Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlodnica


Gość krystiano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Cieknie mi chlodnica miedzy zebrami a dolna belka w mojej p10. Chcialem ja zlytowac, ale okazalo sie ze pokrywki gorna i dolna sa plastikowe. Zatem naprawa palnikiem i cyna mi zdechla. Macie jakis pomysl, aby zregenerowac cieknaca chlodnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spotkałem z czymś takim,że przy plastikowych pokrywach należy wymienić chłodnicę. Facet od chłodnic mówił, że tych się nie naprawia.

 

W przypadku mojego starego Kadetta cena chłodnicy była na tyle atrkacyjna że nie kombinowałem i wymieniłem na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez kiedys ciekla okazalo sie ze wentylator byl zamontowany bez poduszek i wystuakl dziure w chlodnicy.zlutowali. ale to w n14 ale moze nie zapomnij sprawdzic jak jest mocowany wentylator.

 

pozdrawiam

slawek

mialem identyczny problem i tak samo jak kolega oddalem do regerenracji. Koszt 50zl i jezdze na tym juz rok i jest oki, wiec mysle, ze warto robic swoja niz kupowac niewiadomo jaka chlodnice ze zlomu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez kiedys ciekla okazalo sie ze wentylator byl zamontowany bez poduszek i wystuakl dziure w chlodnicy.zlutowali. ale to w n14 ale moze nie zapomnij sprawdzic jak jest mocowany wentylator.

 

pozdrawiam

slawek

mialem identyczny problem i tak samo jak kolega oddalem do regerenracji. Koszt 50zl i jezdze na tym juz rok i jest oki, wiec mysle, ze warto robic swoja niz kupowac niewiadomo jaka chlodnice ze zlomu :roll:

 

Miałeś plastikowe osadzenie chłodnicy czy metalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeciek jest niewielki, a tym samym rozszczelnienie jest w miarę małe, możesz spróbować wlać do układu chłodzenia płyn uszczelniający (dostępny w sklepach motoryzacyjnych). Jego działanie polega na łączeniu się z tlenem i tworzeniu warstwy uszczelniającej w miejscu przecieku. Niestety nie wiem czy z częściami plastykowymi (o których wspominałeś) działa podobnie, ale możesz zapytać sprzedawcę. Jeśli chcesz możesz spróbować. Płyn nie jest drogi i nie jest szkodliwy dla układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie, ze pod Swidnica regeneruja chlodnice. Wstepnie juz sie dogadalem. Jade jutro im zostawic. Powiedzieli ze na sobote mi zrobia i plastikowe pokrywy w niczym im nie przeszkadzaja. Wiec jest dobrze. Nie wiem jeszcze ile bedzie to kosztowac. Wszystko zalezy ile tam bedzie tych nieszczelnosci:). Mowil mi, ze wykryje kazda nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...