Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J10] Spadek obrotów


Lepix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Silnik stojąc osiąga koło 750 obrotów, w momencie opuszczenia szyby bądź podnoszenia jej obroty spadają do około 500 i samochód wchodzi w wibracje jakby tracił moc.

Zwróciłem uwagę, że dzieje się tak też włączając ogrzewanie tylnej szyby i inne wbudowane akcesoria które powodują dodatkowy pobór mocy.

 

Co może być tego powodem bądź może ktoś spotkał się z takim zjawiskiem?

 

Dodam, że auto jest w wersji 360, silnik 1.6 115KM.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w różnych samochodach. Jak silnik chodził na jałowym, włączenie czegoś co pobiera dużo prądu powodowało lekkie chwilow przyduszenie silnika. Zawsze powodem był nie nowy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w różnych samochodach. Jak silnik chodził na jałowym, włączenie czegoś co pobiera dużo prądu powodowało lekkie chwilow przyduszenie silnika. Zawsze powodem był nie nowy akumulator.

Sęk w tym, że póki nie wyłączę np. ogrzewania tylnej szyby bądź nie puszcze przycisku od sterowania szyb cały czas stojąc silnik się przydusza.

Wchodzi wtedy w wibracje i jest wrażenie że przygasa, a na obrotomierzu widać spory spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami miałem takie objawy jak był problem z masą. Jak objawy są podczas włączenia odbiorników "prądożernych" sprawdziłbym podłączenie masy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomogła wymiana kostki w lewej tylnej lampie. Było zwarcie. W rzyciu bym tego nie powiązał gdyby ktoś na cb nie powiedział mi że mam choinkę ponwłączeniu kierunkowskazy. Po wymianie kostki skończyły się problemy ze spadkiem obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu akumulator nie ma wiele do gadania, w końcu gdy pracuje silnik, to on zabezpiecza pracę sieci elektrycznej auta. Powodów może byc milion (przez układ elektryczny po tematy mechaniczne), czas na dobrą diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...