Czy radio pociagnie ten głośnik bez dodatkowego wzmocnienia?

Jak ogarnąć wyjscia na radiu?

Czy moja instalacja ma wzmacniacz w radiu czy jest on dodatkowo gdzies zainstalowany? W wersjach z sys bose był pod fotelem pasażera u mnie nie ma?

 

Pomóżcie!

post-82856-0-97987500-1404041227_thumb.jpg

post-82856-0-52172700-1404041254_thumb.jpg

post-82856-0-35657600-1404041309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro system bose to subwoofer + wzmacniacz itd, to aby to działało tak jak oryginał, musisz kupić wszystkie elementy zestawu - nie jeden element układanki (czyli nie tylko sub). Może akurat jest w tym modelu inaczej, chociaż nie sądzę.

 

Jeśli chcesz dołożyć tylko sam subwoofer to przydałoby Ci się najpierw radio z wyjściem na subwoofer - jeżeli to radio, które masz takie wyjście posiada, to mozesz dokupić sam wzmacniacz (raczej nie koniecznie firmy bose) i myślę, że da się to podłączyć wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

Znalazłem schemat radia na forum. Dokupie jakiś wzmacniacz i spróbuję to podłączyć. Nie wiem tylko ile mocy i ohm ma ten głosnik.

Na tym schemacie jest wyjscie na subwoofer pomierze czyctam z radia wychodzi linia czy już jest jakaś moc ;-)

post-82856-0-52664100-1404116830_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne 4ohm, no ale mogę się mylić. Ciężko tak naprawdę przewidzieć jak to zagra pod innym wzmacniaczem i w zrobionej w garażu skrzynce z mdfu, bo fabrycznie nie tak to miało wyglądać. Ja bym jednak kupił cały zestaw taki jak był montowany przez producenta :) Jednak to Twój samochód, więc kombinuj skoro masz ochotę ;)

 

BTW skoro jest wyjście na subwoofer, to wystarczy podpiąć do niego wzmacniacz i subwoofer - ewentualnie subwoofer aktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :)

Zakupiony głośnik bose zapakowałem w skrzynke :) całość obiłem wykładziną i wygłuszyłem.... dodatkowo blachy w bagarzniku też zostały wytłumione. Dokupiłem mały wzmacniacz stereo BLOW 2x70W w wejściem high. Sygnał podpiołem w tylnych dzrzwiach do seryjnych głośników. Kable od głośników prawy i lewy tył do wzmacniacza poprowadziłem przez gumowy tunel z innymi kablami... Wzmacniacz zainstalowałem pod fotelem pasażera w schowku.

Działa i to bardzo fajnie.


Słaba jakość ale poglądowo dodaje zdjęcia

 

post-82856-0-33844300-1404719493_thumb.jpg

post-82856-0-26036400-1404719514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...