Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coś stuka....


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam mały problemik z moja nyską, a mianowicie podczas skręcania w prawo na ostrych zakrętach przy większych prędkościach coś stuka w prawym przednim kole. Co to może być ??? Łożysko, a może przegub ??? Jeśli ktoś wie co to, to proszę o info.

 

Pozdrawiam

symek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie wymiana. Jakieś trzy lata temu niedopilnowałem osłony i po pewnym czasie pojawił się ów złowieszczy dzwięk z okolicy prawego koła. Ale to, że się pojawł to nie zawsze jest wina zużycia tylko właśnie tego, że przez dziurę w osłonie wypierdzieliło cały smar i przegub pracuje na sucho. Ja postanowiem swój uratować. Rozebrałem go na części pierwsze, wyczyściłem, złożyłem do kupy i pożądnie nasmarowałem (tyle ile dało radę się zmieścić w osłonę) i mam spokój do tej pory. To nie zawsze pomaga bo jeśli przegub jest naprawdę zjechany to słychać go nawet jak osłona jest cała. Najtańszy przegub do saniacza kosztuje coś około 180 zł ale lepiej zainwestować w te trochę lepsze po 250-300 zł. A jak masz jako takie pojęcie o mechanice to z wymianą również nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie wymiana. Jakieś trzy lata temu niedopilnowałem osłony i po pewnym czasie pojawił się ów złowieszczy dzwięk z okolicy prawego koła. Ale to, że się pojawł to nie zawsze jest wina zużycia tylko właśnie tego, że przez dziurę w osłonie wypierdzieliło cały smar i przegub pracuje na sucho. Ja postanowiem swój uratować. Rozebrałem go na części pierwsze, wyczyściłem, złożyłem do kupy i pożądnie nasmarowałem (tyle ile dało radę się zmieścić w osłonę) i mam spokój do tej pory. To nie zawsze pomaga bo jeśli przegub jest naprawdę zjechany to słychać go nawet jak osłona jest cała. Najtańszy przegub do saniacza kosztuje coś około 180 zł ale lepiej zainwestować w te trochę lepsze po 250-300 zł. A jak masz jako takie pojęcie o mechanice to z wymianą również nie powinno być problemów.

 

podobnie jak kolega ja tez nie dopilnowalem osllon i jeden udalo mi sie uratowac :) drugiego juz nie :cry:

jezdze juz 6 lat i nie ma najmniejszych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy przegub do saniacza kosztuje coś około 180 zł ale lepiej zainwestować w te trochę lepsze po 250-300 zł. A jak masz jako takie pojęcie o mechanice to z wymianą również nie powinno być problemów.

 

Strasznie w tym lubline z was zdzierają. Ja dzisiaj kupowałem przegóby to Sunny N14 Ga16 firmy NKN po 200 zł w detalu. Oczywiście ja mam od tej sumy jescze rabat. wjęc jakby ktos chciał to służe pomocą. A wymiana jest łatwa. Najlepiej robic to na wyjetej półośce. Jest wtedy najwygodniej. A jezeli ktos nie ma kanału to musi sie meczyc na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli przy ostrym skręcie w prawo stuka.. ale tylnie koło i to lewe chyba, bo ja tak mam... :D co o tym myslicie?

Podnieś tył i sprawdź najlepiej na kanale łącznik stabilizatora i dalej wsztstkie sworznie, tuleje itp w zawieszeniu. Pukać może też sam amortyzator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a ja mam takie pytanko... jak juz sie przegub rozleci to podobno koniec jazdy...

 

moje pytanie brzmi...

 

nawet metra pozniej nie uda rady ujechac? albo przepchac? bo jak sie to stanie na srodku ulicy to troche kiepsko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jak odepniesz poloske

ta czyli busial by sie wkulac pod samochod, wyjac polosie, w tym czasie ze skrzyni pelno oleju by mu na ulice polecialo, pozniej wystarczylo by juz tylko opracowac patent na 100% zablokowanie mechanizmu roznicowego z strony wyjetej polosi, zatamowanie wylewajacego sie oleju i w droge :D

 

 

 

zacznijmy od tego ze przegub to takie cos dzieki czemu jest przekazywany naped z polosi na piaste kola. przegub sluzy do tego zeby mozna bylo przekazywac naped podczas skretow kol oraz podczas uginania sie zawieszenia. to tak w skrocie

 

 

jak przegub rozleci w proszek to zadziala mechanizm roznicowy i caly naped pojdzie na mnij obciazone kolo czyli na to z rozwalonym przegubem, a ze przegub bedzie w proszku to polos bedzie sie sama krecila i tyle.

pchac mozesz jak i kiedy chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchac mozesz jak i kiedy chcesz :)

 

 

i to generalnie chcialem uslyszec :D sama wymiana przegubu nie jest az tak bardzo straszna.. bo ja ostatnio wymienialem oslone bo zauwzyalem ze byla rozdarta i to pewnie juz dlugo.. poszlo cale opakowanie smaru w niego i nowa oslonko ale cos tryka jak sie jedzie.. i na skreconych kolach jadach po nierownosiach wali.. jakby lacznik stabilizatora ale to nie on bo wymienilem i dalej to samo.. moze maglownica.. boje sie o ten przegub..

 

a tak to najwyzej kupie drugi jakis najtanszy widzialem za 50 zl nawet i bede wozil jak cos to zepchne i wymienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stuki tak co 4-5 sek przy jezdzie na całkowicie lub prawie całkowicie skręconych kołach to tez bedzie przegób czy może to coś innego być?

Dodam że stuka tylko przy skręcie w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie raczej sie sprawa wyjaśniła - przynajmniej mam taka nadzieje..

 

 

stuka rura stabilizatora, jest zamocowana do podlogi na 2 mocowaniach i tam sa takie gumy przy nich no i jedna po tej stronie co stuka jest juz troche sparciała i cala rura ma troche luzu po tej stronie.. mysle ze to jest to...

 

 

na dniach postaram sie dokupic ta gumke i zmienic :) podobno to z 5 zl kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie proszę o pomoc.Jestem po wymianie przednich wahaczów i po ustawieniu zbierznowści.mam problem a mianowicie przy wjeździe w nierówność z lewej przedniej strony dochodzi metaliczny dźwięk.co to może byc ?koleś który robił mi zbierzność mówił,że przejrzał ale nic nie znalazł.może Wy wpadniecie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...