Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

POMOCY MAXIMA 2003 ??????


turas79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :wave: jestem nowy na tego typu forach, więc za wszytkie błędy w działąniu z góry przepraszam

 

Od razu przejdę do rzeczy które mnie nurtują a mianowicie:

w prezencie (za przysłowiowe piwo) od otrzymałem Nissana Maxima QX 2.0 benzyna automat, 2003 rok 140 KM, nr podwozia JN1CAUA33U0071322  . Nie byłem zbytnio zadowolony z takiego zakupu ale się przekonałem a wręcz przeciwnie zakochałem się w tym autku, wcześniej jeździłem  tylko NIEMCAMI lub FRANCUZAMI ze skrajności w skrajność no ale cóż, to już jest przeszłość i wiem, że napewno długo do niej nie wrócę te japońce to faktycznie klasyka sama w sobie ale wracając do rzeczywistości tu się pojawiają problemy które chciałbym rozwiązać I ustalić INTERESUJĄCE mnie fakty:

  1. Jak ustalić dokładnie model, skrzynie i wszystkie pozostałe oznaczenia auta, jedno co wiem to tyle, że będzie prawdopodobnie model -oznaczenie A33, ale czy na pewno?
  2. Specyfikacja auta czy jest możliwe ustalenie wszystkich danych dot. części olei filtrów itp., które muszę znać a będę mi potrzebne do eksploatacji auta,  
  3. NAJWAŻNIEJSZE bo czytałem różne fora i opinie i jedni zalecają wymianę oleju w skrzyni biegów  inni nie bo po co wystarczy sam filtr od skrzyni, a jak udałem się do serwisu w Wawie na Puławskiej pracownik poinformował mnie, że w tej skrzyni tylko sprawdzamy i dolewamy, jak to faktycznie wygląda?
  4. Czy jest możliwość regulacji wysokości oświetlenia w tym aucie
  5. WSZYSTKIE DOBRE RADY MIŁO WIDZIANE, POZDRAWIAM I DZIĘKI ZA INFO….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gratuluje zakupu auta. Wpisz w forumową wyszukiwarke hasło dekodowanie nr VIN a napewno znajdziesz przydatne informacje. Napewno oznaczenie Twojego modelu to Maxima QX  typ A33. Co do oleju w skrzyni to im częstsza wymiana tym lepiej, filtr można spokojnie przepłukać ( ale lepiej zafundować autku nowy to koszt max 200zł.). Z ciekawości to jak 2,0 sprawdza się z automatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki za wszystkie rady napewno z nich skorzystam, a co do 2 litrówki to powiem to tak szału nie ma, ale daje rade wbrew pozorom nawet mnie zaskoczył.


sorki wpisałem dekodowanie nr VIIN i bida nic nie wyskoczyło, ale szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...