Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyprawa x t30 do Paryża


karibox1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o uwagi na co uważać na ścieżce - Poznań-Berlin-Frankfurt-Paryż

Moje pytania:

-gdzie są winiety?

-na jakim kanale cb prowadzi się rozmowy w Niemczech i Francji i czy AM czy FM?

-czy w danym kraju muszę przełączać multibrand na FR i GER?

-ile kosztuje benzyna?

-jakie są specyficzne zachowania na drodze w Niemczech i we Francji (podobno są jakieś konkretne odległości od poprzedzających)

-gdzie mogę zostawić auto na 2 tygodnie

-czy warto kupić museum pass czy paris pass?

 

Będę robił tradycyjnie fotomanual ale dopiero w połowie sierpnia.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz mieć na wyposażeniu alkomat we Francji, a w Niemczech chyba kamizelkę odblaskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyposażeniu musisz mieć tylko to co wymagane jest w kraju gdzie masz zarejestrowany samochód. Cb Kanał 28 obowiązuje poza polska do komunikacji z rodakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie gdzie masz zarejestrowane auto? Wjeżdżasz do innego państwa i obowiązują Cię przepisy które tam są i musisz sie dostować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym alkomatem i kamizelką to dobry strzał. Dziękuję


Na wyposażeniu musisz mieć tylko to co wymagane jest w kraju gdzie masz zarejestrowany samochód. Cb Kanał 28 obowiązuje poza polska do komunikacji z rodakami.

dziękuję, fajnie wiedzieć i spróbuję nadawać. I mówisz, że w każdym kraju 28 działa tak? A nie, że tylko w Niemczech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym alkomatem i kamizelką to dobry strzał. Dziękuję

dziękuję, fajnie wiedzieć i spróbuję nadawać. I mówisz, że w każdym kraju 28 działa tak? A nie, że tylko w Niemczech?

Kanał 28 obowiązuje poza PL (nie tylko w Niemczech) i sporo się na nim można dowiedzieć zwłaszcza od tirowców.

Kilka lat temu byłem na 5 dni w Paryżu tylko, że samolotem i problem z pozostawieniem samochodu mnie nie dotyczył. Na pewno gdzieś  na obrzeżu miasta możesz zostawić samochód jednak zwróć uwagę w jakiej dzielnicy go zostawiasz bo w niektórych nie jest to bezpieczne.

Ja byłem w pobliżu dzielnicy La Defense.  5 dni starczyło zaledwie na zwiedzanie miasta z zewnątrz. Zresztą kolejka do Luwru czy na wieże Eiffla to kilka godzin stania. Przemieszczaliśmy się metrem więc mieliśmy tygodniowy bilet. Ważne dobrze zaplanować dokładnie trasę na każdy dzień bo jest naprawdę co zwiedzać.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu zdrowotnym - najlepiej karta EKUZ + polisa kosztów leczenia za granicą.

Jakby co to mam kod promocyjny dający zniżkę -20% na ubezpieczenie KL w Warcie. Wystarczy wpisać kod promocyjny Krad00411000 na stronie https://wartadirect.pl/app/travel

Edytowane przez marcinok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jadąc spokojnie autostradą  pamiętaj używać skrajnego prawego pasa bo lubią karać za korkowanie drogi. Co ciekawe jadąc prawym pasem czasami nagle pojawia się nowy pas po prawej a twój staje się środkowym i wypadało by zmienić na nowy skrajny prawy. 

 

 

Co do dostosowania pojazdy do wymogów zagranicznych, niby kierowca nie musi mieć tego wszystkiego w bagażniku jeśli pojazd spełnia polskie warunki. A co z wymogiem opon letnich/zimowych w Niemczech ? Również jako obcokrajowca nie mogą nas ukarać za śmiganie na letnich zimą ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas obowiązuje konwencja a nie przepisy niemieckie dot. wyposażenia. Dotyczy to również opon. Choć jak zrobimy zator na drodze to mandat już dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 28 obowiązuje poza PL (nie tylko w Niemczech) i sporo się na nim można dowiedzieć zwłaszcza od tirowców.

Kilka lat temu byłem na 5 dni w Paryżu tylko, że samolotem i problem z pozostawieniem samochodu mnie nie dotyczył. Na pewno gdzieś  na obrzeżu miasta możesz zostawić samochód jednak zwróć uwagę w jakiej dzielnicy go zostawiasz bo w niektórych nie jest to bezpieczne.

Ja byłem w pobliżu dzielnicy La Defense.  5 dni starczyło zaledwie na zwiedzanie miasta z zewnątrz. Zresztą kolejka do Luwru czy na wieże Eiffla to kilka godzin stania. Przemieszczaliśmy się metrem więc mieliśmy tygodniowy bilet. Ważne dobrze zaplanować dokładnie trasę na każdy dzień bo jest naprawdę co zwiedzać.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu zdrowotnym - najlepiej karta EKUZ + polisa kosztów leczenia za granicą.

Jakby co to mam kod promocyjny dający zniżkę -20% na ubezpieczenie KL w Warcie. Wystarczy wpisać kod promocyjny Krad00411000 na stronie https://wartadirect.pl/app/travel

Też będę w La defence. Daj więcej szczegółów co do tej dzielnicy i jakie karty pass kupowałeś? na transport czy na muzea też? Podobno museum pass omija kolejki biletowe. Czy na metra kupowałeś bilety czy karty pass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech policja jest uczulona na trzymanie odpowiedniego dystansu za pojazdem z przodu - jak siedzisz na ogonie zbyt blisko - to bankowo Ci wlepią mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna w Niemczech po 1.36€ (okolo). Dzis jechalem do Niemiec i dla porownania- w Polsce przy granicy drozej niz w niomcach 100 km. za granica. Nawet 5.80pln za litr diesla przed Zgorzelcem.

 

A tak na marginesie- przejechalem dzis 1008 km. Spalil mi ok. 85l diesla przy predkosci 100-125km/h. Wiec gdzie te 6,5 litra sie pytam:-)

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna w Niemczech po 1.36€ (okolo). Dzis jechalem do Niemiec i dla porownania- w Polsce przy granicy drozej niz w niomcach 100 km. za granica. Nawet 5.80pln za litr diesla przed Zgorzelcem.

 

A tak na marginesie- przejechalem dzis 1008 km. Spalil mi ok. 85l diesla przy predkosci 100-125km/h. Wiec gdzie te 6,5 litra sie pytam:-)

Grzmot to ważne czy ta cena też w głębi Niemic się potwierdza bo martwię się właśnie o cenę dokładnie w środku kraju?

U mnie będzie 10 nie wyjęta. Lecę z boxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari, w Krakowie tankowalem po 5.31 a przed granica tak jak pisalem. W glebi Niemiec diesel 1.31 ,benzyna 1,36 i wiecej. Nie tankuj blisko granicy i omijaj Statoil, bo najdrozszy. Szkoda ze nie zrobilem zdjecia. W Niemczech paliwo lepsze, wiec lej tam, nawet jesli okaze sie troche drozsze.

 

Pamietaj o ograniczeniach predkosci, w aucie musowo pomaranczowa kamizelka, odstepy jak pisal Bartez. Paly niemieckie kontroluja przewaznie przeladowane auta, z kolorowymi lampami bez atestu,itp. Na autostradzie uwazaj na niemcow zmieniajacych pas bez kierunkowskazow tuz przed Twoim zderzakiem i na takich co sypia 200km/h.

 

W kwietniu zatrzymaly nas paly za predkosc w okolicy Drezna. Sprawdzal czy jest kamizelka. Na szczescie byla. Kluc sie po niemiecku z burakiem ze przepisy polskie tego nie wymagaja, jak on wie lepiej.

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę w La defence. Daj więcej szczegółów co do tej dzielnicy i jakie karty pass kupowałeś? na transport czy na muzea też? Podobno museum pass omija kolejki biletowe. Czy na metra kupowałeś bilety czy karty pass?

Spałem w hotelu http://www.georgesandhotel.com/ i mogę go polecić. Śniadania bardzo dobre - ile chcesz tyle zjesz ;), reszta posiłków "na mieście". Samo La defense jest bardzo nowoczesne, czyste - takie centrum biznesowe. Na jakiś biurowiec można nawet wyjechać i podziwiać panoramę paryża. Metrem dojeżdżasz do centrum bez przesiadki (jakieś 15 min) skąd zaczynałem każdy dzień zwiedzania. Miałem bilet tygodniowy na samo metro bo muzea odpuściłem ponieważ już je zwiedzałem wcześniej na wycieczce zorganizowanej.

W necie znalazłem jakąś stronę z trasami do zwiedzania, odpowiednio podzieliłem je na każdy dzień, opisy czytała mi "IVONA" a ja szedłem z mapą na której miałem zaznaczoną trasę oraz numerek mp3 który w danym momencie musiałem puścić by się dowiedzieć o zabytku od "IVONY".

Ogólnie to było 5 dni intensywnego zwiedzania i wieczorem już miałem nogi w d.....  Polecam przepłynięcie się sekwaną oraz wycieczkę do Wersalu - pociągiem dojedziesz (autem chyba nie ma sensu bo będzie problem z parkingiem).

Odnośnie cen jak to we Francji - nie jest tanio. Jak jedziesz autem to zawsze możesz jakąś spożywkę wziąć z Pl żeby wrzucić do bagietki. Wina są w miarę tanie.

Będziesz zadowolony z wakacji, objechałem już wszystkie europejskie stolice ale Paryż obok Barcelony jest dla mnie nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ceny w marketach typu auchan/tesco podobne czy znacznie droższe?

 

Zalezy co..

Wina sa średnio o 100 %taniej niz te same u nas.Sery typu camembert ,brie -najtańsze(bardzo smaczne) o wadze 900gr  niecale 4 euro.

Reszta nie wiele rozni sie od cen w Polsce.

W duzych marketach Auchan ,Leclerc,tanie sa oleje silnikowe.

Ogólnie w sieciowych  marketach jest ok.Ale na stacjach benzynowych ,małych sklepikach cena bardzo slone.

Ważna informacja dla pałacych!!

We Francji w żadnych markecie nie ma papierosow.One sa dostepne tylko w malych skepikach  Tabac od ok. 6 Euro w góre za paczkę

Na koniec ciekawostka..

We francji nie mozna kupic spirytusu .Nie jest on jak u nas traktowany jako produkt spozywczy.- ale mozna go kupic i to bardzo tanio tylko w ...aptece(Pharmacie).

Nie jest drogi bo nie jest obłozony akcyzą.

W rejonach granicznych z Niemcami jest jednak trudno go kupic ,bo jednak jego cena we francji jest zbyt aktrakcyjna i o tym wie wielu naszych rodakow i nie tylko.

Ale tak powiedzmy  z 300-500 km na poludnie od Paryża ,jeszcze 4  lata temu kupowałem spirytus rektyfikowany w cenie 8,60Euro za litr.Z tego 2 euro to byl koszt butelki.

 

Pamietac nalezy ,ze francji holowanie zepsutego samochodu jest dozwolone tylko przez odpowiednie słuzby a ceny usług sa bardzo wysokie,dlatego warto miec wykupione odpowiednie ubezpiecznie ,ktore obejmuje holowanie,auto zastepcze,nocleg ,pomoc prawna ,itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem ze stacji benzynowej i tak: diesel 1.33 a benzyna 1.54. Diesel 2¢ drozej niz za Dreznem, ale benzyna duzo drozej. Musialem zle popatrzyc bo nie mozliwe by byla taka roznica. Sory Kari ze wprowadzilem Cie w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem ze stacji benzynowej i tak: diesel 1.33 a benzyna 1.54. Diesel 2¢ drozej niz za Dreznem, ale benzyna duzo drozej. Musialem zle popatrzyc bo nie mozliwe by byla taka roznica. Sory Kari ze wprowadzilem Cie w blad.

Spoko to i tak nie jest źle.

 

A ceny w marketach typu auchan/tesco podobne czy znacznie droższe?

 

Zalezy co..

Wina sa średnio o 100 %taniej niz te same u nas.Sery typu camembert ,brie -najtańsze(bardzo smaczne) o wadze 900gr  niecale 4 euro.

Reszta nie wiele rozni sie od cen w Polsce.

W duzych marketach Auchan ,Leclerc,tanie sa oleje silnikowe.

Ogólnie w sieciowych  marketach jest ok.Ale na stacjach benzynowych ,małych sklepikach cena bardzo slone.

Ważna informacja dla pałacych!!

We Francji w żadnych markecie nie ma papierosow.One sa dostepne tylko w malych skepikach  Tabac od ok. 6 Euro w góre za paczkę

Na koniec ciekawostka..

We francji nie mozna kupic spirytusu .Nie jest on jak u nas traktowany jako produkt spozywczy.- ale mozna go kupic i to bardzo tanio tylko w ...aptece(Pharmacie).

Nie jest drogi bo nie jest obłozony akcyzą.

W rejonach granicznych z Niemcami jest jednak trudno go kupic ,bo jednak jego cena we francji jest zbyt aktrakcyjna i o tym wie wielu naszych rodakow i nie tylko.

Ale tak powiedzmy  z 300-500 km na poludnie od Paryża ,jeszcze 4  lata temu kupowałem spirytus rektyfikowany w cenie 8,60Euro za litr.Z tego 2 euro to byl koszt butelki.

 

Pamietac nalezy ,ze francji holowanie zepsutego samochodu jest dozwolone tylko przez odpowiednie słuzby a ceny usług sa bardzo wysokie,dlatego warto miec wykupione odpowiednie ubezpiecznie ,ktore obejmuje holowanie,auto zastepcze,nocleg ,pomoc prawna ,itp.

 

 

 

Dzięki to dobra wiadomość dla mnie, choć dziś zapakowałem do bagażnika spożywki za 1 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nawalam, zawsze jest fotmanual ale muszę tam się najpierw doczłapać.


 

A ceny w marketach typu auchan/tesco podobne czy znacznie droższe?

 

Zalezy co..

Wina sa średnio o 100 %taniej niz te same u nas.Sery typu camembert ,brie -najtańsze(bardzo smaczne) o wadze 900gr  niecale 4 euro.
Reszta nie wiele rozni sie od cen w Polsce.

W duzych marketach Auchan ,Leclerc,tanie sa oleje silnikowe.

Ogólnie w sieciowych  marketach jest ok.Ale na stacjach benzynowych ,małych sklepikach cena bardzo slone.

Ważna informacja dla pałacych!!

We Francji w żadnych markecie nie ma papierosow.One sa dostepne tylko w malych skepikach  Tabac od ok. 6 Euro w góre za paczkę

Na koniec ciekawostka..

We francji nie mozna kupic spirytusu .Nie jest on jak u nas traktowany jako produkt spozywczy.- ale mozna go kupic i to bardzo tanio tylko w ...aptece(Pharmacie).

Nie jest drogi bo nie jest obłozony akcyzą.

W rejonach granicznych z Niemcami jest jednak trudno go kupic ,bo jednak jego cena we francji jest zbyt aktrakcyjna i o tym wie wielu naszych rodakow i nie tylko.

Ale tak powiedzmy  z 300-500 km na poludnie od Paryża ,jeszcze 4  lata temu kupowałem spirytus rektyfikowany w cenie 8,60Euro za litr.Z tego 2 euro to byl koszt butelki.

 

Pamietac nalezy ,ze francji holowanie zepsutego samochodu jest dozwolone tylko przez odpowiednie słuzby a ceny usług sa bardzo wysokie,dlatego warto miec wykupione odpowiednie ubezpiecznie ,ktore obejmuje holowanie,auto zastepcze,nocleg ,pomoc prawna ,itp.

 

 

 

Cena ubezpieczeń:

PZU: wojażer medyczny ful na 3 osoby=200 na 14 dni,

assistance zagranica na rok 1000km holowania ale działa po 7 dniach od kupna przy przedłużaniu (przez 7 dni tylko 150 km) też 200 na rok.


Kanał 28 obowiązuje poza PL (nie tylko w Niemczech) i sporo się na nim można dowiedzieć zwłaszcza od tirowców.

Kilka lat temu byłem na 5 dni w Paryżu tylko, że samolotem i problem z pozostawieniem samochodu mnie nie dotyczył. Na pewno gdzieś  na obrzeżu miasta możesz zostawić samochód jednak zwróć uwagę w jakiej dzielnicy go zostawiasz bo w niektórych nie jest to bezpieczne.

Ja byłem w pobliżu dzielnicy La Defense.  5 dni starczyło zaledwie na zwiedzanie miasta z zewnątrz. Zresztą kolejka do Luwru czy na wieże Eiffla to kilka godzin stania. Przemieszczaliśmy się metrem więc mieliśmy tygodniowy bilet. Ważne dobrze zaplanować dokładnie trasę na każdy dzień bo jest naprawdę co zwiedzać.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu zdrowotnym - najlepiej karta EKUZ + polisa kosztów leczenia za granicą.

Jakby co to mam kod promocyjny dający zniżkę -20% na ubezpieczenie KL w Warcie. Wystarczy wpisać kod promocyjny Krad00411000 na stronie https://wartadirect.pl/app/travel

Marcin są tam jakieś tanie lidle czy coś ichniego w cenach polskich?

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są tańsze ale ja nie miałem samochodu więc chodziłem do marketów które mijałem po drodze. Sniadania miałem w hotelu, później mcdonald/sibway lub zapychałem się bagietką z dodatkami ze sklepów- dobre tam mają gotowe sałatki, na końcu co wieczór kolacja przy świecach i butelka wina... Knajp z dobrym jedzeniem jest mase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co slychac w Paryzu Kari? Wcinasz slimaczki? Jesli nie to polecam:-). . Pozdro dla rodzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem jestem, ale jest tyle zwiedzania, że wieczorem tylko śpię. Jest drogo. Cztery razy.

Z bajerów to byłem z dzieciakiem na Starwars Identities Exhibition w Saint Denis.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...