Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niedzialajace podzespoly


Coyote024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,mam powazny problem ale zaczne od poczatku ,pod maska jest czujnik otwarcia jej ktory sygnalizuje na desce swiecaca lampka otwarcia drzwi,i ten czujnik mi nie dzialal, nie dochodzil do niego prad wiec podprowadzilem prad bezposrednio z akumulatora do niego zeby zobaczyc czy on dziala i uslyszalem jak by male zwarcie,po tym zajsciu nie wlacza sie kompresor klimy(po nabiciu i pelnym servisie) nie dziala ogrzewanie tylnej szyby,nie dzialaja swiatla mijania,postojowe i dlugie,i nie dzilaja wycieraczki.Kumpel podjechal z kompem ale i wykazalo blad U1000 i C1163,podjade  po niedzieli do dealera na consulta,aby dokladnie zdiagnozowac,czy np ecu czy jakis modul mogl dostac w dupe ? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wydaje mi sie ze jak by był walniety ecu to autko by chodziło ledwo co, kiepskie spalanie, problemy z odpaleniem i wiele innych a one smiga jak ta lala, ale w/w rzeczy nie działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki działają na podanie masy jeśli podałeś prąd to poszedł moduł komfortu (nad pedałami) odpowiada za to wszystko oczym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki zamknięcia drzwi maski etc pracują tylko na zasadzie przerwania masy. Tak jak napisał Alkaspaw, usmażyłeś BCM. Pozostaje tylko wymiana a nie wiem czy bez programowania VIN'u w nowy moduł zacznie pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miales racje to bcm chyba inna nazwa to ipdm( inteligent power dystrybutor module) znajduje sie pod maska z 9 przekaznikami i od cholery bezpiecznikow, był cały czas gorący no i te w/w rzeczy nie działały ! Dzisiaj zakupilem używke , zamiana na nowy to około 5 min roboty tylko odczekalem 10 minut od wymiany i podłączeniu akumulatora i wszystko smiga, tak był usmazony, jutro go rozbiore i zobacezę w jakim stopniu.ps nie trzeba nic programowac, dowiadywalem sie z kilku źródeł łącznie z aso i takie same odpowiedzi, tylko wymiana i żadnego programowania. Dzięki

Edytowane przez Coyote024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...