Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Remont GA16DE w N14


siergiej142

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym wyremontować mój silnik w sunny w najbliższym czasie ale chce byście mi doradzili w kilku sprawach bo chciałbym to zrobić raz a dobrze. Co chce zrobić- wymiana uszczelniaczy zaworów, ponieważ mi olej delikatnie przepala i co za tym idzie trzeba wyciagnac glowice i dam ja do warsztatu żeby wyczyscili gniazda zaworów, planowanie itp. Mam jeszcze kupione wałki rozrzadu z GA16DS i kolektor ssacy 73 (ten wiekszy). Filtr stożkowy K&N, mam jeszcze pełny zestaw uszczelki pod klawiature bo cieknie. I teraz moje pytanie brzmi: Na co muszę uważać gdy wezmę sie za robote i co jeszcze warto sprawdzić/wymienić gdy bede miał otwarte 'bebechy' w moim sunny? Chciałbym jeszcze dodać, że mam instalacje gazową 2gen i chciałbym założyć blosa brc ale to tak na marginesie. Możecie mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się, że powinieneś ogólnie sprawdzić w jakiej kondycji jest Twój silniczek i czy warto go jeszcze remontować. Sprawdzić na samym początku kompresję w poszczególnych cylindrach a także ciśnienie oleju. W zależności od wyniku tych prób będziesz mógł określić zakres prac, a także przygotować potrzebne części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie to już wyremontowałem silnik. Olej mi przepalał ale głównie dlatego że uszczelniacze zaworów były zużyte ale dla pewności wymieniłem jeszcze pierścienie  dla pewności i satysfakcji :) oraz napinacz łańcucha góry bo był juz w tragicznym stanie. dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...