Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K12 - wycieraczki, brak prądu


Szamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o pomoc w temacie wycieraczek. Nie działają na żadnym biegu, sprawdzałem prąd i pojawia się na chwilę - 2,3 sekundy i znika. Słychać pracę przekaźnika pod lampą. Silnik po podłączeniu na krótko pracuje. Czy to może być jakiś moduł, który steruje pracą wycieraczek?


Witam

Czy nikt naprawdę nie wie co może być z tymi wycieraczkami. Dzisiaj wymieniłem cały moduł BSI ale sytuacja jest nadal bez zmian. Na przewodzie (żółty mam prąd parę sekund nie zależnie od tego czy przełącznik wycieraczek jest włączony czy nie a na przewodzie pomarańczowym jest prąd również kilka sekund ale po właczeń przełącznika, Bardzo proszę o ppmoc bo coraz częściej pada deszcz i jazda z wycieraczkami podłączonymi na krótko jest bardzo uciążliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być winna wiązka elektryczna, ale często też na forum spotykało się przypadki, że padała dźwigienka zespolona z włącznikiem wycieraczek przy kierownicy. Skoro na krótko działają, można spokojnie wykluczyć sam silnik wycieraczek, jeśli przekaźnik słychać, znaczy że działa w nim cewka, ale może jest wypalony na przełączniku wewnątrz obudowy.

 

Na początek spróbowałbym albo podmienić dźwigienkę, albo żeby nie inwestować w dźwigienkę (być może jest sprawna) rozmontować plastiki pod kierownicą, dostać się do wtyczki od wycieraczek i robiąc zworkę na odpowiednich pinach sprawdzić poprawność działania układu "symulując" poszczególne pozycje włącznika wycieraczek.


Czy modułu komfortu nie trzeba dodatkowo zaprogramować? W Primerze P12 z tego co kojarzę trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam

Bardzo dziękuję za odpowiedź ale przyczyną okazał się uszkodzony silnik wycieraczek. Podłączyłem go na krótko i działał ponieważ na dwa konektory plusowe dałem jeden plus a drugi minus a w rzeczywstości minus powinien byc na innym konektorze. Niemniej jednak po wymianie silnika, wycieraczki znów działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...