Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(J10) Subwoofer


Michalmiko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Tym razem ja mam problem, pytanie. Zastanawiam się nad montażem subwoofera w bagażniku. Myślałem nad oryginalnym (używanym) montowanym jako wypełnienie koła zapasowego. Czy ktoś z Was przerabiał ten temat? Jaki tam jest dokładnie wtyk? Czy ktoś ma rozpiskę pinów? A i najważniejsze :) Jak on gra? Czuć niskie tony w kabinie, czy lepiej rozejrzeć się za czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części analizowałem temat - subwoofer fabryczny podpinany był do wzmacniacza pod fotelem pasażera, podobnie zresztą jak reszta głośników. Do radia podpięty był wzmacniacz. Temat ostatecznie odpuściłem bo zapowiadała się zbyt duża demolka wnętrza.

 

Niemniej subwoofery pasujące rozmiarem do wnętrza koła zapasowego posiadają w swojej ofercie także inni niż Bose producenci więc dobranie czegoś nie powinno stanowić problemu. Do radia jednak bezpośrednio się tego nie podłączy, pozostaje więc wzmacniacz i podpięcie do niego całego systemu. Więcej roboty ale i lepszy dźwięk.

 

Co do brzmienia - różnica była zauważalna aczkolwiek nie powalająca - mówię o fabrycznym bose z subwooferem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że subwoofer ma wbudowany wzmacniacz, czyli wystarczy sygnał z radia oraz zasilanie. W Astrze mam taką płaską "skrzynkę" firmy Peiyng i właśnie wystarczyło tak jak pisałem wcześniej - 4 przewody. Chciałem ten fabryczny, bo już jest idealnie wpasowany w koło zapasowe i miałbym pewność, że będzie tak jak ma być, ale chyba jednak poszukam czegoś bardziej uniwersalnego, może też właśnie taki płaski, ale chyba pod wykładzinę bagażnika nie wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...