Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Słabsza klimatyzacja


tomusczar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój QQ 1,6 benzyna z 2012 roku - zauważyłem, że klimatyzacja trochę słabiej chłodzi - takie mam wrażenie. Tzn jak ustawiam na 19 stopni to odczuwam jakby wcześniej bardziej chłodziła. Jest jeszcze na gwarancji, ale powiedzieli w serwisie, że jeśli będą uzupełniać czynnik chłodzący to będzie to kosztowało w granicach ok 250 zł. W stacji diagnostycznej serwis tj kompleksowe sprawdzenie klimatyzacji będzie kosztować ok 139 zł (czas ok1,5 godziny). Spuszczą czynnik chłodzący i olej ze sprężarki - sprawdzą i uzupełnią. Mam pytanie co proponujecie serwis QQ czy stacja diagnostyczna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stacja niezależna, ale czegoś nie rozumiem, jak auto jest jeszcze na gwarancji mnie w kii z 2012 dobijali za free. Przecież auto całe jest na gwarancji. Jakby w czasie trwania gwarancji podstawowej wylał amortyzator to oni muszą go wymienić za free pomimo tego że jest to część która ulega zużyciu. Kia dała 3 lata na całe auto lub 100000 km. Jak trzeba dobijaćpo tak krótkim okresie to coś nie tak, u mnie przy okazji coś uszczelniali. Chyba że masz natrzaskane kilometrów. Pozatym zgodnie z unijnym rozporządzeniem masz prawo korzystać z niezależnych warsztatów nie tracąc gwarancji tylko w salonie nikt o tym kupującemu nie mówi bo i po co. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @gruby dobrze pisze. 

Samochód jest na gwarancji i to oni powinni dojść do tego dlaczego słabo chłodzi lub dlaczego brakuje czynnika.

Jeśli jest nieszczelność, to powinni to naprawić a nie dobijać.

Powinni odciągnąć czynnik i sprawdzić ile go pozostało. Sprawdzić szczelność próżniową, potem ewentualnie nabić z barwnikiem i np. po tygodniu jedziesz i sprawdzają gdzie jest nieszczelność, bo barwnik to wykaże. 

Ja mam Tino, przyprowadziłem ją 4 lata temu i cały czas chłodzi elegancko. Nie wiem kiedy dobijał-napełniał poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia chłodzenia to jest moja opinia, może się okazać, że chłodzi ok. Ale dla pewności jadę do serwisu i sprawdzą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Moja primera ma od maja 2012(przypuszczam że długo wcześniej)  ten sam czynnik i nadal fajnie chłodzi.
COs masz nie tak ze szczelnościa i to ASO powinno dojść co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w serwisie i uzyskałem informację, że aby sprawdzić to trzeba ściągną gaz i na nowo napełnić i ta przyjemność kosztuje 250 zł. Ale mechanik wziął ustawił na LOW klimatyzację - wziął termometr i powiedział, że temperatura. 4/5 stopni na wlocie - i nie ma sensu nic robić, że jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...