Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Delikatny stuk podczas ruszania z 1nki


ramirez75

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,podczas ruszania z 1 odczuwam w stopie bardzo delikatny pojedynczy stk w pedale sprzegła i gazu,najczesciej gdy wyjezdzam z garazu pod górke,na innych biegach to nie wystepuje.Zaznaczam,ze ostatnio auto stalo bardzo dlugo w garazu.Moze dla innych kierowców nie byloby to odczuwalne jednak ja jestem bardzo drozbiazgowy.

Zwlaszcza czuc jak ruszam delikatnie na polsprzegle,to jest doslownie ułamek sekundy.

I drugie pytanko ruszacie z wlaczonym pedalem sprzegla i hamulca(taki mi powiedziano w ASO) czy z samym sprzeglem.

Dziekuje z góry za wszelkie porady,pozdrawiam

QQ J10,2WD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym gdzieś czytałem tu w innym poście  i zauważyłem ten stuk u siebie , ale przyznam że wsłuchałem się w to dopiero po lekturze zagadnienia na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalny objaw?Marne pocieszenie,ze u Was tez to wystepuje,napisze do aso do Szczecina zapytanie oraz do Wolgastu do Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja to jak najbardziej normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Manix,wlasnie Polmotor mi odpisal,ze prawdopodobnie to wlasnie samokontrola ABSu jednak zapraszaja na sprawdzenie,wybiore sie i tak na Prawobrzeże to przy okazji sprawdzą


czy ta kalibracja jest za kazdym razem przy ruszeniu z 1nki?Czy tylko na ,,dzien dobry,, u mnie stuk wyczuwalny w pedale delikatnie za kazdym razem kiedy ruszam z 1nki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja powinna następować tylko raz przy ruszaniu , i wydaje mi się że przy szybkości ok.20 km/h. , tego dźwięku nie powinno być przy każdorazowym ruszaniu z jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie odklejają się szczęki hamulcowe od tarcz, ponieważ gasisz silnik na wciśniętym pedale hamulca i/lub zaciągasz ręczny. U mnie tak było w Avensisie. Dlatego teraz po wjechaniu do garażu kilka sekund silnik pracuje bez wciśniętego hamulca, zostawiam autko na biegu i nie zaciągam ręcznego, gaszę silnik.... i stuków przy ruszaniu już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...