Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Note 1.6 rocznik 2006 - felgi i opony


M@reS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie...przeszukałem forum, poczytałem instrukcje obsługi i kartę serwisową wyposażenia ale nie mogę tam znaleźć wymiarów felgi.

Obecnie mam felgi aluminiowe 16' z oponami 185/55 ...nie wiem jaki jest rozmiar otworu na piastę i rozstaw śrub.

Może ktoś zapodać oryginalne wymiary jakie preferuje Nissan do tego modelu ?

Chce dokupić opony zimowe i chciał bym poznać bazowe wymiary do kalkulatora opon.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

A 16' do Notka nie ma ??

Nawet nie ma na aukcjach 16' 4x100x60 :(

 

W wykazie wyposażenia, gdy wyjeżdżał z salonu mój Notek miał felgi 16' z oponami 185/55

Nie chciał bym zmieniać zimówek na 15' no chyba że będzie to koniecznością :(

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukasz to znajdziesz, dla chcącego nic tudnego. N.p.Ten link znalazłem w net.w 15sek. Tylko Tobie sie nie chciało szukać!!! A co do zimowych kółeczek to powinny być jak najmniejsze(przewidziane przez producenta) ze względu na bezpieczeństwo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma na aukcjach 16' 4x100x60 :(

 

 

Żartujesz? 16 ofert ad hoc jest, łącznie z oryginałami i opisem parametrów. Łap leniu

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=nissan+note+felgi+16&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-4-default-0718

swoją drogą co za ceny 5 stówek za komplet 16" :D

Edytowane przez was79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heehe..."leniu" :P

Chodziło mi o stalówki (bo tutaj jest ledwo 1 oferta od Meganki) na zimę ale jak nie będzie takich to nie pogardzę aluskami ;)

Wymiary mam dokładne więc poobserwuję i może coś konkretnego się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak.....stalówki z 700 zł a aluski 800 zł.

Chyba będą na zimę aluski i nówki oponki 185/55 16'

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał to: http://allegro.pl/nissan-micra-k12-note-felgi-aluminiowe-alufelgi-16-i4376096327.html

Dajesz do alustyl w Katowicach i śmigasz jak tamtalala

A tum masz stalówki w dobrym prajsie: http://allegro.pl/felgi-renault-megane-scenic-6-5j-16-et49-4x100x60-i4424089175.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz/poszukaj na olx.pl można kupić/trafić sporo taniej niż na alegro-ma chore ceny!!!

Edytowane przez NEO NFS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te stalówki patrzyłem.

Ale aluski ładniejsze

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańsza jaką znalazłem - i całkiem przyzwoicie wygląda - co prawda na 5 śrub, ale pewnie gdyby poszukać w tym sklepie, znalazłyby się i na 4

http://www.alufelgi.net/636-felga_aluminiowa_hrs_15_bz19_5x120_hyper_silver

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na oponeo kupiłem w 2011 roku komplet opon zimowych i komplet felg stalówek.

i sam zmieniam :) magazynuję w piwnicy, jak policzyć to już się stalówki zwróciły dzięki samodzielnym wymianom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na oponeo kupiłem w 2011 roku komplet opon zimowych i komplet felg stalówek.

i sam zmieniam :) magazynuję w piwnicy, jak policzyć to już się stalówki zwróciły dzięki samodzielnym wymianom.

Też tak chciałem tamtej zimy,ale nie byłem przekonany czy wyrób nie z Chin,a poza tym zima była bez śniegu.Może w tym roku,ale raczej używki alu.+opony oczywiście nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi takie 

http://www.oponeo.pl/felga-stalowa/alcar-kfz-6775

wtedy były tańsze o 11 złotych

do tego Continental ContiWinterContact TS830 185/65R15 88 T

 

i póki co jest ok

 

 

 

teraz do jesieni dojeżdżę na letnich Continentalkach i wiosną w przyszły roku muszę kupić nowe, tylko jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi takie 

http://www.oponeo.pl/felga-stalowa/alcar-kfz-6775

wtedy były tańsze o 11 złotych

do tego Continental ContiWinterContact TS830 185/65R15 88 T

 

 

 

Na zimę lepsze 175/65R15 i wymiarowo zbliżone do oryginalnych,a przy tym tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem szersze bo mają większą powierzchnię styku z podłożem. No i w Pyrlandii Centralnej nie zdarza się kopny śnieg, a jak raz troszkę więcej nasypało to opony dały radę, prawie jak Dar swoją drakulą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie...

Mam problem z kupnem opon do Notka :(

Oryginalne mam 185/55/16 które są trudno dostępnym rozmiarem a jak już są to i ceny kolosalne.

 

Czy ktoś jeździ Notkiem 1.6 na oponach 195/55/16 ?? bo to rozmiar standardowy i jest wybór opon.

Chcę zakupić dwa nowe komplety, na zimę i lato więc patrzę też na koszty ;) Bo wydać 3.5 tyś na gumy to trochę dużo :)

 

Czy na oponach 195/55/16 nie będzie problemów z ESP ? Pytam bo w Mercedesach tolerancja opony oryginalne do zamienników to tylko 1.5%

Licząc 185/55/16 i 195/55/16 to prawie 2% nie będzie problemów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem szersze bo mają większą powierzchnię styku z podłożem. No i w Pyrlandii Centralnej nie zdarza się kopny śnieg, a jak raz troszkę więcej nasypało to opony dały radę, prawie jak Dar swoją drakulą

Piszesz wybrałem szersze bo mają większą powierzchnię styku z podłożem. Jesteś więc w błędzie i to dużym. Nie istotna jest powierzchnia styku a nacisk na cm2, który przy właściwie wąskiej oponie jest większy a to gwarantuje lepszą przyczepność i szybszą możliwość odprowadzenia śniegu wody czy błota. Wąska opona. Ja po zakupie NOTKA też sprawiłem mu komplet kół zimowych. Przy wyborze pomógł mi fachowiec, ja chciałem kupić zimówki 16, ten jednak wytłumaczył mi że na zimę powinny być 15 i że takie do tego samochodu fabrycznie są przeznaczone. Latem zatem jeżdżę na 16/ 195/55 2 opony i 185/55 na przodzie i 195/55/16 na tyle, zimą zaś na 15 stalowych, za komplet w b/d stanie dałem 2 stówki. pomimo że były ładne gratisowo przepiaskowałem je i pomalowałem. Jestem już po 4 zmianach więc można powiedzieć że się zwróciły. Nie pamiętam jakie opony na nie założyłem anie chcę oszukiwać. A co do rozmiarów do silnika 1,6 polecam te stronkę http://samochody.mojeauto.pl/nissan/opony/nissan_note.html

Piszesz wybrałem szersze bo mają większą powierzchnię styku z podłożem. Jesteś więc w błędzie i to dużym. Nie istotna jest powierzchnia styku a nacisk na cm2, który przy właściwie wąskiej oponie jest większy a to gwarantuje lepszą przyczepność i szybszą możliwość odprowadzenia śniegu wody czy błota. Wąska opona. Ja po zakupie NOTKA też sprawiłem mu komplet kół zimowych. Przy wyborze pomógł mi fachowiec, ja chciałem kupić zimówki 16, ten jednak wytłumaczył mi że na zimę powinny być 15 i że takie do tego samochodu fabrycznie są przeznaczone. Latem zatem jeżdżę na 16/ 195/55 2 opony i 185/55 na przodzie i 195/55/16 na tyle, zimą zaś na 15 stalowych, za komplet w b/d stanie dałem 2 stówki. pomimo że były ładne gratisowo przepiaskowałem je i pomalowałem. Jestem już po 4 zmianach więc można powiedzieć że się zwróciły. Nie pamiętam jakie opony na nie założyłem anie chcę oszukiwać. A co do rozmiarów do silnika 1,6 polecam te stronkę http://samochody.mojeauto.pl/nissan/opony/nissan_note.html

Na stalówkach mam 175/65/15

Edytowane przez TESTER 1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...