Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 dziwne dźwięki z okolic koła, napędu ...


oguh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż nie uporałem się z problem tego dźwięku prawego koła:

 

 

Po dokręceniu podkładki między półosiom a piastą, dźwięk ustał, ale znów powrócił po 100 km...

po skręceniu w prawo ustaje, a w lewo napierdziela jak wyżej... (mowa o prawym kole)

 

no i ustał na moment gdy jechałem na autostradzie 65km powyżej 150 km, to jak wjechałem do miasta cisza kompletna ...

 

a i nie ma wpływu na to hamulec, czy sie hamuje czy nie i tak dźwięk jest głównie skręcając w lewo i jadąc na wprost, a w prawo ustaje - co do zasady bo czasem się dźwięk pojawi ...

 

Piasta i łożyska wymieniane - mechanik mówi jest OK, to nie to ... kotwica chroniąca tarczę nie ociera...

 

i nadal problem nie rozwiązany, ale tam to...

 

wracając dziś z trasy zacząłem słyszeć takie cykliczne dudnienie/ocieranie z przodu auta i do tego czuc przy tym wibracje w pedale gazu... (sprzęgło uprzedzę jest ok, nie ślizga się) słychać to przy każdej prędkości, ale powyżej 100 km.h juz nie...

 

co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nagraj filmik odn. tego dudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie uporałem się z problem tego dźwięku prawego koła:

 

 

Po dokręceniu podkładki między półosiom a piastą, dźwięk ustał, ale znów powrócił po 100 km...

po skręceniu w prawo ustaje, a w lewo napierdziela jak wyżej... (mowa o prawym kole)

 

no i ustał na moment gdy jechałem na autostradzie 65km powyżej 150 km, to jak wjechałem do miasta cisza kompletna ...

 

a i nie ma wpływu na to hamulec, czy sie hamuje czy nie i tak dźwięk jest głównie skręcając w lewo i jadąc na wprost, a w prawo ustaje - co do zasady bo czasem się dźwięk pojawi ...

 

Piasta i łożyska wymieniane - mechanik mówi jest OK, to nie to ... kotwica chroniąca tarczę nie ociera...

 

i nadal problem nie rozwiązany, ale tam to...

 

wracając dziś z trasy zacząłem słyszeć takie cykliczne dudnienie/ocieranie z przodu auta i do tego czuc przy tym wibracje w pedale gazu... (sprzęgło uprzedzę jest ok, nie ślizga się) słychać to przy każdej prędkości, ale powyżej 100 km.h juz nie...

 

co myślicie?

 

 

Kolego, dokładnie to samo (ten sam dzwięk) miałem wczoraj w T31 :)

 

Prawdopodobnie w osłonę tarczy uderzył mi jakiś duży kamień bo miałem ją dociśniętą jedną stroną do tarczy i przy skręcaniu ocierało.

Wytarczyło zdjąć koło i odgiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perkozek hm a jak to obczaic czy to te tuleje? dzwiek dudnienia jakby z przodu...

 

SEBA kotwica=oslona niestety to nie to :( posłuchaj czy nadal Ci tak nie skrzypi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perkozek hm a jak to obczaic czy to te tuleje? dzwiek dudnienia jakby z przodu...

 

SEBA kotwica=oslona niestety to nie to :( posłuchaj czy nadal Ci tak nie skrzypi...

 

No własnie nie skrzypi, nie ociera. Sprawdź czy nie masz gorącej osłony - ja miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tej osłony gorącej,,,

 

a co do dudnienia to może sprawdzę napęd tylnego mostu i reduktor (skrzynie rozdzielczą) tylko jak to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perkozek hm a jak to obczaic czy to te tuleje? dzwiek dudnienia jakby z przodu..

u mnie mechanik wyczail, pomimo ze przeglad chwile wczesniej przeszedl bez zarzutu. takie tuleje kupilem stukanie szczegolnie przy hamowaniu/przyspieszaniu zniknelo, chociaz u Ciebie moze byc cos innego.

 

tuleje

Edytowane przez perkozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mechanik wyczail, pomimo ze przeglad chwile wczesniej przeszedl bez zarzutu. takie tuleje kupilem stukanie szczegolnie przy hamowaniu/przyspieszaniu zniknelo, chociaz u Ciebie moze byc cos innego.

 

tuleje

uwierz mi, ze to coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karibox1 a co? to jest pytanie...najchętniej oddałbym komuś auto, kto zdiagnozuje i naprawi i już, bo mnie już to męczy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik jest pewny co do łożyska?? Jak dla mnie to tarcie które słychać pochodzi z łożyska. Szczególnie że napisałeś o ustaniu tarcia gdy dokręciłeś śrubę pomiędzy piastą a półosią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...