Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamykane lusterka.


M@reS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy można w Notku ustawić żeby lusterka zamykały się po wyłączeniu zapłonu i otwierały po włączeniu (funkcja automatyczna)?

Mam taką funkcję ale ręczną poprzez przycisk.

W A klasie mimo ręcznego ustawiania można było zaprogramować lusterka do zamykania/ otwierania automatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1.4 acenta i wymieniłem lustra na skladane,miałem wyłącznik z funkcja automat,ale to nie działało.Też chciałem aby działało tak jak Ty to sugerujesz,ale w   ASO powiedzieli ,że nie ma takiej możliwości.

Kombinowałem z elektronicznym układem aby to zagrało ale bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeszukałm fora jak zrobić moduł który by coś takiego robił automatycznie ale nic nie znalazłem.

Do Nissana ciężko cokolwiek zmajstrować samemu z elektroniki bo nie przyjmuje chętnie takich przeszczepów :)...inne marki nie mają takich problemów.

No nic jest jak jest :) akurat te lusterka i nieszczęsny przycisk ryglowania drzwi pod ręcznym troche wymkneły się z pod kontroli inżynierom Nissana :)

W innych markach te funkcje działają automatycznie lub można je na takowe zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie prestudiować, może się uda ;)

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te składane automatycznie lusterka tak naprwdę są Wam do czegoś potrzebne ?? Moim zdaniem to niepotrzebny dodatek. W kilku sytuacjach, które może się przytrafią a może nie, można je złożyć ręcznie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku próbach uruchomieniu tego gadżetu też doszedłem do takiego wniosku.Teraz w Kaśce mam składane,a może ze dwa razy tylko je złożyłem...nie było potrzeby więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście to rozwiązanie pasuje......Tutaj lusterka są duże to plus podczas jazdy ale minus podczas postoju.

Stając na parkingach w większych miastach nie raz widzialem jak lusterka były nawet łamane przez przechodzących ludzi i wciskających się rowerzystów :(

Więc złożenie ich to dobre rozwiązanie. Nawet podczas wjazdu do garażu gdzie stoi większy samochód i trzeba wykorzystać każdy centymetr :)

Przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania i jakoś mi tego brakuje :)........pewnie jak by nie było wcale to by musiało tak zostać, ale jak jest to można coś z tym zrobić.

Po jakimś czasie na pewno się z żoną przyzwyczaimy do skladania intuicyjne ale na razie trzeba o tym pamiętać żeby nie stracić lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... jeśli dobrze zrozumiałem pierwszego i ostatniego posta to musiałbyś wyłączyć zapłon, żeby wjechać do garażu ze złożonymi lustrami  ... może lepiej nic nie kombinuj  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie zrozumiałeś ;)......w Mercedesie, Citroenie i BMW jakimi jeżdziłem lusterka łamały się po wyłączeniu zapłonu a otwierały po jego zapaleniu. Bo tak były zaprogramowane automatycznie.....ale po za tym posiadały przycisk manualny ktorym można to robić kiedy zachodzi taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOTE jest na tyle wąski, że można złożyć lusterka ręcznie nie wychodząc z samochodu. Wystarczy otowrzyć na chwilę raz jedno raz drugie okno i sięgnąć  ;)  :devil:. Przetestowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak...super automata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...