Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korek oleju


hawana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po przegladzie (pierwszym) gwarancyjnym okazalo sie ze "mechanicy" nie zakrecili korka od oleju i jezdzilam z tym w nieswiadomosci. spowodowalo to oczywiscie zalanie silnika, zniszczenie w jakims stopniu silnika, pomijajac opary ktore dostawaly sie do wnetrza. co teraz powinnam zrobic?

pozdr. m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co chcesz osiągnąć ?

Jeśli przeprosiny i wymycie silnika ...to zależy jak potraktuje Cię dealer , bo trochę winy jest po Twojej stronie gdyż w instrukcji napisano :

SPRAWDZANIE POZIOMU OLEJU W SILNIKU
OSTROŻNIE
Poziom oleju należy sprawdzać regularnie.
Używanie pojazdu, podczas gdy poziom oleju jest zbyt niski może doprowadzić do uszkodzenia silnika, które nie jest objęte gwarancją.
 
Zwracam uwagę na użyte słowo klucz SPRAWDZAĆ REGULARNIE i Nie Jest Objęte Gwarancją.
 
Napisz bardziej precyzyjnie czego oczekujesz od "mechaników" ,a może koledzy na forum znajdą podpowiedź ?
 
Popraw info o sobie  :devil: z tekstu wynika że jesteś kobietą "jeździłam" , a w opisie płeć -mężczyzna  :whistle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wykonanym przegladzie w aso nissana chyba nie mam obowiazku sprawdzania czy dokrecili kazda czesc. to bylby przeciez absurd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki już wiesz że trzeba (niestety) ,ale fakt że to niedopatrzenie z ich strony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wykonanym przegladzie w aso nissana chyba nie mam obowiazku sprawdzania czy dokrecili kazda czesc. to bylby przeciez absurd

...jak wiele absurdów w naszym życiu :(

Jeśli ten fakt zauważony byłby w krótkim czasie po przeglądzie(np. powrót do domu) czyli możliwość udowodnienia niedopatrzenia serwisu to można byłoby domagać się naprawy - rekompensaty za szkody. A tak - kto się do tego przyzna ?

Postaraj się o tym jak najszybciej zapomnieć aby dodatkowo nie tracić czasu i zdrowia !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nauczysz się sprawdzać po partaczach z ASO swój samochód jak będą ci go oddawać!!!

Ja zawsze ich pilnuje i się pilnują jak zaczynają maniane robić przy samochodzie to ich je.......e jak psów!

Ja od razu bym zadzwonił po lawetę z Nissana i niech teraz myją sprawdzają czy silnik się nie przytarł na koszt partaczy!

A teraz to ty masz ten problem ! 

Nie chciał bym mieć takiego problemu po mojej stronie już sobie wyobrażam jak wygląda komora silnikowa tak obrzygana cała olejem  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu bratu w Chewrolecie też nie dokręcili,więc raczej patrzeć pod maskę.Każdy serwisowiec to tylko człowiek,pomylić się może,zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja coś sp........le w robocie to ponoszę odpowiedzialność  karno- finansową!

A to nie są teraz serwisanci tylko WYMIENIACZE na których nie ciąży odpowiedzialność za to co robią!

Po serwisie trzeba sprawdzać co wymieniacze narobili jakiej maniany! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

Edek,ja już swoje w życiu przepracowałem,teraz to sobie idę gdzieś dla ...przyjemności,chociaż jak przychodzi mi pracować z młodymi to mnie ciężka k****a bierze.Niestety czasami to jest zwykły tumiwisizm,a jakoś to bedzie.Co do serwisów to obserwuję czasami jak mechanicy tam łażą...właśnie,łażą a nie chodzą!Jakby w pory narobili.Pracują jakby był strajk włoski,ale bez dokładności,a my za to płacimy niemałe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem teraz w serwisie i myja silnik po zalaniu. ale powiedzieli ze nie zwroca mi kosztow podrozy. hehe. zenujace. nie popuszcze tym flejtuchom i zamierzam napisac skarge do nissana. zobaczymy co odpowiedza. a ten trefny serwis to nissan w lodzi na ul. brzezinskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jest ze z tego co wiem NISSAN nie zaleca mycia silnika...ale to w koncu serwis, są fachowcami i napewno wiedzą co robią.....mam nadzieje ze poczekali az silnik ostygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden producent chyba nie zaleca ale jak sie umiejętnie podejdzie do tego to każdy sie umyje bez większych przygód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobną sytuację: po drugim po dwóch latach przeglądzie/wymiana oleju po powrocie do domu ok 2.5 km niedokręcony korek wlewu oleju. Na szczęście nie wychlapało dużo oleju. Wystarczyło przetrzeć troszkę pokrywę. Nie interweniowałem brak czasu. YAMA Bydgoszcz/Osilesko

Edytowane przez zwolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej umyć parą , ale pewnie myjki parowej servis nie posiada i leją Karcherem .

Havana trzymam kciuki za serducho że nic mu nie zaszkodziło i przy okazji trochę prywaty  :devil:

Pozdrowienia dla Łodzianki i mojego miasta  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a czy zechcesz napisac co to był za serwis?

ten serwis to nissan na brzezińskiej w Łodzi. nie polecam ich. niekompetencja na maxa. zatrudniaja tam chyba jakichs pierwszych lepszych z ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...