Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przyciemnianie tylnych szyb Note


MarcinJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po glowie zaciemnienie szyb w tylnych drzwiach, klapie bagaznika i tych malych bocznych. 

Ktos to przerabial? Nie mowie tu o samodzielnej robocie, interesuje mnie, czy do tego przyciemniania szyby musza byc demontowane? Bo tylna i tylne boczki sa klejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klejone to nei demontują, ale warto przyciemnić i to jak najwięcej, jest bardziej komfortowo w aucie :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedynie te w drzwiach musieliby demontować.

Mysle intensywnie, auto czarne to by czarne szyby jeszcze podeszly. Plus ciemnoczerwone listwy boczne na drzwiach i plastik pod zderzakiem przednim... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd to jedno ale komfort jazdy to jest ważniejsze, jest chłodniej i auto tak sie nie nagrzewa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd to jedno ale komfort jazdy to jest ważniejsze, jest chłodniej i auto tak sie nie nagrzewa 

Dokładnie,  w swoim notku mam fabrycznie przyciemniane.  Wygląd swoją drogą ale komfort jazdy na tylnej kanapie jest dużo większy. I co, też, istotne nie widać co na kanapie lub pomiędzy siedzeniami leży.

Edytowane przez TESTER 1956
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, żeby rozwiać wątpliwości - najważniejszy jest dla mnie własnie komfort i pewien stopień 'dyskrecji' :) Miałem tak w poprzednim aucie przyciemnione i było fajnie. Tylko cofanie było lekko utrudnione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam przyciemniane fabrycznie i w słoneczne dni szybciej schładza się wnętrze, a jazda na tylnym fotelu jest przyjemniejsza.

No i nie rażą światła odbijane z lusterka jak ktoś za nami jedzie w nocy ;)

 

Co do cofania to mam fabryczne czujniki :) .......ale osobiście nie potrzebuję tylnej szyby bo cofam na lusterkach bocznych.

Edytowane przez M@reS
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Tylko cofanie było lekko utrudnione ;)

do cofania sa boczne lusterka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że boczne. Ale czasem zerknięcie w tylną szybę też się przydaje :)

 

No dobra, uspokoiliście mnie - gdyby przyciemnianie wymagało odklejania szyb to bym odpuścił. Czas popytać w okolicy o polecany warsztat i załatwić sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o homologacji i atescie :D abyś nie zdzierał :D zazwyczaj wklejone pomiędzy szybę a folie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby boczne tylne i tylna może być całkowicie zaklejona :)..na to nie trzeba homologacji bo też żadna folia jej nie ma jedynie jak zrobi to profesjonalny warsztat. Nie może okleić czymś co odbija promienie słoneczne (lustrzanki).

Jedynie jak by przyciemniał przednie boczne to homologacja i minimalna przepustowość światła to chyba 75%

 

 

A teraz coś na temat dozwolonego przyciemniania.
Czy dozwolone jest przyciemnianie szyb w samochodzie? Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła (szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem, że pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, że w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej "Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej", w którym znajdować się powinny: data instalacji, nazwa/nazwisko właściciela pojazdu, marka pojazdu, nr nadwozia/rejestracji pojazdu, typ folii, nr oznakowania, pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę. Należy pamiętać, że każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie widoczności, co sprzyja powstaniu realnego zagrożenia w ruchu drogowym.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 120% ;)

Brat pracuje w drogówce i ten temat przewija się co lato bo "młodzi kierowcy" tuningują swoje bryki :)

Jak ktoś przyciemni całość i nie będzie "papierka" to policmayster bedzie kazał zerwać całość dla przykładu :)

Ale jak przyciemni tylko tył nawet go nie zatrzyma do kontroli bo nie ma za co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, chodzi o to, że jak tylko tył to im się nie chce :D i nie ma takiej potzreby, co nie świadczy o tym, że nie jest potrzebna atestowana folia

tak samo kiedyś jak jeździłem dylizansem z naczepa :D pod Słupskiem puścili młodych na patrole i zabierali DR za, za dużo świateł z przodu :D :D :D :D bo kodeks swoje a życie swoje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że boczne. Ale czasem zerknięcie w tylną szybę też się przydaje :)

 

No dobra, uspokoiliście mnie - gdyby przyciemnianie wymagało odklejania szyb to bym odpuścił. Czas popytać w okolicy o polecany warsztat i załatwić sprawę ;)

 

Masz rewelacyjny zakład u siebie pod nosem: http://auto-sonar.com/

Robiłem tam już 2 samochody - pełna profeska. Tak mniej wiecej u mnie wyszło:

ynoxTF7.jpg

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja Sonar polecam z czystym sumieniem. Także korzystałem z rudzkiej firmy. Nie zastanawiaj się tylko od razu jedź do gościa. W Note demontuje szyby w tylnych drzwiach owszem, co do bocznych małych i tylnej...okleja na aucie - bez demontażu. By zrobić porządnie w drzwiach wypada zawsze zdemontować. Polecam firmę Sonar. W galerii Nissan---> str. 1/2 jest "kąsek" mego auta. Pozdrawiam :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...